Jump to content

Зашто је Бог страдао за човјека? Зашто је Богу била потребна таква жртва?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па форум би био досадан кад би се сви у свему слагали...

 

Ваистину, али само у служби да се дође до истинитог! :)

 

 

Како ти размишљаваш?

 

 

Извини, едитовао сам пост, погледај јопет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваистину, али само у служби да се дође до истинитог! :)

 

То док си у неофитској фази.

 

После постанеш више збуњен од два лудака у бурету и сконташ да је једино пиво важно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1.Pričamo o Hristu ne o meni.

2.Samo ljudi umiru ljudskom smrću,za tebe je onda Isus običan čovek ko i svaki drugi

3.Da zato se i kaže da je on savršena žrtva koja nas čisti pred Bogom,malo tomorrow

1. Dobro, de, taj deo je Grizzly objasnio.

2. Okej :D

3. Sto pitas uopste kad si vec zacrtao sta zelis da cujes? :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Dobro, de, taj deo je Grizzly objasnio.

2. Okej :D

3. Sto pitas uopste kad si vec zacrtao sta zelis da cujes? :D

за 3. :dobro: /о нечему лепом говорио сам слепом , све своје истине причао сам глувом   :bu:/  :D  :mahmah:   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3. Sto pitas uopste kad si vec zacrtao sta zelis da cujes? :D

Nisam samo tvoj odgovor nema potporu u Bibliji za razliku od moga.

 

"Očistite dakle stari kvasac, da budete novo testo, kao što ste presni; jer i pasha naša zakla se za nas, Hristos. Zato da praznujemo ne u starom kvascu, ni u kvascu pakosti i lukavstva, nego u presnom hlebu čistote i istine."

 

“Znajući da od svog sujetnog načina života, koji vam je od vaših otaca predan, niste iskupljeni propadljivim stvarima, srebrom ili zlatom, nego dragocenom krvlju Hrista kao nevinog i čistog jagnjeta, koji je pre postanka sveta bio predodređen, a na kraju vremena je objavljen radi vas, koji njegovim posredstvom verujete u Boga koji ga je vaskrsao iz mrtvih i obdario ga slavom, tako da vaša vera i vaša nada budu usmerene na Boga.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam samo tvoj odgovor nema potporu u Bibliji za razliku od moga.

 

"Očistite dakle stari kvasac, da budete novo testo, kao što ste presni; jer i pasha naša zakla se za nas, Hristos. Zato da praznujemo ne u starom kvascu, ni u kvascu pakosti i lukavstva, nego u presnom hlebu čistote i istine."

 

“Znajući da od svog sujetnog načina života, koji vam je od vaših otaca predan, niste iskupljeni propadljivim stvarima, srebrom ili zlatom, nego dragocenom krvlju Hrista kao nevinog i čistog jagnjeta, koji je pre postanka sveta bio predodređen, a na kraju vremena je objavljen radi vas, koji njegovim posredstvom verujete u Boga koji ga je vaskrsao iz mrtvih i obdario ga slavom, tako da vaša vera i vaša nada budu usmerene na Boga.

Kratos, iskreno Hristovu zrtvu mozes da razumes ili da ne razumes i to onda nema vise ikakve veze sa tvojim pitanjem da li je Hristos morao ili nije morao.

 

Ja ti kazem, da Hristovu zrtvu mogu da razumem i onda se verovatno zato ne bavim pitanjem, da li je morao ili nije morao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro ja je iskreno ne razumem tj ne razumem da je to Bogu bilo potrebno za oproštenje greha i izmirenje stvorenog sveta sa Tvorcem posebno ako uzmemo u obzir da je on Ljubav.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro ja je iskreno ne razumem tj ne razumem da je to Bogu bilo potrebno za oproštenje greha i izmirenje stvorenog sveta sa Tvorcem posebno ako uzmemo u obzir da je on Ljubav.

Потребно је било нама а не Богу па баш зато што је Љубав./ једино би кроз жртву разумели , не верујем на други начин./Одговорио је највећим степеном љубави на нашу потребу а то је жртва.

 

П:С.Опрости што се мешам, не могу да одолим, да не напишем.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

П:С.Опрости што се мешам, не могу да одолим, да не напишем.  

 

Жене не би требало да причају о теологији. То је мушка ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене не би требало да причају о теологији. То је мушка ствар.

Кајем се. :D

 

П:С: Мајеутика Сократова/ да породи одговор.  :)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потребно је било нама а не Богу па баш зато што је Љубав./ једино би кроз жртву разумели , не верујем на други начин./Одговорио је највећим степеном љубави на нашу потребу а то је жртва.

 

П:С.Опрости што се мешам, не могу да одолим, да не напишем.  

Pokaj se grešnice,za ženu je rečeno da ćuti a ti se raspričala ko da si apostol Pavle lično. :)))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене не би требало да причају о теологији. То је мушка ствар.

...ни о политици, ни о спорту, можда да поделе који рецепт...али нееее, зна се да су мушкарци бољи кувари, а и уметници су већи од жена...кад мало боље размислим, што жене у опште да причају???...можда би могле нешто о материнству или да препричавамо доживљаје са порођаја, мада, ако мушкарци почну  да рађају???

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Miroslave tebra ovo je najbolji odgovor na temi do sada po meni. 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...