Jump to content

Случај умировљеног владике Василија (Качавенде)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Није битан Јовановић, ок жељан је медијске пажње.

Можда није битан али засигурно знам да у овом случају, када је горепоменути у питању, важи она изрека:" смејала се врана гаврану што је црн".

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Администрација СПЦ је заслужила да се једна Татјана Војтеховски заједно са таблоидима бави овим стварима.

Код свих ових скандала, без обзира да ли је реч о стварним или измишљеним догађајима, ћутали су и гурали ђубре под тепих. Пензиониши, премести... То су за њих решења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ћутали су и гурали ђубре под тепих. Пензиониши, премести... То су за њих решења.

Ali mi nije jasno zasto. Razmisljala sam odavno o ovome, nisam se dosetila nijednog objasnjenja.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali mi nije jasno zasto. Razmisljala sam odavno o ovome, nisam se dosetila nijednog objasnjenja.

 

Могуће је да многи имају путера на глави, пардон, митри, па избегавају таласања...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali mi nije jasno zasto. Razmisljala sam odavno o ovome, nisam se dosetila nijednog objasnjenja.

Знаш ли ти Џу ону нашу стару изреку "Врана врани очи не копа"

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могуће је да многи имају путера на глави, пардон, митри, па избегавају таласања...

Mozda, ali ovo je mnogo gore. I od talasa napravi se cunami. Ne kapiram, stvarno...

Знаш ли ти Џу ону нашу стару изреку "Врана врани очи не копа"

Pa, upravo zato sto nema puno vrana se i pitam. To nije Crkva kakvu ja znam.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда није битан али засигурно знам да у овом случају, када је горепоменути у питању, важи она изрека:" смејала се врана гаврану што је црн".

 

не разумем на шта си мислио, да ли засигурно знаш да је о.Серафим/Бојан Јовановић исто наручивао `дечкиће` који су остали без родитеља у рату?

није баш исто да ли је неко исто геј као Качавенда или исто педофил криминалац и по овој причи убица. разлика је већа од разлике између вране и гаврана, па мислим да поменута народна умотворина није на месту ако си само хтео да напишеш да је тај човек исто геј.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могуће је да многи имају путера на глави, пардон, митри, па избегавају таласања...

To bas pomislih kad je neko pomenuo Pabla tj, DB kodno ime vladike Kacavende. Pa kad se raspala SFRJ i DB vise nije imao uticaja na crkvu, ako je bio ubacen od DB sto ga onda nisu penzionisali? Tad nije bilo medijske pompe oko smena i penzija, niko ne bi ni cuo za to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kad se raspala SFRJ i DB vise nije imao uticaja na crkvu

 

To ко кад кажемо да смо скинули комунисте с власти. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

малкице је глуп обележени коментар, да се Фидер не наљути али изгледа да није гледао ни овај сада интервју ни онај код Марића. овај Плутонов коментар треба да буде обележен, односно то је мој предлог, не знам како тачно функционише обележавање и ко одлучује

 

Администрација СПЦ је заслужила да се једна Татјана Војтеховски заједно са таблоидима бави овим стварима.

Код свих ових скандала, без обзира да ли је реч о стварним или измишљеним догађајима, ћутали су и гурали ђубре под тепих. Пензиониши, премести... То су за њих решења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ко кад кажемо да смо скинули комунисте с власти. :D

Које комунисте???? ми никада у својој историји нисмо имали комунисте :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никако не разумем како епископ може да се пензионише, ''епископ у мировини'', не разумем  луксуз, новац, почасти  и сл. у Цркви.

Стварно не разумем.

Исто тако не разумем како су свештеници који нису добри за Врачар, довољно  добри за села и периферију .

 

Молим некога , ко има стрпљења, да ми објасни.

 

Иако нисам склон да верујем медијима и ономе што ми се намерно гура под нос, врло сам узнемирен овим о чему тема говори.

Ако у ''кадровској политици'' наше Цркве има присиле, лажи, уцена, подмићивања, и сл. онда то није живот достојан цркве.

Само ме поштедите онога: и они су људи, све што је људско није им страно и тт.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никако не разумем како епископ може да се пензионише, ''епископ у мировини'', не разумем  луксуз, новац, почасти  и сл. у Цркви.

Стварно не разумем.

Исто тако не разумем како су свештеници који нису добри за Врачар, довољно  добри за села и периферију .

 

Молим некога , ко има стрпљења, да ми објасни.

 

Иако нисам склон да верујем медијима и ономе што ми се намерно гура под нос, врло сам узнемирен овим о чему тема говори.

Ако у ''кадровској политици'' наше Цркве има присиле, лажи, уцена, подмићивања, и сл. онда то није живот достојан цркве.

Само ме поштедите онога: и они су људи, све што је људско није им страно и тт.

ИНФОРМАТИВНА СЛУЖБА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

тел: +381-11-3025-112

е-пошта: [email protected]

 

http://www.spc.rs/sr/kontakt

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...