Jump to content

El rincón de Juan


Препоручена порука

Kazes osudjuje se isticanje bilo kojom vrstom imovine ili titulom, verujem da bi im bilo cudno ovdasnje pokazivanje i dokazivanje poslednjeg telefona i tableta. A kako gikovska populacija dozivljava one podele na eplovce, linuksase, vindovsase? Standardno gikovski ili su i tome dali neki svoj unikatni pecat?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kazes osudjuje se isticanje bilo kojom vrstom imovine ili titulom, verujem da bi im bilo cudno ovdasnje pokazivanje i dokazivanje poslednjeg telefona i tableta. 

 

Друштво је екстремно егалитарно. Не само зато што држава то форсира, већ је дубоко у култури. Најважније је бити исти као и сви остали и не истицати се ни у ком смислу. Не само имовином и титулом. Ако не ручаш као и сви остали (што значи тост хлеб и сир сваки дан и тако до краја живота), одма си чудан и сумњив. На пример:

 

 

I could never get into the chocolate square thing or the one piece of ham on the hamburger bun trick. I was always being a smart ass - adding a piece of cheese or (horrors!) running out for McDonalds. What I didn't realise was that the consequence of my actions was hurting my career. My Dutch colleagues chided me about bringing leftover Chinese food, heating up ravioli, or taking fast food. But it was only after I left that they were more frank about their feelings.

"You didn't fit in," they said. "You think you're different." They kept coming back to the lunch thing, remarking how on such and such occasion I went to Pizza Hut; or how I scoffed at their eating the same thing every day. They remembered every deviation from what they expected. What they were saying was something I already knew, but perhaps was too hungry to accept - that the Dutch lunch is a vital part of the work culture, and essential for co-worker relations. Skip it, modify it, or complain about it and you are not one of the gang.

Извор

 

 

За телефоне не знам, то је ваљда овде нормално, не сматра се луксузом. Већина људи може да приушти и најскупље телефоне. Тако да вероватно не би уопште сконтали да се неко шепури с телефоном. Вожња ферарија кроз центар града би већ била проблем. :D

 

A kako gikovska populacija dozivljava one podele na eplovce, linuksase, vindovsase? Standardno gikovski ili su i tome dali neki svoj unikatni pecat?

 
Професори скоро сви користе еплове рачунаре. Колеге докторанти су углавном типични гикови линуксаши, ништа посебно уникатно у том смислу. IDE и дебагер су за њих непотребне ствари. Генерално су одвојени од стварног света, што је велика штета јер су заиста генијални. Огроман проблем академије...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

To za takvu vrstu egalitarnosti znam od ranije ali me zanimalo da li je IT subkultura nesto specificnija. To je zaista velika steta jer takvim shvatanjima sveta i zivota nikad nece stvoriti nesto slicno tom Eplu, Guglu ili ID softveru. Majnkaft i slicni projekti, koji jesu genijalni nasvoj nacin, ce im biti mera.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ме оће секташи. У америкама сам лумпово с мормонима, а синоћ заглавих с пентекосталцима. :)

Видео сам две невероватне ствари - Оланђане што играју, ђускају и врцкају и пентекосталце што прихватају еволуцију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

'начи Мормони, ван своје савезне државе лочу? :)))

 

А не, то никако. Бар не јавно. Ја сам једини био под гасом на тој журци. :) Скво је успела да исквари једну другарицу мормонку која је на крају почела да пије и да живи с момком. Требало јој је пар месеци. На крају је, чини ми се, напустила ту дружину. Осладио јој се грешни живот.  :ani_biggrin:

 

Педесетничари, бар ови оландески, већ лочу солидно...   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако си студиозно и темељно обрадио Холанђане, свака ти част. :dobro:

Ја сам заиста ,имала сасвим морам признати другу слику о њима као народу.

Мој предлог ти је да штампаш  џепно издање свега горе написаног о њима .

За почетак једно 1000 примерака, и да продајеш у Холандији.

Мислим да би Холанђани били одушевљени, а и теби би било на корист.

 

Наслов  издања 

 

Виђење, Холанђана очима једног  Србина :D

 

 

Шалу на страну  :dobro: :dobro: :dobro:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ме оће секташи. У америкама сам лумпово с мормонима, а синоћ заглавих с пентекосталцима. :)

Видео сам две невероватне ствари - Оланђане што играју, ђускају и врцкају и пентекосталце што прихватају еволуцију.

E kolega svasta od tebe. Pa zar posle toliko razvezenih kontingenata nase Koka Kole ti i dalje sumnjas? :D :D



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E kolega svasta od tebe. Pa zar posle toliko razvezenih kontingenata nase Koka Kole ti i dalje sumnjas? :D :D

 

Мислим да је овај нови рецепт докрајчио и оне који су пружали највише отпора...

 

article-2372792-1AED03DC000005DC-974_634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се на ремећењу, мало сам под утиском од синоћ. Живели. :)

Kratosija_Tradicionalni.png

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WFSyNVsqdkA

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се на ремећењу, мало сам под утиском од синоћ. Живели.

 

Какво црно ремећење, земљакињо!

 

Живела ти мени 200 година. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F88bcq9xdcg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ме оће секташи. У америкама сам лумпово с мормонима, а синоћ заглавих с пентекосталцима. :)

Видео сам две невероватне ствари - Оланђане што играју, ђускају и врцкају и пентекосталце што прихватају еволуцију.

Ccc, pokvario si ljude na prvu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скво је успела да исквари једну другарицу мормонку која је на крају почела да пије и да живи с момком.

 

 

Е нису ни секташи што су некад били! Где се дедоше она лепа времена пуританства? Дошла последња времена...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е нису ни секташи што су некад били! Где се дедоше она лепа времена пуританства? Дошла последња времена...

 

Они су на западу доста другачији од својих балканских колега... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...