Jump to content

„Престаћу да будем националиста истог часа када буду нестале нације“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Alternativa-za-Srbiju-9-Nenad-Krstic-455

 

Проф. др Ненад Крстић: Сањао сам један сан

 

Сањао сам ноћас један сан. Леп сан. Готово нестваран, зато је и сан. Снови су често нестварни, неоствариви. Према мишљењу Фројда, снови су поруке из људске подсвести, тајне шифре и знакови онога што се дешава у дубини људске душе. А Фројдов следбеник, Карл Густав Јунг, тврдио је да је сан природни феномен и ненамерна појава која не зависи од воље, жеље, намере и постављених циљева свесног дела личности. Иако нисам психоаналитичар, сматрам да је сан одраз онога што бисмо желели да се оствари, или, одраз онога што нас плаши. Ако нисам у праву, онда ћу овде говорити о сну који будан сањам. О мојим жељама, идеалима који су на рубу збиље, а делом додирују нестварно, неоствариво.

 Дакле, сањао сам да су се сви истински српски родољуби удружили и оформили један јединствен покрет. Покрет који би спасао Србију од њеног даљег урушавања, од њеног распарчавања, од њеног нестајања. Да, нестајања, јер као што нестају животињске врсте, тако нестају и државе. И настају нове. Тај покрет, који се јавио у мом сну, окупио је и политичке странке и политичке организације, и интелектуалце (оне праве, а не оне лажне, који већ годинама, па и деценијама, преко најутицајних медија „едукују“ српски народ, и који у суштини раде у корист оних који не желе добро Србији). У том покрету, наравно, било је места и за представнике Српске православне цркве, као и за све оне које овде нисам споменуо, а којима је Србија у срцу.

Покрет је окупио и десничаре, и центристе. И левичаре, опет оне праве, а не оне који се представљају левичарима, а у ствари заступају интересе неолиберала. Јер у овом историјском тренутку, није много важно да ли сте левичар, десничар или центриста по опредељењу. Много је важније да ли сте суверениста или атлантиста. Јер су атлантисти, непоколебљиви заступници неолиберализма, ти који су највећа претња за опстанак Србије. И не само Србије. Под плаштом децентрализације, они желе да дезинтегришу Србију. И не само Србију. Дезинтегрисати све европске државе, претворити их у некакве регије без икаквог идентитета, то је циљ! На удару су прво оне мале, слабе, а потом следи она велика: Русија. А паралелно са овим процесом, треба оформити Светску владу.

Она ће бити та која ће одлучивати о томе шта је добро, а шта није добро, шта ваља чинити, а шта не ваља чинити. А да би оформили ту Светску владу, атлантисти морају још много тога да ураде. „Децентрализација је спас за привреду ваше земље“, говоре нам они из дана у дан, из месеца у месец. И зато охрабрују, и не само охрабрују, већ и финансијски помажу оне који би, ради својих ситних политичких и личних интереса, хтели да и даље буду на власти. Па чак и по цену распада Србије. Сваког часа очекујем да се захтеви за децентрализацијом и овако малене Србије радикализују. „Отели су нам Електровојводину“, говоре све гласније они који, представљајући се левичарима, следе упутства атлантиста. И ускоро ће почети да прете! Тако што ће се жалити! А знамо коме ће се жалити. Онима који не желе добро Србији. Онима који не желе добро ни другим европским државама. Онима који би да укину Европу нација!

И зато се враћам мом сну. Те који би да дезинтегришу моју земљу, нисам сањао. За њих нема места у лепом сну. У лепом сну има места само за истинске родољубе и патриоте. „Какав националистички текст великог српског националисте“, рећи ће управо они за које нема места у мом сну. А одговор је једноставан: „Престаћу да будем националиста истог часа када буду нестале нације“. Али оне, DIEU MERCI, како кажу Французи, још увек постоје. А ако једнога дана ипак буду нестале, нестаће и оно мало слободе и демократије што је остало у овом свету у којем се, полако али сигурно, намећу нове вредности, вредности ВЕЛИКОГ БРАТА. Јер Светска влада треба да мисли уместо нас! А да не би мислила уместо нас, ваља се организовати. У многим западним земљама, већ су оформљени покрети слични покрету из мог сна. Национални, не шовинистички! Национални, да би одбранили опстанак својих нација које су се стварале кроз векове. У Француској, у Шпанији, у Италији. И наравно, на истоку, у Русији. У Србији још нема таквог покрета.

А управо је Србија најугроженија. Зато што је најслабија међу наведеним земљама. И не само међи њима. Поред Македоније, она је можда и најугроженија земља у Европи. И зато бих изнад свега волео да се мој сан оствари. Да се сви истински родољуби удруже и крену у одбрану Србије. Последњи је час!

Аутор је редовни професор Универзитета у Новом Саду и један од оснивача Алтернативе за Србију.

 

http://trecasrbija.rs/vesti/prof-dr-nenad-krstic-sanjao-sam-jedan-san/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nacije su nestale davno, samo većina ljudi si to nije stigla zaregistrovat, primjetiti i uočiti.

Danas postoje samo Coca-Cola, Mac Donald, KFC, Sony, Apple, Hyundai, IBM, Shell itd.

Priče o nacijama spadaju u relikte romantizma iz XX vijeka, u XXI vijeku nikakve nacije ne postoje.

Danas smo svi jedna potrošačka hypermarketova kreditnokarticova i bankomatova veresija nacija.

Prestaje se biti nacionalista kad se postane Visa ili MasterCard eventualno American Express klijent.

To su te tri glavne nacije danas, osim njih tu je i nekoliko paratizirajućih subnacija kao Kaufland, Albert, Tesco itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To su te tri glavne nacije danas, osim njih tu je i nekoliko paratizirajućih subnacija kao Kaufland, Albert, Tesco itd.

 

Edit:

paratizirajućih parazitirajućih, mišljeno tim kako

simbiotički parazitiraju na tim kreditnim karticama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 „Какав националистички текст великог српског националисте“, рећи ће управо они за које нема места у мом сну.

 

Uopšte nije nacionalistički tekst... samo je glup i naivan...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brateeu, ko je ovaj profa?

Kolko glupih stvari napisa co'ek...

To je tvoje licno misljenje. Uopste ne mora da bude i tacno.

 

Dobar tekst.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je tvoje licno misljenje. Uopste ne mora da bude i tacno.

Dobar tekst.

Bas kao i ovo misljenje iskazano u tekstu- licno i ne mora da bude tacno. Tako da njegova pisanija imaju otprilike istu tezinu kolko i moja piskaranja po forumu- nikakvu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brateeu, ko je ovaj profa?

Kolko glupih stvari napisa co'ek...

 

Pa nisu to glupe stvar, čovjek piše o ovome ukratko, o ničim neisprovokovanom zdravom "nativnomů urodjenom nacionalizmu koji je integralnim izrazom samosvojnosti i sebedovoljnosti nekog naroda a ne trenutnom parcijalnom reakcijom na ovaj ili onaj poticaj, podražaj ili provokaciju kao reflexno batrganje žabljih bataka u labaratorijskoj posudi na primjer. No, svejedno je to već utopija danas. A već sam napisao i zašto, zbog ovog:

https://www.pouke.org/forum/topic/39726-„престаћу-да-будем-националиста-истог-часа-кад/?p=1314344

Nacionalizam ili osjećaj pripadnosti narodu, naciji je uslovljen i načinom privredjivanja a iz ovog se tako šale ne iskobeljamo parcijalno mimo ostale narode samo jedan neki narod, češki ili srpski, ruski ili grčki isto kao što se nismo bili u stanju iskobeljati iz robovlasništva, feudalizma, kapitalizma+socijalizma XVIII-XX vijeka itd. Svi smo u istom kolu a teško ustvari nemoguće je iskočit iz njega. To su pokušali komunisti u XX vijeku a kako je to sve prošlo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nisu to glupe stvar, čovjek piše o ovome ukratko, o ničim neisprovokovanom zdravom "nativnomů urodjenom nacionalizmu koji je integralnim izrazom samosvojnosti i sebedovoljnosti nekog naroda a ne trenutnom parcijalnom reakcijom na ovaj ili onaj poticaj,

 

Uopšte ne piše o tome, već o tome kako su pravi i istinski nacionalisti, rodoljubi, intelektualci, levičari, itd. samo oni sa kojima se on slaže i sa kojima on deli iste vrednosti... čim se ne slažeš sa prof. dr. Krstićem, ti nisi "pravi" i "istinski" i ne voliš svoju zemlju... razmišljanje na nivou petogodišnjaka...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uopšte ne piše o tome, već o tome kako su pravi i istinski nacionalisti, rodoljubi, intelektualci, levičari, itd. samo oni sa kojima se on slaže i sa kojima on deli iste vrednosti... čim se ne slažeš sa prof. dr. Krstićem, ti nisi "pravi" i "istinski" i ne voliš svoju zemlju... razmišljanje na nivou petogodišnjaka...

 

 

 

Kako nije rekao? No on se više bavio kvalifikacijama i ogradama nego samim sadržajem toga što čini pravog nacionalistu. Valjda će doći i na to, možda u nastavku članka "Sanjao sam opet jedan san" drugi, treći, četvrti itd. dio. Pa eto označio je regionaliste za neprijatelje srpske države i srpstva, dakle je on centralista i etatista a takvi tome svemu antiprotivni kad u tom ništa korisnog ni dobrog ne vidite za Srbiju kao što si možda ti, Cloudking i gospodin Čanak ste onda eparatisti, decentralizatori i regionalisti. I ti izgleda isto čitaš a ne razumiješ pročitanom textu, to se zove stručno disleksija, tu pomažu logopedi. Kako tj. čime drugim objasnit da ti ne vidiš u tom istom textu isve te nformacije koje ja tamo nadjem i vidim.

 

Дакле, сањао сам да су се сви истински српски родољуби удружили и оформили један јединствен покрет. Покрет који би спасао Србију од њеног даљег урушавања, од њеног распарчавања, од њеног нестајања. Да, нестајања, јер као што нестају животињске врсте, тако нестају и државе. И настају нове. Тај покрет, који се јавио у мом сну, окупио је и политичке странке и политичке организације, и интелектуалце (оне праве, а не оне лажне, који већ годинама, па и деценијама, преко најутицајних медија „едукују“ српски народ, и који у суштини раде у корист оних који не желе добро Србији). У том покрету, наравно, било је места и за представнике Српске православне цркве, као и за све оне које овде нисам споменуо, а којима је Србија у срцу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za sada Srpski nacionalista, veoma zahtevan. 

 

Пишем искључиво ћирилицу, кад се од мене то затражи.

 

Имам мање и више ближе мом срцу народе, наравно издвајам ближње појединце, без обзира на народ.

 

Чекам васкрсење мртвих и васкрсење Хрватске и живот будућег века.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako nije rekao? No on se više bavio kvalifikacijama i ogradama nego samim sadržajem toga što čini pravog nacionalistu. Valjda će doći i na to, možda u nastavku članka "Sanjao sam opet jedan san" drugi, treći, četvrti itd. dio. Pa eto označio je regionaliste za neprijatelje srpske države i srpstva, dakle je on centralista i etatista a takvi tome svemu antiprotivni kad u tom ništa korisnog ni dobrog ne vidite za Srbiju kao što si možda ti, Cloudking i gospodin Čanak ste onda eparatisti, decentralizatori i regionalisti. I ti izgleda isto čitaš a ne razumiješ pročitanom textu, to se zove stručno disleksija, tu pomažu logopedi. Kako tj. čime drugim objasnit da ti ne vidiš u tom istom textu isve te nformacije koje ja tamo nadjem i vidim.

Дакле, сањао сам да су се сви истински српски родољуби удружили и оформили један јединствен покрет. Покрет који би спасао Србију од њеног даљег урушавања, од њеног распарчавања, од њеног нестајања. Да, нестајања, јер као што нестају животињске врсте, тако нестају и државе. И настају нове. Тај покрет, који се јавио у мом сну, окупио је и политичке странке и политичке организације, и интелектуалце (оне праве, а не оне лажне, који већ годинама, па и деценијама, преко најутицајних медија „едукују“ српски народ, и који у суштини раде у корист оних који не желе добро Србији). У том покрету, наравно, било је места и за представнике Српске православне цркве, као и за све оне које овде нисам споменуо, а којима је Србија у срцу.

Nista ti ne berujem dok ne vidim neki češki link...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...