Jump to content

Форумска дијагноза - психопатологија свакодневног форумаша

Оцени ову тему


Да ли је ћелавост хендикеп за мушкарца ?  

19 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли је ћелавост хендикеп за мушкарца ?

    • да
      1
    • не
      11
    • Не знам
      1
    • Воајер дугме ( за оне који неће да гласају а желе да виде резултат)
      6


Препоручена порука

Tema je odlična. Internet ima za cilj da nama, fanaticima omogući da zadovoljimo pseudo-potrebu za pseudo-zajednicom kao balans u odnosu na okolinu koja nas ne shvata. Druga opcija je čitanje knjiga i eventualno - spavanje.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tema je odlična. Ulažemo mnogo vremena i energije ovde. Mi vjernici još imamo i izgovor da pričamo o nečemu o čemu ne možemo da pričamo sa stvarnima bližnjima, ili da glumimo poslenike na prevažnom poslu. A zamisli tek hiljade drugih foruma koji nisu vjerski!  Koliko je otuđenja i nesposobnosti komunikacije u stvarnom životu kad se toliko vremena i energije troši na komunikaciju u virtuelnom svijetu! 

Znači uglavnom kompenzacija, nadoknada, zadovoljenje potrebe za komunikacijom, razmjenom mišljenja i ideja,  za iskazivanjem sebe, zajednicom.. u osnovi to su prirodne ljudske potrebe i ništa to nije loše. Mogu i da se iživljavaju razni kompleksi i frustracije, npr.manje vrijednosti - nismo bitni i niko nas ništa ne pita a o svemu razglabamo, fiks-ideje tipa borbe za ideju, misija, opredmećenje ostrašćenosti/zaluđenosti/netrpeljivosti prema nekoj ideji i ljudima koji je predstavljaju, kompleks spasioca i sl. Dobro je osvijestiti te kojekakve nesvjesne ujdurme. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

опсесивна самопромоција, нарцисоидни поремећај личности , општа себичност, самоопседнутост , лажни осећај самопоуздања.  :))

 

Зашто се смејеш. Од 5 ствари мени си погодио 4. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ви мислите шта то фали форумашима ?

Вера, нада, љубав и молитва да обједини сво троје. То свима фали... 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ви мислите шта то фали форумашима ?

Посао.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@, Ivane, ti najčistiji i autentični motivi budu zagušeni, nadjačani i zaglušeni, zar ne? Između ostalog, danak veličini, šarolikosti, i otvorenosti ovog mjesta. U velikom forumskom stadu malo stado je jako, jako malo. Ili ako nije, ovi drugi su mnogo glasni. I malo stado nekad biva preplavljeno i ophrvano patologijom. Pa to je prirodno! Bitno je da smo svjesni i da se borimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to je prirodno! Bitno je da smo svjesni i da se borimo.

Слажем се. Када говоримо о природности не заборавимо да се ради о палој природи... 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali uglavnom u prosjeku smo mi dojenčad u vjeri, jedni drugima pomažemo u prvim koracima.. ne možemo biti baš strogi. Čovjeku treba dobra motivacija da se upusti u tako težak i zahtjevan preobražaj sebe koji pravoslavlje zahtijeva. To je protivprirodno, natprirodno... Dobra volja, podrška i zajednica to nadoknađuju, i naravno lični opit blagodati...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zajednica

Заједница у заједници (заједнице, евентуално)... 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ви мислите шта то фали форумашима ?

 

П.С. Има и анкета. Хвала.

 

Ne znam tačno šta im fali, možda svačeg nečeg, kako kome i u koga, ali znam čega im/nama uopšte nikom ne fali - VREMENA, toga valjda svi imaju naodmet, vremena im/nam falit nikako može, svega drugog može.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заједничка дијагноза? Зависност од интернета.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...