Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

Право размишљање. Истина је да је живот сваког од нас тежак, али Црква Христова треба да буде чврста лађа која нас преводи у мирну луку.

"Наши цари закон погазише", одржавају нашу Помјесну цркву у сталном ванредном стању, уз, да не заборавимо, обилну помоћ ванцрквених кругова.

Када сам писао пред Сабор да је план био да се Качавендине "ђавољије" прикажу у "Паровима", мало ко ми је вјеровао. Миломир Марић, послије то потврди. За сада им није требало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde je Hristova zapovest da ljubav vlada među njegovim učenicima?Kako da čovek danas veruje u Crkvu kao telo Hristovo pored ovoliko svađa u njoj?Da li Duh Sveti obitava tamo gde su svađe ili neko drugi duh?Duh sujete,egoizma i samoljublja možda?Nisam crkven nešto preterano ali čisto nešto glasno razmišljam.

 

Право размишљање.

"Наши цари погазише", а Цркву Христову која би требало да буде лађа која нас преводи у мирну луку, стално држе у ванредном стању.

Када сам уочи Сабора писао да се спремају да у "Паровима" прикажу Качавендине акционе филмове, мало ко ми је повјеровао. Послије је то потврдио Миломир Марић. За сада им није требало.

Али не заборавите - циљ је један: одузимање косовско-метохијских и црногорских манастира. Зато је владика Јован био у Острог и Раваници прије него што је послат на лијечење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када сам писао пред Сабор да је план био да се Качавендине "ђавољије" прикажу у "Паровима", мало ко ми је вјеровао. Миломир Марић, послије то потврди. За сада им није требало.

 

Миломир Марић је тролчина обична, који је тиме дизао рејтинг јер је знао на шта се народ ложи. Нема ни сад шта ко да ти верује, сем ако тиме ниси мислио да ће Марић да користи несрећно стање једног владике и све што се о њему зна да тиме диже рејтинг најгорем ђубрету од програма и, успут, покаже колико је наша Црква пала јер се све то до сад толерисало, само неко случајно "не диже прашину" или не помисли да је у Цркви "стално ванредно стање". 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[...] Марић да користи несрећно стање једног владике и све што се о њему зна да тиме диже рејтинг најгорем ђубрету од програма [...]

 

„Парови“ су нешто најбоље и најпоучније што је иједна домаћа телевизија створила у последњих пар година, а можда и више.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gledam i ovde, skoro sva upražnjena mesta u jednoj od centralnih beogradskih Crkava sa najvećim brojem Parohija u Beogradu uporno se popunjavaju sveštenicima iz bivse Eparhije Niske (Kursumlija, Krusevac...)

 

Jesi se zapitao zašto je tako i kako to tumačiš?

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Парови“ су нешто најбоље и најпоучније што је иједна домаћа телевизија створила у последњих пар година, а можда и више.

Није. "Луда кућа" је била много боља, на истој телевизији.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS. + Jovan NIJE bio potpisnik peticije sa Sabora, već je reč o +Jovanu šumadijskom.

 

Ako moze barem ukratko, za nas sa jeftinijim ulaznicama, o kakvoj peticiji je rec...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, информација из прве руке:

 

еп. Јован Пурић је сам поднео оставку на епископски трон епархије Нишке и тражио пензионисање.

Што се тиче њега и његове сабраће све је завршено.

 

Тема може на катанац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, информација из прве руке:

 

еп. Јован Пурић је сам поднео оставку на епископски трон епархије Нишке и тражио пензионисање.

Што се тиче њега и његове сабраће све је завршено.

 

Тема може на катанац.

Еси луд, де сад на катанац, кад си закувао? :))

 

Теорије завере и приче о задњим временима крећу за 3...2...1...

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesi se zapitao zašto je tako i kako to tumačiš?

ne tumačim nešto što nemam mogućnost da direktno prosudim. Prenosim samo ono što je činjenica.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako moze barem ukratko, za nas sa jeftinijim ulaznicama, o kakvoj peticiji je rec...

ma, ona od prošlog Sabora, koju je sačinio + Irinej bački...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, информација из прве руке:

 

еп. Јован Пурић је сам поднео оставку на епископски трон епархије Нишке и тражио пензионисање.

Што се тиче њега и његове сабраће све је завршено.

 

Тема може на катанац.

pretpostavljao sam da će tako da se završi, nažalost...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Миломир Марић је тролчина обична, који је тиме дизао рејтинг јер је знао на шта се народ ложи. Нема ни сад шта ко да ти верује, сем ако тиме ниси мислио да ће Марић да користи несрећно стање једног владике и све што се о њему зна да тиме диже рејтинг најгорем ђубрету од програма и, успут, покаже колико је наша Црква пала јер се све то до сад толерисало, само неко случајно "не диже прашину" или не помисли да је у Цркви "стално ванредно стање".

 

Марић је стари оперативац, не бих га тако потцјењивао. Није он хтио да користи несрећно стање једног владике, него је имао директиву да то пусти. Лако ћеш наћи његове разметљиве изјаве да у Синоду цијелу ноћ гледају "Парове". Суштина моје патетичне "интервенције" јесте у томе, да ванцрквени фактори креирају већину догађаја, о којима, нажалост расправљамо. Да се то предуприједи немам ништа против "ванредног стања" у Цркви, које би омогућивало отварање досијеа, ригорзну финансијску контролу и прочаја. Али то је немогуће и у држави, и у друштву, па и у Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ava Lepi: 

a ko će upravljati Eparhijom Niškom do jesenjeg zasedanja Sabora SPC? 

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...