Jump to content

Зашто је православно хришћанство неспојиво са јогом (образложење телевизијске изјаве дате телевизији N1)


Препоручена порука

 

 

Тачно, прецизно и јасно! Само да додам да је Јога првобитно и представљала Безмолвије, Исихију, Смиреноумље. Наше Православље то управо и поседује вековима. Дакле, ако хоће неко да се бави ПРАВОМ Јогом....изволте....ИСИХАСТИЧКИ НАЧИН ЖИВОТА У ЛИТУРГИЈСКОМ ОКРИЉУ ЦРКВЕ. 

 

Паметном доста! :)

 

Sa ponekom vezbom u slobodno vreme, ako praktikuje sportse aktivnosti ili je na terapiji.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ono,iskrena da budem,isla sam i na aikido 2 dana,dok nisam shvatila koliki je manijak instruktor,sta sam znala tad kad sam imala 15 godina.Elem,ko kaze da tu ne postoji tehnika disanja?

Postoji i u borilackim vestinama, sam svestenik Oliver to i pise, samo ne baca anatemu na one koji jos praktikuju.

 

za jogu mu je jednostavnije reci, posto je slabije poznaje :)

 

Bez sale, onaj poslednji deo svestenikovog obrazlozenja je najbitniji deo i ja ga podrzavam. Ubi nas nr znanje :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubi nas neznanje, ili hocemo da idemo linijom manjeg otpora.

 

Non -stop drobimo ovde o molitvi,i to nije za dzabe.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ubi nas neznanje, ili hocemo da idemo linijom manjeg otpora.

 

Non -stop drobimo ovde o molitvi,i to nije za dzabe.

Pa upravo o tome se i radi, molitve nema pa nema a ljudi su je žedni.

 

Ozbiljno ovo kažem, ljudi su žedni molitve i ja verujem duboko u ono što sveštenik Oliver piše na tu temu i ja se plašim, da će neki zameniti praktikovanje hindus joge umesto tihovanja u molitvi ali stvari ipak moramo, da nazovemo pravim imenima.

 

Isusova molitva je zakon.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел тако Тодоре? Само треба снажна рука.

Да. Ми сељаци је уватимо палчевима тамо код петељке и располутимо очас посла. И правимо се важни.

Буде тачно лапо-лапо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gresna mi dusa. :-D Sutra je 1.jul,Arsenija se vraca sa godisnjeg odmora u zizu pozrtvovanja.Necemo se cuti,a ni videti,kao ni do sad.Ostajte mi u ljubavi kojom vas Hristos ljubi i setite se mene gresne u molitvama svojim,jer ako je u ovom trenutku nekome potrebna molitvena pomoc,to sam ja.Pozdrav i ostajte mi sa Bogom. :-*

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ТА брате...Тааа !   :)))   ...и сељачка, што би рек'о Тодор.

Ne spinujem niti trolujem, cilj mi je da iskažem, možda baš na ovoj temi, da nekim opitom u mom okruženju, među ljudima dobrim i lošim, bližim i daljim, Pravoslavlje sve više i više postaje za njih manje upućenih, dosadno, zatvoreno i lopatasto.

 

Joga je trenutno "moda" što bi se reklo a mi na iskušenju.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gresna mi dusa. :-D Sutra je 1.jul,Arsenija se vraca sa godisnjeg odmora u zizu pozrtvovanja.Necemo se cuti,a ni videti,kao ni do sad.Ostajte mi u ljubavi kojom vas Hristos ljubi i setite se mene gresne u molitvama svojim,jer ako je u ovom trenutku nekome potrebna molitvena pomoc,to sam ja.Pozdrav i ostajte mi sa Bogom. :-*

Ljubimo te, molimo se i volimo te.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...