Jump to content

Да ли нам Бог заиста даје да имамо слободну вољу?


Препоручена порука

Sto se tice teme, da ne ponavljam, da se opet i iskljucivo radi o veri a ne o pravilu koji na silu mora da postuje i oblak i munja.

 

Dakle covek je istinski slobodno bice, samo u zajednici sa svojim Tvorcem, jer je tako u mogucnosti.

 

Buduci da Hriscani veruju kako je Bog apsolutna sloboda, ona istinska nedokuciva, ona koja te nikad ne napusta i ona koju osecamo, kad govorimo, da se neko ili mozda mi Ispunio Svetoga Duha. Dakle mi verujemo, da je covek istinski slobodan iako mozemo da kazemo, da zavisi od Boga.

 

Tacno je zavisimo od Boga i potpuno smo istinski slobodni, zbog toga.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разумем страх, али ово је генерално врло опасан став било ког родитеља, и то опасан по живот његове деце. Са оваквим ставом се од детета прави дебил и робот. Роб. Дете чији родитељ има овакав став никада, али никада неће постати слободан човек и личност. Никада! Овакав став је пројава тешког, али тешког, огромног, демонског егоизма. Самољубље луциферске величине.

Познајем људе који су остали без деце, и то из две генерације. Били су људи и пре. Остали су људи и после.

 

Ali ne mora obavezno da znači da ako neko ne bi mogao da živi ako ostane bez dece, da je onda bolesno vezan za njih i da im ne dozvoljava da postanu nezavisne ličnosti. Jedno ne podrazumeva drugo, bar ja mislim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pakao - to su drugi.

Ne mi smo kake.

 

Zaista me zanima otkud tebi takva insinuacija?

 

Mislim ako hoces, da se svrstas u red odgovornih ljudi koji , tacno i precizno iznose svoje stavove, moras malo da se obrazlozis.

 

Zaista nisam video da je iko od nas, napisao, da ce gospodja pufna goreti u paklu.

 

No buduci, da se nisi ni osvrnuo iza sebe, kad ti je receno, da si pogresno razumeo i pogresno optuzio.. pretpostavljam, da ce ipak na kraju svih krajeva, klovnovi uticati na tvoju ljubav prema zivotu.

 

Meni su klounovi odlicni ali i oni nisu svi isti. Cak sta vise, klounovi su za razliku od ljudi stvoreni kao dobri ali i kao zli. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ne mora obavezno da znači da ako neko ne bi mogao da živi ako ostane bez dece, da je onda bolesno vezan za njih i da im ne dozvoljava da postanu nezavisne ličnosti. Jedno ne podrazumeva drugo, bar ja mislim.

Tako je!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pakao - to su drugi.

I da, hiljaditi put, posto tvoje vidjenje pakla, dolazi posle mojih reci, moram ti napisati i potsetiti te, da ja mislim, da je Hristos Bog svih ljudi, i da cemo mi verni odgovarati CHashi a oni koji iz nekog razloga nisu u Crkvi, odgovarace po savesti.

 

Hristu Bogu.

 

Voleo bi i ja da povrsno i letimicno bacim sa visine pogled na forumske postove, i onda odradim *napisem* poster i odem, sa .... sa kim?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа. Не треба ништа да се каже. Него трком до психотерапеута. Деце ради. Да престану са одрастањем у окружењу које их трује пелином. Може бити кобно.

"Не требају здрави лекара, него болесни". Кажу да то ништа није срамота. Терапија ко терапија. Лекар ко и сваки други. 

 

Da. Eto,da su i tvoji roditelji na vreme otišli kod psihoterapeuta, možda bi i ti "ispao" normalan čovek. Ovako...

 

Што?... то је само питање без "верске каке" :)

 

:))  :))  :))   Kako si ti duhovita, carica si. Svaki tvoj komentar je toliko duhovit da me stomak zaboli od smeha  :)

Ne mi smo kake.

 

 

 

Meni su klounovi odlicni ali i oni nisu svi isti. Cak sta vise, klounovi su za razliku od ljudi stvoreni kao dobri ali i kao zli. 

 

Evo,opet se javlja ta tvoja projekcija, ili ti jednostavno ne čitaš pažljivo. Ko je tačno i gde rekao da ste vi ( i koji ste to vi?) kake ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ne mora obavezno da znači da ako neko ne bi mogao da živi ako ostane bez dece, da je onda bolesno vezan za njih i da im ne dozvoljava da postanu nezavisne ličnosti. Jedno ne podrazumeva drugo, bar ja mislim.

 

vidiš, to i ja mislim :bendoff: :)))

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim ako hoces, da se svrstas u red odgovornih ljudi koji , tacno i precizno iznose svoje stavove, moras malo da se obrazlozis. Zaista nisam video da je iko od nas, napisao, da ce gospodja pufna goreti u paklu. No buduci, da se nisi ni osvrnuo iza sebe, kad ti je receno, da si pogresno razumeo i pogresno optuzio.. pretpostavljam, da ce ipak na kraju svih krajeva, klovnovi uticati na tvoju ljubav prema zivotu. Meni su klounovi odlicni ali i oni nisu svi isti. Cak sta vise, klounovi su za razliku od ljudi stvoreni kao dobri ali i kao zli.

 

Vidiš, ovde se neke stvari čitaju i i zmedju redova tj. sa drugih tema. Plus, možda imam bolji uvid u situaciju jer npr. možda poznajem lično gospodju Pufnu, možda pijem kafu sa njom pa onda razumem šta hoće da kaže i bez kompletnog izlaganja u paketu.

 

Inače, sebe ne svrstavam u odgovorne ljude i nije mi jasno zašto ljudi s kojima dolazim u kontakt uporno to misle. Nije mi bila namera da optužujem ,napisao sam ono što mi se učinilo kao tačno. Ako je netačno - ti lepo kaži i ne vidim problem ali umesto toga dobili smo 60 postova

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Образложи. Укратко. Интересује ме шта мислиш.

 

Pre svega, pričamo o fiktivnom dogadjaju šbb kbb Koliko god neko voleo bližnje (u ovom slučaju decu) ne može znati kako će reagovati u slučaju da ona nestanu. Po meni, nemoguće je da neko svoj identitet crpe samo i isključivo iz dece posebno zato što mala deca nisu isto što i odrasala deca. Naravno, presedani postoje ali samo potvrdjuju pravilo.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidiš, ovde se neke stvari čitaju i i zmedju redova tj. sa drugih tema. Plus, možda imam bolji uvid u situaciju jer npr. možda poznajem lično gospodju Pufnu, možda pijem kafu sa njom pa onda razumem šta hoće da kaže i bez kompletnog izlaganja u paketu.

Можда и ја познајем ВСБ-а и ћакулам са њим па разумем шта хоће да каже...зато немој да упадаш између две ватре и да тумачиш друге, пусти њих двоје да се разјасне. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда и ја познајем ВСБ-а и ћакулам са њим па разумем шта хоће да каже...зато немој да упадаш између две ватре и да тумачиш друге, пусти њих двоје да се разјасне. :)

 

upravo to i pokušavam a koliko je kome bitno da se objasni - vidi se iz postova

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da, hiljaditi put, posto tvoje vidjenje pakla, dolazi posle mojih reci, moram ti napisati i potsetiti te, da ja mislim, da je Hristos Bog svih ljudi, i da cemo mi verni odgovarati CHashi a oni koji iz nekog razloga nisu u Crkvi, odgovarace po savesti.

 

Hristu Bogu.

 

Voleo bi i ja da povrsno i letimicno bacim sa visine pogled na forumske postove, i onda odradim *napisem* poster i odem, sa .... sa kim?

 

Iskreno, ne razumem te. A pokušavam - u tome je valjda i moj lokalni, forumski pakao na ovoj temi : )

 

Što se ovog poslednjeg tiče, ne pamtim kad sam postavio poslednji poster na forum ali iz ljubavi ću evo pogledati

 

August 31 2014 - 20:28

Što se ovoga i odem, sa .... sa kim? tiče, moram priznati da nije baš kao Meril Strip ali završava posao. p.s. Da, forum nije isto što i život, nije loše podsetiti se toga povremeno

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ponovim sta zaista mislim o ovoj teskoj diskusiji.

Po gospodji pufni prica o pravednom Jovu je pisana u wc-u i to su ona verska kak..kanja, koja one ne zeli da cuje.

Takodje ne zeli da cuje, ako neko ima drugaciji stav od njenog.

 

Realnost, ya koju nas optuzuju da je nemamo, jeste ustvari, da je kod ovog pitanja, ispravan odgovor nemoguce naci. Zasto? Zato sto je to potpuno subjektivan dozivljaj i ne postoji pravilo.

 

Ja sam pokusao da objasnim kako bi ja uradio i pri tom nisam komentarisao i ponizavao deo koji ona zastupa. 

Realno to savetujem i tebi, ako ona ima takav stav, to je njeno apsolutno i neprikosnoveno pravo.

 

Pricamo o subjektivnom dozivljaju i ne postoji odgovor.

Pravedni Jov je neka vrsta hrišćanskog uzora, a hipotetički pokušavati dati odgovor na to kako bi neko postupo u takvoj situaciji je nemogće jer to niko ne može znati unapred. Ne daj Bože nikome takvog iskušenja. Znam ljude koji su to doživeli, teško i preteško, ali živeti se mora, a jedina uteha im je što veruju u Boga. Bez toga ne znam u čemu bi više pronašli smisao života. Sa hrišćanskog stanovišta, pravedni Jov je pokazao bezuslovnu veru, a to je ono čemu težimo. Opet kažem, ne daj Bože takvog iskušenja nikome. Imam utisak da ateisti očekuju da će se kod vernika kroz ovo pitanje pojaviti sumnja ili negativno osećanje prema Bogu. Vera je jedno, a naše slabosti su ono protiv čega se borimo. Niko nije automatski i svetac, ako je verujući. Zato i molimo "...ne uvedi nas u iskušenje...". Hoću da kažem, odgovor je postupiti kao pravedni Jov, ali ne znači da bi to svako i mogao. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...