Jump to content

Да ли нам Бог заиста даје да имамо слободну вољу?


Препоручена порука

Bi ti učinio sve što možeš da učiniš kako bi sprečio Adama i Evu, da odu u smrtni greh?

 

Све што могу, а да им притом не ускратим слободу- да.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све што могу, а да им притом не ускратим слободу- да.

A sloboda je pretežnija od smrti? Ili da razjasnim konstataciju, ako je sloboda pretežnija od smrti, onda je opet Bog učinio sve što je mogao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sloboda je pretežnija od smrti? Ili da razjasnim konstataciju, ako je sloboda pretežnija od smrti, onda je opet Bog učinio sve što je mogao.

 

ДА! Коначно смо се сложили :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad, nisam siguran da si i ti zagovarao deo gde se konstatuje da čovek nije stvoren kao potpuno slobodno biće.

 

Zašto? Postoji opasnost, da će se Bog promeniti?

 

Ја сам заговарао да се то да је човек слободно биће може прихватити само вером. Као нпр. и то да Бог постоји. То се не може доказати нити разумски објаснити, јер гледано разумски човек није слободно биће.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам заговарао да се то да је човек слободно биће може прихватити само вером. Као нпр. и то да Бог постоји. То се не може доказати нити разумски објаснити, јер гледано разумски човек није слободно биће.

Joj bre srđane, pa pričamo o veri šta je sa nama? 

Jer moram na pravoslavnom forumu, koji možemo krstiti i kao žive reči vere, svaki put da naglašavam da govorimo o veri a ona postaje delatna ako je u okviru Božjeg otkrovenja ili plod Crkvenog predanja.

 

Da li ti veruješ, da je Bog stvorio čoveka kao potpuno slobodno biće i to onako kako čovek zaista razume istinsku slobodu i koristi je?

 

Ne vredi nam razgovor, previše se objašnjavamo, ja nisam video ovde nikog da na silu govori drugome da ono u šta on veruje predstavlja nepobitnu činjenicu i za neverujuće ljude.

Pa el moram to da stavim u potpis? :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj bre srđane, pa pričamo o veri šta je sa nama? 

Jer moram na pravoslavnom forumu, koji možemo krstiti i kao žive reči vere, svaki put da naglašavam da govorimo o veri a ona postaje delatna ako je u okviru Božjeg otkrovenja ili plod Crkvenog predanja.

 

Da li ti veruješ, da je Bog stvorio čoveka kao potpuno slobodno biće i to onako kako čovek zaista razume istinsku slobodu i koristi je?

 

Ne vredi nam razgovor, previše se objašnjavamo, ja nisam video ovde nikog da na silu govori drugome da ono u šta on veruje predstavlja nepobitnu činjenicu i za neverujuće ljude.

Pa el moram to da stavim u potpis? :)

 

Па пази, ја сам врло експлицитно рекао да верујем иако не разумем. Како се то развило у дискусију стварно немам појма, врло сам јасан био. :) Иначе, имамо и атеиста на теми, тако да је добро нагласити то, да се не би десило ово што се десило да на 20 страна растежемо нешто што оже стати у пар реченица и што би требало да се подразумева.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa divno je videti ateiste na temama, ako želiš da se stalno prilagođavaš ti to i radi. 

 

Pa onda trol, pa muramasa, pa pink pravoslavac, pa zilot, pa artemijevac, pa mi na 20 strana oko jednog termina....

 

Do sad nisam razumeo da ti to tako radiš obratiću pažnju sledeći put. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa divno je videti ateiste na temama, ako želiš da se stalno prilagođavaš ti to i radi.

Pa onda trol, pa muramasa, pa pink pravoslavac, pa zilot, pa artemijevac, pa mi na 20 strana oko jednog termina....

Do sad nisam razumeo da ti to tako radiš obratiću pažnju sledeći put. :)

Брате, у коју си групу мене сврстао? :) Чисто да знам како котирам.... :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mengeleu ne bih verovala ič, ali Bogu verujem. Nije uporedivo. Naravno da je želja početni impuls. Kreneš onda vođen tom željom u naučno istraživanje sa početnom hipotezom da svet ne postoji i možeš ceo život provesti to dokazujući. Suština je da nisi želeo sam sebi priznati da je svet svuda oko tebe i da postoji, već si vođen vlastitom arogancijom želeo da dokažeš suprotno. Dakle veoma je važno šta želiš. Premisa "ne razumem i nije mi logično, dakle ne postoji" ne pije vodu. Stvari postoje nezavisno od našeg razumevanja.

 

E sad definitivno mogu da kažem ti ili ne čitaš šta pišem ili naprosto teraš svoju priču bez obzira šta ja piso. ovo gore napisano blage veze nema sa onim što sam piso.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, у коју си групу мене сврстао? :) Чисто да знам како котирам.... :)

Dragane  ima grupa a, b, c, d.

 

Na polaganju vozačkog ispita seli zajedno Nišlija i Beograđanin. Beograđanin ništa ne zna, pa
pita Nišliju:
• Koji je odgovor na ovo prvo pitanje?
A Nišlija mu kaže:
• Ce, b'e!
• Šta? ­ ne razume ga Beograđanin.
• Ce, b'e! ­ ponovi mu Nišlija.
• Ce ili be?
• A, b'e, ce!
• A ili be ili ce?
I Nišlija se iznervira:
• A, b'e, ce, b'e, de!
 
:)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...