Jump to content

Одговор бившег епископа Артемија патријарху српском Иринеју

Оцени ову тему


Препоручена порука

Obe strane moraju iskreno da pruze ruke jedna drugoj,al` iskreno. Jer bo nas svakim dan sve manje i sve smo udaljeniji od brace nase. Ko god procita ovu moju poruku molim vas da budete,prije svega ljudi, al` LJUDI,kako se molimo Ocu " i Oprosti nam dugove nase,kao sto i mi oprastamo duznicima nasim" molim vas i ko dolazi ovde zna da su mirotvorci blazeni,ali nemojte znati vec zivite i osjecajte rjeci Gospodnje,molim vas LJUDI molim.

da nas Gospod slozi ,obozi i umnozi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, hristoljubivi geronymo, ali zar brat Artemije sada nije na potezu? :(

Svjatjejsem Patrijarhu se zaista nakon ovoga ne moze zamerati da je, navodno, skrt u milosti i scedrotami?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, hristoljubivi geronymo, ali zar brat Artemije sada nije na potezu?

Vrijeme je da se zaboravi politika,jer u suprotnom, gdje smo i kao narod i kao ljudi. Da se ne pocnemo traziti ,lampama,gdje covjek. Nije bitno ko je na potezu,bitni smo mi svi,jer ako su celjad bjesna,tad nam nazalost ni ocevi ne pomazu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли разумете шта би значио повратак истог, неизмењеног Артемија у Цркву. А чак и да се искрено покаје у ова два-три дана, шта ће бити са стотинама његових следбеника. Шта ће бити са новцем, МИЛИОНИ €, и са бандом око њега који чекају да крепа слута, па да поделе новац? Шта ће урадити дебеовци који врве што јавно што у сенци око њега. Како би се трпео победоносни повратак Артемија и артемита у храмове; ко би преживео њихове атиекуменистичке и антипапске погледе? Зар заиста мислите да демонска мржња којом одишу ти људи може бити спрана декретом патријарха или епископа. Ко је читао Лествицу и део о тврђави нека се присети покајника, а ви који нисте прочитајте. Јован је издржао пар дана у тамници и побегао главом без обзира из ње. А ови би да врате са славом и чашћу непокајаног архвука у тор.

Можете ме оптужити за мржњу, нека. Али овде се ради о животу или смрти неких у Цркви. У питању је вечност, у питању је избављење многих људи из чељусти мржње и сатане, а не привремено решење за Артемија, оног од кога и кроз кога дође саблазан последњих дана.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли разумете шта би значио повратак истог, неизмењеног Артемија у Цркву. А чак и да се искрено покаје у ова два-три дана, шта ће бити са стотинама његових следбеника. Шта ће бити са новцем, МИЛИОНИ €, и са бандом око њега који чекају да крепа слута, па да поделе новац? Шта ће урадити дебеовци који врве што јавно што у сенци око њега. Како би се трпео победоносни повратак Артемија и артемита у храмове; ко би преживео њихове атиекуменистичке и антипапске погледе? Зар заиста мислите да демонска мржња којом одишу ти људи може бити спрана декретом патријарха или епископа. Ко је читао Лествицу и део о тврђави нека се присети покајника, а ви који нисте прочитајте. Јован је издржао пар дана у тамници и побегао главом без обзира из ње. А ови би да врате са славом и чашћу непокајаног архвука у тор.

Можете ме оптужити за мржњу, нека. Али овде се ради о животу или смрти неких у Цркви. У питању је вечност, у питању је избављење многих људи из чељусти мржње и сатане, а не привремено решење за Артемија, оног од кога и кроз кога дође саблазан последњих дана.

svaka ti je na mestu...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли разумете шта би значио повратак истог, неизмењеног Артемија у Цркву. А чак и да се искрено покаје у ова два-три дана, шта ће бити са стотинама његових следбеника. Шта ће бити са новцем, МИЛИОНИ €, и са бандом око њега који чекају да крепа слута, па да поделе новац? Шта ће урадити дебеовци који врве што јавно што у сенци око њега. Како би се трпео победоносни повратак Артемија и артемита у храмове; ко би преживео њихове атиекуменистичке и антипапске погледе? Зар заиста мислите да демонска мржња којом одишу ти људи може бити спрана декретом патријарха или епископа. Ко је читао Лествицу и део о тврђави нека се присети покајника, а ви који нисте прочитајте. Јован је издржао пар дана у тамници и побегао главом без обзира из ње. А ови би да врате са славом и чашћу непокајаног архвука у тор.

Можете ме оптужити за мржњу, нека. Али овде се ради о животу или смрти неких у Цркви. У питању је вечност, у питању је избављење многих људи из чељусти мржње и сатане, а не привремено решење за Артемија, оног од кога и кроз кога дође саблазан последњLL

Lako je cjepati i praviti granice,vrlina je sastavljati. Jerbo nas nema stotine miliona, vec smo samo saka suza prijatelju,moramo slijediti oca dobrog a ne kao brat ljutiti se. Milo je Pastiru kad vrati svoje ovce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ponuditi Artemiju mileševsku eparhiju... :D

to ni Irineju bačkom ne bi palo na pamet... :)))

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како би се трпео победоносни повратак Артемија и артемита у храмове; ко би преживео њихове атиекуменистичке и антипапске погледе? Зар заиста мислите да демонска мржња којом одишу ти људи може бити спрана декретом патријарха или епископа.

 

UUUU brate, to jeste... Kud sa njima onda, ali i šta činiti sa ljudima i decom koje oni krste dok su u raskolu? Mislim da je ova ponuda "pomirenja" najgora solucija po crkvu. Zašto? Jer oni i onako ne žele jedinstvo, njima odgovara taj status "žrve" "prognanih" "jedinih pravih"... Ali svakako SPC treba što pre da zaustavi to "cepkanje".  

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нова комендија. Ако Артемије прихвати, каже "да", то значи да признаје да је ван цркве, па ће се врне. Али он упорно тврди да је остао у СПЦ Светог Саве, а са ЕРП уклоњен неканонски.  

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daj Bože da se vrati pa makar stolovao u Novom Sadu ali bojim se da je ovo čista formalnost. Svi znaju da se neće vratiti iz raskola i da će morati da ga ekskomuniciraju. Tužna priča... :(

NE DAO DRAGI GOSPOD.... Što dalje od Bačke!  staniiiiiii  staniiiiiii  staniiiiiii  staniiiiiii 

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савет благочестивима:
Не наседајте на пилатовско "прање руку" Сабора архијереја СПЦ, позиви на некакво помирење су само задовољавање бирократских формалности у циљу стављања тачке на своје недело каиновског прогона и екскомуникације владике Артемија, тј. давање материјала бесомучно озлобљеном Атанасију Јевтићу, који ће као потпуни израз своје опсесивне мржње сачинити образложење за екскомуникацију владике Артемија. Позивају га да тражи опроштај и тиме преузме одговорност за сво безакоње које су починили и чине. Од циркузантског духа у коме се рад Сабора одвија и коме је Блиц постао службени гласник, ништа озбиљније се није ни очекивало. Наравно, проблем екуменизма за њих ни не постоји, зато га не помињу.


Извор: Facebook страница- ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, проблем екуменизма за њих ни не постоји, зато га не помињу.

 

Па јесте. најважнија тема - екуменизам, Сабор ни не помиње.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као да је екуменизам попут тајних преговора. Као да треба наћи дил, па сви пред свршен чин.

 

Није случајно и тек тако Артемије толико скренуо. Доста велику одговорност имају учесници екуменизма из Србије.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ево изашли смо и на њиховом сајту

 

 

Можда ће владика Артемије и одговорити на ово писмо, али је више него јасно, да у атмосфери линча других владика; у атмосфери тоталног хаоса, претње непотписивањем одлука Синода и Сабора; у атмосфери најаве прогона других(Блиц о Никанору); у атмосфери припреме разбојничког сабора у Истанбулу 2016; у атмосфери славодобитне надмености Григорија херцеговачког који најављује "даље чишћење Цркве" - само неко са наивношћу француских собрарица, може да поверује у искреност и добронамерност овог писма.

Но, сам уцењивачки рок од 3 дана, говори све, али сачекајмо још мало...

 

:)) 

Дакле сасвим је јасно да они очекују са нескривеном жељом за тотални хаос и неслогу на сабору, како би из тога профитирали и побољшали своје позиције .

Евентуално очекујући неког владику да им се придружи,а првенствено им ово одговара да би још нешто смућеног народа приволели својој катакомби.

 

 

Мада мислим да је њихов највећи проблем ,што и даље форсирају анти-екуменску борбу као основ нашег спасења и целе васељене, мислећи да ће тиме покупити поене код народа, али гледајући све зилотске и расколничке  фракције у васцелом православљу,они ништа више неће ни бити од тога,а са готово извесном тенденцијом својствена расколничким скупинама,да ће се и даље делити...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...