Jump to content

Хришћански трипови и остала прелесна умовања (најчешће заблуде и параноје)


Препоручена порука

Jeste ko je onim ljudima u sumama Amazona kriv sto nisu na vreme uplatili casove voznje i polozili.

 

Не ради се о томе да ли је неко учинио грех већ да ли жели да има оправдање за њега и да ли уопште жели да зна шта јесте грех. То је поента приче.

 

Бесмислено је тражити оправдање јер не постоји а недостатак жеље за (са)знањем је тотална пропаст. То о вожњи је само опис за прост народ који се мува по интернету и форумима па треба сликовитије објаснити. Можда није најсрећнији избор али је битно да људи укапирају о чему се ради.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 147
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

У мом окружењу најчешће се злоупотребљава израз Божија воља. Све лоше је Божија воља. 

Онда: свакога Бог кажњава.

Морал је услов спасења.

Људи који су болесни су нешто згрешили и то им је казна, а и патњном ће да се "искупе".

Бога можеш испровоцирати/импресионирати...

Има доста...

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морал је услов спасења.

Људи који су болесни су нешто згрешили и то им је казна, а и патњном ће да се "искупе".

 

Vo imja Oca!

Pa zar nije?

Zar bolest ne dolazi kao posledica greha!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedina prava zabluda i poboznih i nepoboznih je da je upravo ona koju nam sugerisu demonske sile;

Jos si mlad zivi kako zelis,Bog je milostiv,odlozi pokajanje i ispovest za drugi put!  I tako covek doceka smrt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar bolest ne dolazi kao posledica greha!?

 

Cesce kao posledica genetike, stresa , nepravilne ishrane , zagadjenja , bakterija i virusa ...

Jedna zabluda iz mog kraja : Ne slavi se slava one godine kad u kuci neko umre 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nosenje crvenog koncica oko ruke, da bi se neko sacuvao od zla... Jezim se kad to vidim, a bas je rasprostranjeno. Pogotovo kad stave to bebi na ruku. Cak se prave i crvene brojanice za bebe pa im onda to stavaljaju.

U to spada i nosenje brojanice kao narukvice ili amajlije. 

 

p.s. odlicna tema, mislim da se svakako potebno da se prica o ovome  :aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је добра ствар постављати овакве ствари, али исто мислим да би и Црква требала мало више да се позабави тим питањем и едукацијом народа. Уби нас сујеверје и паганштина.

По некада се питам да ли смо изашли из јудаизма и паганизма.

 

Kako kaze u sali igumanija jednog manastira u mom kraju, sve sto ti babe kazu "valja se, ili ne valja se" ti uradi suprotno i neces da pogresis 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Pa zar nije?

2. Zar bolest ne dolazi kao posledica greha!?

 

1. Услов? Тешко... Разбојник, рецимо, није био нешто претерано моралан, па је наследио Царство...

2. Не увек. Тако су резмишљали стари Јевреји...

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи који су болесни су нешто згрешили и то им је казна, а и патњном ће да се "искупе".

 

Болест и јесте последица греха, Божија посета, исто тако може и бити по попуштењу Божијем, по светој речи Божјој:"Кога Господ љуби онога и кара; бије свакога сина кога прима."

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Писао сам и ја нешто о томе на теми

https://www.pouke.org/forum/topic/30834-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D0%B8-%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5/

 

Мислим да је добра ствар постављати овакве ствари, али исто мислим да би и Црква требала мало више да се позабави тим питањем и едукацијом народа. Уби нас сујеверје и паганштина.

По некада се питам да ли смо изашли из јудаизма и паганизма.

 

Da li mogu ove 2 teme da se povežu u jednu ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре  Преображења  (19.08.) се не једу грожђе и купине.

 

После причешћивања не смеш ( важи за ЦЕО тај дан)

 1) никог да пољубиш

 2) да пљујеш

 3) да повраћаш

 4) да се посечеш ( прокрвариш )

 

За празник Усековање не смеш да једеш ништа црвено

 

За Божић мора положајник да уђе у кућу десном ногом  ( прекршивши ово сам једне године вло наљутила моју покојну бабу)

 

Гаће и веш мајицу носиш наопако ( против урока )

 

Не седи на ћошку стола да те не мрзи свекрва

 

Не ходај са једном обувеном ногом да не би остао удовац

 

Не дозволи да ти пелене и дечје ствари остану напољу кад зађе сунце ( да га не нападну дрекавци / ноћаје / злодуси, па да се деца разболе), а ако се то ипак догоди, остави га напољу док га поново не огреје сунце

 

Новорођенче се до 40 дана не износи из куће

 

За Божић се не уноси НИ СЛУЧАЈНО печеница без главе

 

Има их још мнооого, само да се присетим. Нажалост, већина наведеног је из  "ризнице" моје пок. 'ајдук-бабе Златије, Бог да јој душу прости.

Помените је, молим вас.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не седи на ћошку стола да те не мрзи свекрва  

 

У мом селу је: ”Не седи на ћошку, нећеш се удати/оженити!” :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не дозволи да ти пелене и дечје ствари остану напољу кад зађе сунце ( да га не нападну дрекавци / ноћаје / злодуси, па да се деца разболе), а ако се то ипак догоди, остави га напољу док га поново не огреје сунце

 

Ovo je opravdano:) Na selima se često uveče uvuku ose i razne bubice u opran veš i tu prespavaju. Dovoljno je uveče prilikom unošenja u kuću samo dobro istresti  deo po deo odeće. Verovatno je nekog u dalekoj prošlosti ujela osa, zbog alergijske reakcije se gušio i umro, a narod krenuo sa ovakvim pričama. Nisu imali ni struju u to vreme da vide šta unose u kuću na odeći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Услов? Тешко... Разбојник, рецимо, није био нешто претерано моралан, па је наследио Царство...

2. Не увек. Тако су резмишљали стари Јевреји...

 

1.Dismas (pokajani razbojnik) je po predanju bio vodja razbojnika koji su presreli svetu porodicu prilikom begstva u Egipat.Tom prilikom se zadiveo lepoti Bogomladenca,i umesto da ih opljacka on je darovao svetu porodicu.Tad mu je Bogorodica rekla da ce ga to dete spasiti.Sto se kasnije ispostavilo tacnim.Ima tu dublje simbolike.

Tako da je diskutabilno polemisati o njemu,jer jedino Bog zna nasa srca.Mi samo povrsno mozemo okarakterisati put coveka.

 

2.Nisu samo tako razmisljali stari Jevreji,vec tako razmislja svaki duhovan hriscanin.Ni dlaka sa glave nam ne moze otpasti bez Bozijeg dopustenja.Cak su rani hriscani recimo kad bi im nesto u ovom svetu islo dobro, bukvalno razbijali glavu,gde su pogresili.

Zdfravlje je dar.A bog je darodavac,i u nadi ispavljenja Kara svakog sina koga prima. Nadam se da cemo se sloziti da bolest ipak dolazi od Boga,kao upozorenje na promenu zivota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...