Jump to content

Свети уреднички сабор ЖРУ хиротонисао новог главног администраторa и новe уредникe друштвене мреже Поуке.орг

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па што не зовеш? :)

Е, сестро слатка, нико ме не воли. :) 

 

 

 

 

 

 

Е, људи, шалим се. :) 

 

Дијанче, честитам од срца. jez3.gif

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 513
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čestitam Dani i Dijani i svima ostalima:

Ruska narodna - Ekoj Vanja

Бибићу-не важи се :)))

 

Дај неки спот са младенцима  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čestitam Dani i Dijani i svima ostalima:

Ruska narodna - Ekoj Vanja

 

 

Добра ти је ова ствар. Видим да си је ти окачио на јутубу. Елем кад чујем и видим све ово буде ми још јасније колико везе немам са Словенима.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

ПАЖЊА, ПАЖЊА! Даје се на знање!

 

Ево данас једне лепе новости - наш уважени RYLAH је добио унапређење. Самим тим и форум је не мало добио на снази.

Ево говорника, праведног управитеља, човека, Србина!  :)))

:kolcecb3hb8:

photo-6726.gif?_r=1385632595

АДМИНИСТРАТОР

 

На многаја љета!    :algabacaju: 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра ти је ова ствар. Видим да си је ти окачио на јутубу. Елем кад чујем и видим све ово буде ми још јасније колико везе немам са Словенима.

 

Da, to je jedna krasna narodna pjesma iz jaroslavske oblasti, suzdalska.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslavsk%C3%A1_oblast

Oni sebe smatrajui najčišćim i najvećim Rusima, svi imaju kose blještavo plave (žute), praktično bijele kao lan i plave oči, dakle sačuvanu izvornu genetiku bez miješanja sa Vikinzima, Tatarima i ostalim neslovenskim narodima s kojima su dolazili tokom istorije u kontakt a svoj folklor smatraju najizvornijim ruskim respektivno slovenskim. Oni kažu da je Suzdal duša ili srce prave Stare Rusije a suzdalski folklor to zaista i potvrdjuje.

 

Dakle 100% slovenska muzika

slovenski folklorni "koncentrat":

https://youtu.be/Jhi2BvxM-2I

 

Vrlo lijepo je i ovo, prema tom zvuku tj. melodiji

izgleda takodjer sa jaroslavska, suzdalski folkor:

https://www.facebook.com/miCCCP/videos/693809567387872/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RYLAH je izjavio na drugoj temi, a povodom unapredjenja, da se slihtanje isplatilo. Da mu odgovorim na pravome mestu: znam da si suvise lenj za to, priznaj da si pljun'o kintu. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра ти је ова ствар. Видим да си је ти окачио на јутубу. Елем кад чујем и видим све ово буде ми још јасније колико везе немам са Словенима.

 

@Rylah

Čestitka Rylahu na unapredjenju! 8086.gif :aplauz:

 

@Željko i svi ostali, koga bude to zanimalo

Moravska muzika i folklor spada u panonsku zapadnoslovensku muziku negdje na sredini izmedju istočnoslovenske, ruske, (moravska ima dosta blisko k rusinskoj muzici), i južnoslovenske balkanske sa prizvukom karpatske južnopoljske, vlaško/rumunske i madjarske muzike. Vrlo komplikovan folklor bogat na utjecaje odasvud, sa zapada Češka, istoka Ukrajina, Rusija, sjevera Poljska i juga, Rumunija, Madjarska pa čak ponekad i neki daleki odjeci Balkana i južnoslovenskog folklora. Slovački folklor ne navodim jer je on ustvari moravski - svejedno je da li kažete slovački ili moravski folklor, u biti je to ista stvar, razlike su minimalne., kao izmedju folklora pojedinih regiona u Srbiji. Dsanašnja Slovačka, Madjarska (Blatnograd) i češka Morava su nekad činile Veliku Moravu. A Medjimurje i Podravina su bili najjužnije oblasti Velike Morave, današnji Medjimurci i Podravci u Hrvatskoj su ustvari potomci nekadašnjih najjužnijih Moravana.

https://youtu.be/X0GOf51sdMs

https://youtu.be/dw2l_gLGd3A

https://youtu.be/U_rZJPX49fc

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Željko i svi ostali, koga bude to zanimalo Moravska muzika i folklor spada u panonsku zapadnoslovensku muziku negdje na sredini izmedju istočnoslovenske, ruske, (moravska ima dosta blisko k rusinskoj muzici), i južnoslovenske balkanske sa prizvukom karpatske južnopoljske, vlaško/rumunske i madjarske muzike. Vrlo komplikovan folklor bogat na utjecaje odasvud, sa zapada Češka, istoka Ukrajina, Rusija, sjevera Poljska i juga, rumunija, madjarska pa čak i neki odjeci Balkana.. https://youtu.be/X0GOf51sdMshttps://youtu.be/dw2l_gLGd3A https://youtu.be/U_rZJPX49fc

 

Једном речју - МЛАДЕНЦИ :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једном речју - МЛАДЕНЦИ :)))

 

Da, uvijek zaboravim na te mladence

i galanečke moravske, evo onda i njih:

https://youtu.be/_1yxq_adhGA

 

Zaboravio sam reći još i da je trećina današnje Poljske

spadala u Veliku Moravu, danas je to južna Poljska:

 

220px-Great_moravia_svatopluk.png

 

Velkomoravská říše (država) za vlády Svatopluka I.

Mala školica o Velikoj Moravi - imamo to sad gotovo.

 

:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...