Jump to content

Шта Српска Православна Црква може да понуди младом човеку и интелектуалцу?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Христа. Или како то добро каже Шмеман: Тражити у Цркви било шта друго осим Христа (а то значи, опет, тражити себе и своје) – знаћи неизбежно 'пасти у прелест', у изопаченост и, у крајњем исходу, у саморазрушење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 229
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Не знам. Питај га.  :)

Ја би пре питао њихове родитеље који су их васпитавали .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја би пре питао њихове родитеље који су их васпитавали .

У Грчкој од малих ногу децу васпитавају у православном духу, али опет младих има врло мало у цркви, на богослужењима. Нису имали ни комунизам, ни забране, ни државни атеизам... ништа од тога, али опет у црквама су углавном старији људи, младих врло, врло мало.

Код нас у Србији је по том питању далеко боље. Ипак има пуно младих на богослужењима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја би пре питао њихове родитеље који су их васпитавали .

 

Онај ко не долази у СПЦ да тражи Христа је неваспитан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црква стварно има потенцијал да верном и вредном народу обезбеди, поред духовне, и физичку егзистенцију.

Треба да се појави неко храбар, који ће тако нешто да покрене.

Како ствари стоје, нема од тога ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када је званично пуко комунизам пре 25 и неку годину, Срби су отворили врата својих домова Цркви.

Попови су рекли: Ок, одлично, сад ћемо моћи да возимо ауди уместо фића и југића.

Попови су покуповали аудије, народ је остао без духовне утехе и почео поново да затвара врата својих домова.

 

 

Мали број попова је "обрао бостан" и "хебао чворка" јер је покушао да нешто пружи народу. Трули систем га је дочекао на нож. Већина попова је рекла: Види овог малог прцопевца, још ће изазвати владику да нас све ћера да мисионаримо.

 

Било је и мудрих попова који су по мало радили на мисији, без форсирања, јер су знали какве су им колеге и како је систем немилосрдан. 

Они су нешто постигли, скоцкали храмове, окупили нешто људи и успели да сачувају живу главу.

 

Народ је сада сиромашан, нема посла, нема наде, нема смисла. Сад је време за мисију. Али онакву као код Св. Јована Кронштатског. Да се окупи народ и пре свега запосли а кроз тај посао да се веже за цркву, а кроз цркву за Христа. Наравно неће сви који добију посао од Цркве доћи до Христа, али многи хоће. А на крају ово је прилика да Црква узврати народу за оних протеклих 25 година. Јер ако то не уради, комунисти ће бити мале маце какве ће нам следеће генерације доћи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мали број попова је "обрао бостан" и "хебао чворка" јер је покушао да нешто пружи народу. Трули систем га је дочекао на нож. Већина попова је рекла: Види овог малог прцопевца, још ће изазвати владику да нас све ћера да мисионаримо.

 

Дозволи ми да приметим да ово није поповски специјалитет. Једној наставници из средње су колеге џигерицу јеле јер нас је спремала за такмичења. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i ovo je tačno. Srpski specijalitet.

 

Што рече ономад Бора Чорба, све што цвета хтело би да цвета, али не сме да почне да смета.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дозволи ми да приметим да ово није поповски специјалитет. Једној наставници из средње су колеге џигерицу јеле јер нас је спремала за такмичења. 

 

Дозвољено.

Знам да није поповски специјалитет. То је специјалитет отоманско-балканско-комунистички, којег смо ми наследници на наше велико одушевљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...