Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Дакле Србин не постоји?

 

Na isti nacin na koji postoji zvezda.. partizan.. ili ostale apstraaktne drustvene tvorevine.. takva je i srbin.. .apstraktna drustvena tvodrevina...

 

Sto joj ne umanjuje naa postojanju i na vaznosti.. medjutim ljudi naacionalnost mnogo tvrdo posmatraju... a ne meko...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И онда кажу да националисти на оваквим темама све заврше на причи о Србима.

 

Занимљиво....

 

Јуан или намерно тролује или мисли да овде сви мрзе амере па жели да скрене тему на доказивању/оспоравању постојања народа.

 

( што му дође на исто - троловање)

 

Рецимо ја не мрзим амере нити сам љубитељ руса.

Посматрам једне и друге и процењујем да ће ипак амери победити јер су више склони ратовању него руси.

 

И не Гризли то нема везе само са неком малом групом властодржаца која се замисли случајно у континуитету(ратовања) протеже до прапочетака америчке државе, него је то ствар свих американаца.

 

Просто тај народ постоји кроз рат и ратовање као и римљани. Нису ни римљани ратовали на свом терену, сем грађанских ратова и повремених револуција, али су ипак постојали кроз рат. Економија им је постојала кроз рат и држава им је настала и опстала и развила се захваљујући рату и ратовима. И тога су били свесни и римски пролетери и римска елита( влатодршци).

Можда амери још нису свесни да постоје и опстају кроз рат и ратове, мада је то сулудо и помислити после толико узастопних година ратовања. Чињенице су ипак такве да садашњи амери не ратују против злих немаца( нациста) него ратују за ресурсе.

Иначе да ратују само рата ради много су им ближи мексиканци па их не дирају, јер су сиротиња а и немају ресурсе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Све што објективно постоји, може се недвосмислено идентификовати и разликовати од других ентитета. Како идентификовати Србина/Немца/Француза...?

По: језику,физиономији, култури,традицији,историји, храни,музици,фолклору,религији... мало ли је?

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји као политичка апстракција и лично опредељење (које је за мене светиња). Не постоји као некакав објективни ентитет, који је вековима исти.

Све што објективно постоји, може се недвосмислено идентификовати и разликовати од других ентитета. Како идентификовати Србина/Немца/Француза...?

 

Један човек током свог живота није исти, а како би то могао бити народ.

 

Да ли то значи да тај човек објективно није тај исти човек у часу своје смрти какав је био у часу свог рођења? Да ли је у питању неки други човек?

 

Друго, мој деда није био политичка апстракција него Србин.

А колико ме сећање служи тај исти деда ми је причао да је и његов деда био Србин а не политичка апстракција.

Такође познајем доста Срба чији су дедови били сасвим другачијег политичког опредељења од њих самих али су свеједно сви Срби ( и они десничари и дедови им левичари). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто тај народ постоји кроз рат и ратовање као и римљани. Нису ни римљани ратовали на свом терену, сем грађанских ратова и повремених револуција, али су ипак постојали кроз рат. Економија им је постојала кроз рат и држава им је настала и опстала и развила се захваљујући рату и ратовима.

 

Заправо су и пропали зато што су нон-стоп ратовали по целом (тадашњем) свету.

 

Трошили су огромне количине новца на те ратове и на велфер, па је и то изазивало економску кризу због буџетског дефицита... Имали су и значајну инфлацију, како сам чуо.  Што ми је то све нешто познато.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заправо су и пропали зато што су нон-стоп ратовали по целом (тадашњем) свету.

 

Трошили су огромне количине новца на те ратове, па је и то изазивало економску кризу због буџетског дефицита...  Што ми је то све нешто познато.  :)

Е, у том правцу сам хтео да иде теме, али људи су исфрустрирани...

 

Ипак 1000 година није мало

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По: језику,физиономији, култури,традицији,историји, храни,музици,фолклору,религији... мало ли је?

 

Различитие нације говоре исте језике, деле исту културу, традицију, историју, музику... Рецимо, једина храна за коју нисам успео да нађем да се прави још негде осим међу Србима је цицвара. Све остало уопште није српско.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један човек током свог живота није исти, а како би то могао бити народ.

 

Да ли то значи да тај човек објективно није тај исти човек у часу своје смрти какав је био у часу свог рођења? Да ли је у питању неки други човек?

 

Постоји више ствари које недвосмислено, ван сваке сумње, могу да покажу да су беба на рођењу и та иста беба, као стогодишњак на самрти, иста особа. Не знам једино да ли је могуће са 100% сигурности разликовати идентичне близанце. Дај ми барем једну ствар која може недвосмилено да идентификује Србина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Различитие нације говоре исте језике, деле исту културу, традицију, историју, музику... Рецимо, једина храна за коју нисам успео да нађем да се прави међу Србима је цицвара. Све остало уопште није српско.

 

Није баш тако. Рецимо турци имају бурек, ћевап, и сарму али укус ни близу онога како ми то правимо.

Заправо турску сарму не бих могао појести да ми плате, а српских сарми могу појести тоне.

 

Начин је другачији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај ми барем једну ствар која може недвосмилено да идентификује Србина.

:)

 

12063-drzavljanstvo-srbije.jpg

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји више ствари које недвосмислено, ван сваке сумње, могу да покажу да су беба на рођењу и та иста беба, као стогодишњак на самрти, иста особа. Не знам једино да ли је могуће са 100% сигурности разликовати идентичне близанце. Дај ми барем једну ствар која може недвосмилено да идентификује Србина.

 

Дакле то што постоји историјски, културни, па по прилично и генетски и духовни континуитет Срба од Св. Саве на овамо то је ирелевантно?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може ли се рећи, на основу твоје перцепција, да су заправо марљиви и вредни Американци (верујем да је тако на основу онога што си писао по темама) злоупотребљени, јер се сав онај сакупљени порез и сличне таксе, и уз помоћ неких делова финансијског сектора, користи за ово за шта се користи по свету. Дакле, имам утисак, као да је направљен један добар унутрашњи систем који доноси привредне резултате које опет ти идоти из естаблишмента и пентагона злоупотребљавају. Колико сам промашио у резону?

 

Управо тако, 100%.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...