Jump to content

др Влајко Пановић - „Човек у времену и време у човеку“, "Грешке у васпитању деце"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Доктор Влајко Пановић одржао је у недељу 25. јануара ове године предавање на тему „Човек у времену и време у човеку“, у парохијском дому храма светог Николе у Борчи. Према његовим речима, један од разлога све већег немира у човеку јесте тај што све теже организујемо своје време, дакле све мање смо господари свога времена. За снимак предавања благодаримо Данијели Стевановић.
 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/3003/15/02/06.02.15_zbor_-_dr_vlajko_panovic_-_covek_u_vremenu_i_vreme_u_coveku_final_64kbps.mp3

 

                       photo.jpg

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај човек је своједобно (након НАТО агресије) отворено оптирао идући по зракопловним базама (и вероватно, осталим касарнама Војске Југославије), путем некаквих "предавања" да се треба гласати (тамо пред  тзв. "5. октобар") за слободана непомјаника милошевића. Имао сам прилику да га слушам и још тада сам се запитао: докторе, где ти је етика? Зар си је "продао" за неко обећање ил` штогод? На тим предавањима је дувао у исту прдаљку као год и тадашња "политика"... Излажући чињеницу да Војислав др Коштуница није нормалан јер живи са 9 мачака, да је на делу светска завера против Срба и да ако слушате (на грамофонској плочи) "Степенице ка небу" од "Цепелина", ал` "унатрашке", да ћете моћи да чујете сублиминалне поруке... Јефтино... После је био "звезда" у "недостатку" Марић др Јове, где је на тзв. телевизији пинк објашњавао тзв. гледаоцима тог смећа од телевизије закономерности психологије. Све у свему, велико разочарање у установу која овог "терапеута" води на свом платном списку... Ил` је можда покај`о се, па сада прича сам` о струци!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Овај човек

Има Лале невероватну, заталасану линију у изјавама, понашању, струци, погледима.... некада к`о луд, некада премазан, некада од помоћи и користи... познајем га 16 година и скоро сваки пут када га слушам, видим, сретнем, поново ме изненади, некада пријатно, некада непријатно... кружи он у себи и не проналази се, склизне у политику, у политичку психопатологију, у психотерапеутску папазјанију, у религиозно маштање. Није он лош колико је изгубљен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Све у свему, велико разочарање у установу која овог "терапеута" води на свом платном списку

их, да је једини....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, АлександраВ рече

Има Лале невероватну, заталасану линију у изјавама, понашању, струци, погледима.... некада к`о луд, некада премазан, некада од помоћи и користи... познајем га 16 година и скоро сваки пут када га слушам, видим, сретнем, поново ме изненади, некада пријатно, некада непријатно... кружи он у себи и не проналази се, склизне у политику, у политичку психопатологију, у психотерапеутску папазјанију, у религиозно маштање. Није он лош колико је изгубљен.

`начи! "Докторе, излечи се сам!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9.6.2016. at 15:25, АлександраВ рече

буквално :smeh1:

Бејах тада, када Влајко др Пановић држаше предавање, у оперативном дежурству на а. Батајница... И иако ми "опис и дужности дежурног" нису предвиђале посету предавања у сали, (заправо мензи ВЗ "МОМА") свратим ипак, и баш дојдем на предвање о "Цепелинима"...

"Распрдио" се Влајко др Пановић, па све сублиминалне поруке му "севају" из очију... Ал` упорно "мантра" да се ефекти "тога" могу чути само ако слушате плочу унатрашке! 

Гледам по мензи, пола официра спава... Друга половица, као слуша.. Дигнем руку!

- Извол` земљак!, рече пуковник Миомир Новаковић, звани Миша Кинез, мој драги колега и земљак из Табановића крај Шапца, који је "имао" улогу модерације.

- Ја бих да питам!?, рекох.

- Па питај! (Богтубио-то се није чуло :))) )

- Хтео бих уваженом доктору да поставим само једно питање!?, рекох.

- Реци!, већ изнервиран суфлира "Кинез"...

- Докторе Влајко Пановићу! А зашто би ико слушао плоче унатрашке?

У мензи мук. Прво... Након тога почиње смејање које је надгласасло и модераторово (КИнезово) умиривање...

На концу, само се преко микрофона чуло: "Ракићу, иди да дежураш! Које си ******* (није за православни Форум) долазио на предавање!? Твоје место је у дежурани!" :)))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Имала сам прилике да присуствујем  низу преадавања које је одржао др.Влајко Пановић. Моји утисци су надасве позитивни.Чак  са једног предавању у оближњем манастиру повезли  ме колима,  његови пријатељи и он   / случајно у истом правцу ишли / Врло пријатан саговорник .Ентузијаста,  борац, трудбеник ...

А то унатрашке, песме итд, итд.........е,  боље да причамо о политици, о четницима и партизанима, итд, итд,   мање су шансе да  запенушамо :)      

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма причамо Рапсо о чему ош. Ал њега као стручњака (тада), а јасно сам се изразио да ако се ман'о политике сада-добро је. Дакле, ништа му тада није могло помоћи јер је био у служби БАНДЕ и НЕПМЈАНИКА. И ишао и агитов'о, к'о после 45-те.

 

Ако се сад опаметио, тим боље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Милан Ракић рече

Ма причамо Рапсо о чему ош. Ал њега као стручњака (тада), а јасно сам се изразио да ако се ман'о политике сада-добро је. Дакле, ништа му тада није могло помоћи јер је био у служби БАНДЕ и НЕПМЈАНИКА. И ишао и агитов'о, к'о после 45-те.

 

Ако се сад опаметио, тим боље.

Ма добро Рако.... ја стварно нисам знала за  његов политички ангажман и агитацију за тада владајућу гарнитуру.... нити је на предавањима / бар не на оним  на којима сам ја присуствовала / причао о политици,  а било је подавно.... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...