Jump to content

Poziv na debatu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sto ce trajati do veka posto ga ni nema niti ce ga biti.

 

Malo optimizma. :)

 

Čudni su putevi Gospodnji.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne mogu da govorim u ime drugih ali mislim da neću pogrešiti ako kažem da ovo nije sasvim  tačno. Ne radi se toliko o odbijanju koliko traženju dokaza za pomenutu tezu.

Нема доказа ни за један ни за други став. И атеизам и теизам се заснивају на веровању.

 

Само што одређене групе хришћана које су фундаменталне по својој природи тврде да имају доказе за то, онда одређене групе атеиста, не мање фундаменталне, крену да им доказују да су то глупости, и онда хране једни друге и једни у другима имају смисао постојања, а сви у старту праве једну огромну логичку грешку која се зове погрешна поставка, односно погрешна премиса - у Бога се верује, то је по правилима хришћанства. Његово постојање се, стога, не доказује, јер за тим нема потребе, јер веровање извире из твоје вере, која је унутрашња ствар сваког појединца.

 

Од те логичке грешке полазе и наши несрећни другари који би да у Поукама нађу ону другу страну лудила, јер ће се без тога брзо угасити. Зато стално причам да бих волео да се појави нормална организација атеиста, људи са којима се може разговарати, са којима се може и попити пиво, а не група фундаменталиста која тражи непријатеље за својих пет минута мржње који би им дали смисао постојања и консолидовали редове.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne mogu da govorim u ime drugih ali mislim da neću pogrešiti ako kažem da ovo nije sasvim  tačno. Ne radi se toliko o odbijanju koliko traženju dokaza za pomenutu tezu.

 

Ma koji crni dokaz... nema razloga da verujem...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато стално причам да бих волео да се појави нормална организација атеиста, људи са којима се може разговарати, са којима се може и попити пиво

 

Pa sta fali ovim nasim po Poukama, meni se bas svidjaju za razliku od onih po drugim forumima? Po Krstarici npr. je svakodnevna rasprava o jednom te istom godinama sto cini citav onaj pdf Religija besmislenim. Osim ako ima nekih odavde koji su ovde fini a tamo su ostrozubi, mada i kako ne bi pored onakve raje sacinjene od jehovista, adventista i njima slicnim. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nije tacno. Ateizma nije stvar, ideologija, skup ideja ili tvrdnji. Nego odbijanje jedne jedine ideje/tvrdnje koja glasi postoji Bog.

 

Kontam, pravih ateista ima oko 0,00000001 % u svetu. :))) 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sta fali ovim nasim po Poukama, meni se bas svidjaju za razliku od onih po drugim forumima? Po Krstarici npr. je svakodnevna rasprava o jednom te istom godinama sto cini citav onaj pdf Religija besmislenim. Osim ako ima nekih odavde koji su ovde fini a tamo su ostrozubi, mada i kako ne bi pored onakve raje sacinjene od jehovista, adventista i njima slicnim. 

Ови наши су супер, само нису организација :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови наши су супер, само нису организација :)

 

Каки смо ми таки су нам они. Недоправљени! СУПЕР :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kontam, pravih ateista ima oko 0,00000001 % u svetu. :))) 

Ne nego je ateista usput i čovek, pa kao i svaki čovek ima neke ideologije, ideje i slično kojih se drži, to što je usput i ateista ne znači da je ateizam sve nabrojano, već je ateizam samo od jednih stvari koje definišu čoveka. Među njima imaš ljudi različitih ideologiaj a jedina stvar zajednička sa svima ateistima je to da ne veruju u boga. Usput ovo što je Aquilius rekao ne znači da ateisti nemaju nikakve ideologije ideje i slično, već da ateizam to nije, a ideologije ideje i ostalo je individualno i zavisi od čoveka do čoveka.

A i nije reč bilo o ateeistima i udruženjima ateista nego o ateizmu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma koji crni dokaz... nema razloga da verujem...

 

Слажем се, нема разлога (или га бар не мора бити). :) Вера је ствар воље, одлуке, укуса, жеље, покушаја... Свега само не онога "па логично је да верујем".

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се, нема разлога (или га бар не мора бити). :) Вера је ствар воље, одлуке, укуса, жеље, покушаја... Свега само не онога "па логично је да верујем".

 

Jos kad bi vernici poceli da se ponasaju u skladu sa tim :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i nije reč bilo o ateeistima i udruženjima ateista nego o ateizmu.

 

Ih, sad, kako nije; obrati paznju na ono sto sam citirala i prokomentarisala: 

 

 Nije tacno. Ateizma nije stvar, ideologija, skup ideja ili tvrdnji. Nego odbijanje jedne jedine ideje/tvrdnje koja glasi postoji Bog.

 

Odbijanje - od strane koga/cega nego ljudi/coveka?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos kad bi vernici poceli da se ponasaju u skladu sa tim :D

 

Неки се понашају, неки се не понашају, неки се труде да се понашају :D Ја хришћанство посматрам као идеју, која постоји независно од било ког човека, групе људи или тумачења и који сваки доживљава и проживљава на свој начин. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...