Jump to content

Religija ateizma - U šta sve veruju nevernici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne viseg bica nego visiH bica... Ovde je samo uzrocno rasprava o Bogu, ali kad su ateisti u pitanju isto se odnosi i na sve druge bogove, mitove ili fiktivne likove.

 

A malo je glupo da kazes da sam je vernik po pitanju Manitua samo zato sto verujem da ne postoji... pa ni ti ne verujes da postoji Manitu... cini li te to indijanskim vernikom?

Не чини ме индијАНским верником, али одређеном врстом верника, да. Ако верујем да Маниту не постоји, ја сам верник у вези са Манитуом, само што немам везе са онима који верују у њега, али моја веровања дотичу и његово (не)постојање.

 

Исто тако, ти ниси хришћанин или будиста или хиндуиста, муслиман, или шта већ, али имаш одређена убеђења, која јесу на неки начин у вези са тим веровањима, овај пут тангентна са њима на негативној основи (верујем да НЕ постоје, за разлику од верника који ће рећи верујем да постоје). Мало збркано, ал у суштини, ти ниси хришћанин :)))

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало збркано, ал у суштини, ти ниси хришћанин

 

ako cemo da se vredjamo... :D 

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro, ajde, onda sam nekakva vrsta vernika i ja... al sta s tim? Otkud ta fascinacija da se ateisti posto poto oznace kao "isto vernici" koja je poenta toga i sta bi to trebalo da promeni?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro, ajde, onda sam nekakva vrsta vernika i ja... al sta s tim? Otkud ta fascinacija da se ateisti posto poto oznace kao "isto vernici" koja je poenta toga i sta bi to trebalo da promeni?

Што се мене тиче, чисто мозгање на тему има ли или нема негативног одређења било чега, а посебно човекових уверења :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne viseg bica nego visiH bica... Ovde je samo uzrocno rasprava o Bogu, ali kad su ateisti u pitanju isto se odnosi i na sve druge bogove, mitove ili fiktivne likove.

 

A malo je glupo da kazes da sam je vernik po pitanju Manitua samo zato sto verujem da ne postoji... pa ni ti ne verujes da postoji Manitu... cini li te to indijanskim vernikom?

 

 

Kako bre niste vernici? Pa jaca je tvoja vera u neveru nego moja da je Hristos Sin Boziji. 

Ti si ateisticki fundamentalista, vehabija ...

 

:))  :))  :))  :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На крају, нико никога неће "уразумити". :)

 

То је оно мистично у дебатама неистомишљеника. Сви знају крајњи исход, а обе стране улажу огроман труд и време у то. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja pravosavna cuda, da se neko uvredi, ne smatram ni dokazom tih cuda a kamoli boga....   Ali mi eto smetaju te nedoslednosti koje nalazim na svako mkoraku religije... Na primer, na pitanje "Zasto bog ne izleci sve bolesti, ili zasto ne unisti zlo" odgovor je uvek slican onome sto si napisao u onom duzem postu "Bog postuje nasu slobodu i nece da se mesa"

 

Зашто узимаш себи за право да изражаваш став о ономе у шта се не разумеш.?

 

Схваташ ли колико си ти уствари Хришћански неписмен.

 

Занимљиво је и то, да ти први упозораваш људе који су рецимо залутали на неку научну тему и наравно да се не суздржиш, да их исмејаваш. Ево ми ти се нећемо смејати,било би то глупо од нас,остаћемо и даље глупи по питању вере и учити од неписменог самозваног мајстора.

 

А можда и нећемо.

 

Позиваш се на интелект, сад замисли како те је мучно гледати кад говориш о Богу на основу површног форумског препуцавања. Душекорисне текстове на Поукама не читаш. Погледај се заиста и види колико си Хришћански неписмен и пребаци рецимо лоптицу на теме који су ближи твом образовању. Сети се да све људе које си исмејавао тамо, сада овде замењујеш. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто узимаш себи за право да изражаваш став о ономе у шта се не разумеш.?

 

Схваташ ли колико си ти уствари Хришћански неписмен.

 

Занимљиво је и то, да ти први упозораваш људе који су рецимо залутали на неку научну тему и наравно да се не суздржиш, да их исмејаваш. Ево ми ти се нећемо смејати,било би то глупо од нас,остаћемо и даље глупи по питању вере и учити од неписменог самозваног мајстора.

 

А можда и нећемо.

 

Позиваш се на интелект, сад замисли како те је мучно гледати кад говориш о Богу на основу површног форумског препуцавања. Душекорисне текстове на Поукама не читаш. Погледај се заиста и види колико си Хришћански неписмен и пребаци рецимо лоптицу на теме који су ближи твом образовању. Сети се да све људе које си исмејавао тамо, сада овде замењујеш. 

 

De si be ti?

 

Nema te nema, pa se uzdrzis...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Научници су утврдили да деца која су атеисти чешће даве мале мачиће, а кад одрасту бруталније од верника бију жене, па ви сад видите.

 

Стаљин ти је чист доказ!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стаљин ти је чист доказ!

Стаљин је доказ шта све може да уради незадовољан или разочаран богослов.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти, као и многе религије, имају мали милион праваца и веровања, па се увек извлаче како то није њихово учење, а у ствари сви верују у Бога, само што не желе да признају. Ево и овде на форум долазе, само да би нама доказали не да Бог не постоји, већ да је њихово веровање у Бога моралније од нашег веровања.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти, као и многе религије, имају мали милион праваца и веровања, па се увек извлаче како то није њихово учење, а у ствари сви верују у Бога, само што не желе да признају. Ево и овде на форум долазе, само да би нама доказали не да Бог не постоји, већ да је њихово веровање у Бога моралније од нашег веровања.

 

 

Видиш у праву си. Заборавио сам тај елемент - моралисање

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je sve jasno ovde, ateisti su pokayali nepremostiv sopstveni strah, да не буду жртве погрешног веровања. 

 

Лествица је дивна књига, свака степеница има духовни развој до степенице где се већ препушташ Живоме Богу и где границе не постоје јер си усвојио животним опитом Христов ум, не зато што ти је неко тако рекао, већ зато што постоји.

 

 

Страх атеистима замућује ум, многи православни се кад тад суоче са могућношћу сопственог погрешног веровања и страха да су бесмислено провели свој живот без икакве повратне карте.

Међутим свесни смо да су православни тај страх победили управо тиме што су се после вере животним опитом убедили у постојање не Исуса Христа именом, него живим односом.

 

Та велика верска неписменост која на овом форуму има па скоро и свој дом илити храм је само доказ страха прихватања смисла због страха од погрешног веровања, па тај страх лажно лече неверовањем. 

 

Да не причам у празно могу поново копирати пост нашег брата облака где се лепо види тај страх.

 

Живот драги човече није само знање и опипљивост, живот је и једно велико веровање, које сте без број пута нашли и у себи самоме. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

где границе не постоје јер си усвојио животним опитом Христов ум

 

Sta znaci "usvojiti zivotnim opitom hristov um", jel moze malo detaljnije? Sta to predstavlja kako se manifestuje i generalno sta znaci ta recenica? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...