Jump to content

Табу теме у СПЦ - Због чега се СПЦ не изјашњава о неким темама?


Препоручена порука

Дарко, немој да лажеш!

НАТО је десет дана пре бомбардовања писменим путем обавестио међународну асоцијацију новинара да медији нису циљ и да неће бити циљ!

Портпарол НАТО пакта је морао јавно обавестити да ће цивини циљ бити гађан, он то НИЈЕ урадио!

Ne lupetaj života ti, slušao sam kada je Jamie Shea rekao na jednoj konferenciji nedeljama pre. Jasno je najavio i naši su to znali.

A recimo, u NS niko nije poginuo, gađano je i tamo.

I obrazuj se malo pre nego što počneš da govoriš drugima da lažu.

Gledaj, imaš oko sedmog minuta i da su u vestima RTS pomenuli mogućnost i provocirali.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sraman, sraman zločin i čin varvarskog ubistva i agresije nad celim jednim narodom, oko toga nema priče. Hteli smo da kažemo, kad se već znalo da će se gađati, mogli su se ljudi skloniti a ne da ostavljaju manje vredne živote u zgradi da rizikuju život.

Podseti me na jednu od najboljih antiratnih pesama ikad:

"When the Tigers Broke Free"

It was just before dawn

One miserable morning in black 'forty four.

When the forward commander

Was told to sit tight

When he asked that his men be withdrawn.

And the Generals gave thanks

As the other ranks held back

The enemy tanks for a while.

And the Anzio bridgehead

Was held for the price

Of a few hundred ordinary lives.

And kind old King George

Sent Mother a note

When he heard that father was gone.

It was, I recall,

In the form of a scroll,

With gold leaf and all.

And I found it one day

In a drawer of old photographs, hidden away.

And my eyes still grow damp to remember

His Majesty signed

With his own rubber stamp.

It was dark all around.

There was frost in the ground

When the tigers broke free.

And no one survived

From the Royal Fusiliers Company C.

They were all left behind,

Most of them dead,

The rest of them dying.

And that's how the High Command

Took my daddy from me.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дарко, немој да лажеш!

НАТО је десет дана пре бомбардовања писменим путем обавестио међународну асоцијацију новинара да медији нису циљ и да неће бити циљ!

Портпарол НАТО пакта је морао јавно обавестити да ће цивини циљ бити гађан, он то НИЈЕ урадио!

Дакле, оно што сигурно знамо је да је НАТО НАМЕРНО бомбардовао цивиле, ИАКО је знао да у том тренутку у згради има око 150 цивила!

Е, драги моји атеисти то се зове ЗЛОЧИН!

РТС зграду су тукли Американци и то је је једино што СИГУРНО знамо... а све друго су рекла'казала приче и причице... само ме чуди да се још није нашао неки ''србин'' који сигурно зна да је Милановић и бомбе бацио на зграду како би наштетио дружељубивој и хуманој организацији званој НАТО пакт...

Андрић лепо објашњава зашто, ономад, кад су Турци окупирали Србију, неки Срби осим турчења нису имали алтернативу, и зашто сада неки срби, кад је НАТО окупирао Србију немају алтернативу, него оберучке прихватају проНАТОвске приче и причице, а само да би постали евРОПСКИ грађани, који може бити једног дана добију и ''привилегију'' да се укључе у НАТО и скупа учествују у некој од наредних ''хуманитарних'' НАТО акција...

Ниси у праву брате.

Тадашње руководство, и државно и телевизијско, је сигурно знало да ће зграда бити гађана. У Абардаревој улици стајала су паркирана ватрогасна кола још од 14. априла, све институције око зграде, општина Палилула, предузеће Партизански пут, позориште Душко Радовић и сва остала, исељене и потпуно празне су биле још од 01.априла, Комраков је као луд трчао по паркингу јер није било довољно касета да се сними трагедија...

Да је НАТО агресија злочин, неспорно је, али и да је Милановић и екипа могла да спречи погибију. Само два дана раније, ТВ Пинк је бомбардован (зграда Ушће), нико није настрадао, јер је обезбеђење имало обавезу да обиђе сваку просторију свако вече у 20 часова, провери да ли је испражњена од људства и исту закључа.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da se znalo!

Mislim da je 9 ljudi poginulo. Ruka šminkerke je pronađena u parku 100m od zgrade RTS. :S

Није погинуло 9. већ 16. недужних људи! Опрости, али због умањивања броја убијених сам рекао да не лажеш!

Тужно је како брзо заборављамо...

Управо сам погледао ову емисију, тамо Љиљана каже да је и Весли Кларк смањивао број убијених на 6. и да је изјавио да се он лично порбинуо да вест о бомбардовању процури преко новинара...

Морам признати да нисам веровао да ће НАТО погазити Женевску конвенцију и убијати новинаре, али сам касније схватио да је, заправо, за НАТО пакт све што они прогласе метом и легитимна мета и да ту не важе никакве конвенције нити било какво међународно право... Јачи - тлачи!

И није ништа ново што јачи тлачи, него је проблем што би неки Срби сада да се придруже тој злочиначкој организацији...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, 16 je, a lepo stoji ispred devetke jedno mislim ako se ne varam. ;)

Ne zaboravljamo mi ništa. Znam o svemu tome verovatno više nego ti. :)

Разлика између 16. и 9. је 7.

Е сад, ако теби глагол мислити оправдава грешку од 7. људских живота, онда и ово ''вероватно'' у реченици: ''Znam o svemu tome verovatno više nego ti'' има исто значење.

А чињенице говоре да сам ја знао да је НАТО убио 16. цивила у згради РТС, а ти си мислио да је 9.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разлика између 16. и 9. је 7.

Е сад, ако теби глагол мислити оправдава грешку од 7. људских живота, онда и ово ''вероватно'' у реченици: ''Znam o svemu tome verovatno više nego ti'' има исто значење.

А чињенице говоре да сам ја знао да је НАТО убио 16. цивила у згради РТС, а ти си мислио да је 9.

Али заиста нема разлога да овако пишеш, бар што се тиче погибије ових људи.

Није баш све на овом свету разлог за расправу, а посебно што је човек уредно написао да је мислио да 9 људи. Иначе, овај ужасни догађај никакве везе нема са темом, а ето ако хоћете да ми учините услугу па да више не пишете о томе..........

Унапред хвала.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 ili 16 isto je, aj nema smisla da se svadjate :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али заиста нема разлога да овако пишеш, бар што се тиче погибије ових људи.

Није баш све на овом свету разлог за расправу, а посебно што је човек уредно написао да је мислио да 9 људи. Иначе, овај ужасни догађај никакве везе нема са темом, а ето ако хоћете да ми учините услугу па да више не пишете о томе..........

Унапред хвала.

Хоћу.

Хвала Богу.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

Nisam sigurna koliko ce ova tema da preživi,ali ja ću ipak da je otvorim.
Dakle,zašto se na ovom forumu ne raspravlja nikad o postupcima pojedinih iz SPC,o odgovornosti istih za te postupke,o postupku koji se(ako se) vodi protiv njih,zatim da li postoji sankcija za raskalašne pojedince u sveštenstvu koji grade vile a narodu propovijedaju skromnost i prazan trbuh,ko sudi takvim pojedincima u ovozemaljskom zivotu,ko istrazuje,ko stiti ovaj narod od takvih???
Dakle,zelim da naglasim da ovim ne diram u SPC kao instituciju i zajednicu vec u postupke i pomalo nejasne stavove pojedinih koji bi trebali da reaguju kada se reakcija od njih i ocekuje.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda ranije niste pratili forum, ali uvek smo o tome pričali.

E sad, pričati i o tim stvarima ništa ne rešava a samo nama stvara probleme, vrlo velike i vrlo ozbiljne.

Kakvi laici, takva vlast crkvena, stvari će se promeniti na bolje kada sam narod bude te promene forsirao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ljubičasta

 

Nas su upravo zbog toga mnogi osudili, popljuvali i stavili na stub srama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nas nekolicina "pametnih" ovde samo etiketu budala može da dobije,a neki su dobili situaciju da deca nemaju šta da im jedu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda ranije niste pratili forum, ali uvek smo o tome pričali.

E sad, pričati i o tim stvarima ništa ne rešava a samo nama stvara probleme, vrlo velike i vrlo ozbiljne.

Kakvi laici, takva vlast crkvena, stvari će se promeniti na bolje kada sam narod bude te promene forsirao.

Pratim forum dvije godine i te teme i kada su bile otvorene vrlo brzo bi postajale popriste svega i svacega a najmanje onoga sto sam postavila u uvodnom postu.

 

Kako to narod moze da promijeni?

Priznajem,neinformisana sam sto se tice nacina,pa sam zato i otvorila temu da saznam.

Ja sam se u svojoj parohiji u zadnje vrijeme svega nagledala i naslusala od strane doticnih,tako da...

  • Волим 1

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...