Jump to content

Пођеш на славу у току поста- кад домаћин спремио мрсно


Препоручена порука

  • Гости

sarajevo_stara_crkva_na_bascarsiji_obilj

 

 

Како поступити? Шта радити?

 

Ову су честе ситуације, многи људи који су почели да слев, не разумеју шта је то пост, мисле да то није битно.

 

Такође, постоје крајеви где се "традиционално" мрси за време поста, тако да се слава у посту спрема мрсно.

 

 

Како реаговати да се не увреди домаћин (боље рећи да не упадне у непријатну ситуацију)?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 110
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa ili nemoj ici ili ici i jedi to sto ti se da,sta znam,mislim da je to najbolja neka prica. Ako postis a to kazes na slavi za koju znas da ce biti iako je post mrsna,privlacis na sebe bezveze poglede i to sto domacini imaju u tom trenutku blam ili im bude glupo pa onda se unezvere sta da ti daju,ovako sta znam jedi to sto ti se servira,posle nastavi post... 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Pa ili nemoj ici ili ici i jedi to sto ti se da,sta znam,mislim da je to najbolja neka prica. Ako postis a to kazes na slavi za koju znas da ce biti iako je post mrsna,privlacis na sebe bezveze poglede i to sto domacini imaju u tom trenutku blam ili im bude glupo pa onda se unezvere sta da ti daju,ovako sta znam jedi to sto ti se servira,posle nastavi post... 

 

Ок, а шта ако си што би рекао народ "неки што стално иде по цркве"? Мислиш ли да то неће код оних других изазвати некакав чудан осећај? Наравно, за њих то не важи, важи за тебе :) 

 

Лично сам имао таквих ситуација, а видим да их је имало још форумаша :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@verum est in beer

 

Знам да постоје крајеви где СВИ мрсе славу ма кад да падне. То нико није успео да искорени. Наравно, знам да је то жалост и да је то неприхватљиво. Њихов одговор поред оног да су тако радили и њихови ђедови јесте тај да он не може да слави и да се радује ако није мрсно.

 

Ето, одеш код таквих, ти црквен човек, они спремили мрсно- ај сад! Шта урадити? Ако не једеш- вређаш домаћина. неће бити чудо да ти каже да и свештеник добро зна да они мрсе и да им ништа не приговара, а ти се правиш паметан.

 

Незгодне ситуације, жимити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Онда једи шта има. Љубав је најважнија.

 

 

 О томе и размишљам. Љубав је најважнија. Но, да ли је љубав на крају рећи: Драги брате, био сам код тебе на слави и јео сам ове дивне ђаконије јер нисам желао да те увредим. Пошто је сада пост ја постим, али си ми ти важнији од поста. Но, гледај да следећи пут спремиш посно да се не грешиш ни ти ни твоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па све то стоји, али немаш времена да владики шаљеш телеграм протеста кад већ седаш за сто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Седеш, једеш, попијеш, наздравиш и кад кренеш кући кажеш газди нако фарисејски: А што мрсна слава побогу домаћине србине?!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Нисам ни мислио да свако појединачно ради, већ је реч о другој ствари. Да ли мислиш да владике не знају каква је ситуација? Да ли раде нешто по том питању? А ја сам рекао моје мишљење шта ја радим.

 

 

Искрено, мислим да би настао потпуни хаос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад се надјеш у тој ситуацији, шта ти је чинити. А кад боље размислим и то је од случаја до случаја. Где је таква ствар а ја немам преке потребе да идем могу боље да избегнем цео проблем.

Ја исто кажем да постим, па одаберем шта има за мене. Домаћини који свесно одаберу да мрсе у време поста немају шта да се вређају ако ја постим. Е сад ако се забораве па ми ипак нуткају парче торте на крају, нећу да правим драму. Углавном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пођем да прекадим славу уочи Св. Николе, постављено мрсно, правим се као луд, ајде да не увриједим домаћине, а они навалили на мене ко смрт на бабу, те пробај, те узми...све некако избјегавам, домаћин ми нуди пршуту, рекох, не једем масно, а домаћин: Па макни то бијело с пршуте! :.mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пођем да прекадим славу уочи Св. Николе, постављено мрсно, правим се као луд, ајде да не увриједим домаћине, а они навалили на мене ко смрт на бабу, те пробај, те узми...све некако избјегавам, домаћин ми нуди пршуту, рекох, не једем масно, а домаћин: Па макни то бијело с пршуте! :.mislise.

 

 

Знам ово, исто ми се десило.

:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I u koji god grad dođete i prime vas, jedite šta se donese pred vas. I isceljujte bolesnike koji su u njemu, i govorite im: Približi se k vama carstvo Božije.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

I u koji god grad dođete i prime vas, jedite šta se donese pred vas. I isceljujte bolesnike koji su u njemu, i govorite im: Približi se k vama carstvo Božije.

 

Моцартов рецепт за најбрже гојење попова и појаца.

 

И знаш каш онда народ научити да треба да пости?

Никад, а можда ни тад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...