Jump to content

Православни мисионарски центар "О. Данил Сисојев" - текстови, активности и дискусије


Препоручена порука

- Постоји раширено мишљење о нетрпељивости муслимана. Али зар прилично агресивна реакција православне заједнице на наступ панк групе „Pussy Riot“ није открила сличну нетрпељивост?

 

- С једне стране крвави напада са хиљадама жртава, а са друге стране много вике и једна покидана мајица – по Вашем мишљењу је умесно да се говори о сличности? 

 

Не знам да ли да се смејем или да плачем... 

 

Одличан интервју.  :good2:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 123
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Један од проблема мисионара - о. Андреј Конанос

 Предлажемо врло важно размишљање о проблему који може да буде велики камен спотицања за хришћане који имају жељу да говоре људима о Богу. Мисионар се по речима оца Данила Сисојева налази на „првој линији у борби за људске душе“ и то може и неприметно код њега да изазове осећање своје изабраности и јединствености. Гордост која се крије иза тога јесте корен свих проблема, узрок свих наших неуспеха. Архимандрит Андреј Конанос говори о савету који је добио од једног искусног монаха а који свима нама може веома, веома да користи.

 

http://www.svedokverni.org/jedan-od-problema-misionara-arhimandrit-andrej-konanos/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

Моја радост није мисија ради мисије, већ мисија јер Ти то желиш - о. Андреј Конанос 

 

Архимандрит Андреј Конанос се у својој беседи дотиче јако важне теме, онога што мисионар никада не сме да заборави – због Кога се труди и Коме посвећује своје подвиге. Дешава се понекада да мисионар у свом мисионарењу буквално заборави Господа кога жели да јави ближњима. Правилан однос према свом делу не само да задржава на правом путу, већ нам помаже и када наиђу неизбежне тешкоће и препреке. Прочитајте какав је истински поглед који мисионар треба да има у односу на своју лепту на њиви Господњој.

 

http://www.svedokverni.org/moja-radost-nije-misija-radi-misije-vec-misija-jer-ti-to-zelis-o-andrej-konanos/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Мисионарски центар "о.Данило Сисојев" део Мисионарског одељења СПЦ

 

Срећан празник Покрова Пресвете Богородице! Хтели смо да вас позовемо да посетите наш мисионарски блог са новим изгледом и веома важном новости - Православни мисионарски центар "о. Данил Сисојев" ушао је у састав Мисионарског одељења при Светом Архијерејском Синоду Српске Православне Цркве.

 

http://www.svedokverni.org/

 

Дакле, наш мисионарски центар има благослов Синода СПЦ за делатност! Ову прилику користимо да вас све позовемо да учествујете у нашем пројекту "500 православних хришћана по 100 динара месечно" којим помажемо браћу и сестре у Христу широм света.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Предлажемо веома користан текст ђакона Георгија Максимова који расветљава суштину неспоразума у дијалогу православних хришћана и протестаната.

 

http://www.svedokverni.org/pitanje-koje-protestanti-nikada-ne-postavljaju-djakon-georgije-maksimov/

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda ne bi bilo nesporazuma kada bi se i protestanti i pravoslavci odrekli svih svojih greha, i pokorili Duhu Svetome da ih pouči istini i vodi. :) Po plodovima će se poznati učenici, i po ljubavi.Da li opraštamo ili ne, da li okrećemo desni obraz, ili radije uzvraćamo, da li dozvoljavamo da nas Božija reč menja, oblikuje, ili ne...Ako je opstala organizacija, da li je ostala i prva ljubav? Koji su plodovi vernika?Da li je svako rođen u pravoslavnoj ili protestantskoj porodici zapravo i vernik, ili treba da se nešto dogodi u životu tog pojedinca, kao ostavljanje greha (pokajanje) i pouzdanje u Spasitelja, i nanovorođenje? Zašto nisu izopšteni iz crkve oni koji se razvode, čine preljubu, bludniče, opijaju se, lažu, kradu...kao korintski bludnik, nego im se to toleriše i ne ukazuje im se na opasnost pakla pred sobom...Oprostite, samo razmišljam, laik sam, protestant inače.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala pre svega na dobrodošlici.Da, mislim na crkvu, i jednu i drugu, koje deluju danas više kao mehanizam, nego kao živo telo koje treba da bude svetlo svetu...

 

Драги брате, да се и ја придружим добродошлици на овај форум. :)

 

Приметио сам једну недоследност у твојој поруци, хтео сам да те питам у вези са тим - помињеш "и једну и другу цркву" (у множини) а онда кажеш "живо тело" (у једнини) које треба да светли свету. Ако знамо да апостол Павле говори о Цркви као о Телу Христовом, онда она може бити само у једнини.

Једна од ових цркава које помињеш у множини, дакле, није Црква.

 

Шта мислиш о самом тексту иначе? Да ли си стигао да га прочиташ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги брате, да се и ја придружим добродошлици на овај форум. :)

-Hvala, bolje vas našao. :)

 

Приметио сам једну недоследност у твојој поруци, хтео сам да те питам у вези са тим - помињеш "и једну и другу цркву" (у множини) а онда кажеш "живо тело" (у једнини) које треба да светли свету. Ако знамо да апостол Павле говори о Цркви као о Телу Христовом, онда она може бити само у једнини.

Једна од ових цркава које помињеш у множини, дакле, није Црква.

 

-Mislim da svaki koji se odvratio od svojih greha i pouzdao u ono što je Spasitelj učinio za nas, tj, spasio nas, a prema tome što veruje ujedno i živi, pripada telu crkve, bez obzira u koju crkvu ide.I obrnuto, neki su u Crkvi, jednoj ili drugoj, ali nisu hrišćani.Znam da tu postoji razlika između uverenja jedne i druge crkve, i nadam da neću nikog uvrediti malo drugačijim stavom, jer mi to nije namera.Ali je očito da ne mogu da sedim na dve stolice, jer sam ja po izboru protestant, a po rođenju pravoslavac.

 

Шта мислиш о самом тексту иначе? Да ли си стигао да га прочиташ?

 

-Ne bi bilo fer od mene da podilazim pod kožu govoreći kako je super i kako se slažem, jer verujem da su Crkva ljudi koji su se pokajali od svojih greha, nanovo se rodivši, primivši Isusa kao Boga i Gospodara u svoje srce, a ne institucija.Prema onome "gde su dvoje ili troje sakupljeni u moje ime".

  Što znači da protestantska crkva koja odstupa od učenja Svetog Pisma, dozvoljavajući nemoral, gej brakove i slično, zapravo nije crkva, "ima ime da je živa, ali je mrtva".Znate i sami da se ne slažemo po mnogim pitanjima, pa iako smatram da je Pravoslavna crkva dosta zaslužna u očuvanju Svetog Pisma i zdrave nauke o Svetom Trojstvu, ipak mislim da je dodala sebi i neke stvari koje nisu Biblijske, ali uz puno poštovanje,svi znamo u čemu se razlikujemo, i otvaranjem tih rupa koje nas dele nećemo daleko stići. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

-Ne bi bilo fer od mene da podilazim pod kožu govoreći kako je super i kako se slažem, jer verujem da su Crkva ljudi koji su se pokajali od svojih greha, nanovo se rodivši, primivši Isusa kao Boga i Gospodara u svoje srce, a ne institucija.Prema onome "gde su dvoje ili troje sakupljeni u moje ime".

  Što znači da protestantska crkva koja odstupa od učenja Svetog Pisma, dozvoljavajući nemoral, gej brakove i slično, zapravo nije crkva, "ima ime da je živa, ali je mrtva".Znate i sami da se ne slažemo po mnogim pitanjima, pa iako smatram da je Pravoslavna crkva dosta zaslužna u očuvanju Svetog Pisma i zdrave nauke o Svetom Trojstvu, ipak mislim da je dodala sebi i neke stvari koje nisu Biblijske, ali uz puno poštovanje,svi znamo u čemu se razlikujemo, i otvaranjem tih rupa koje nas dele nećemo daleko stići. :)

 

драги брате,

 

хвала ти за одговор.

праштај, некако ми диломатски звучи твој одговор, а ево и због чега.

 

кажеш да је Православна Црква доста заслужна за очување Светог Писма, догмата о Тројици али да је додала и неке ствари које нису библијске, тј. нису тачне, лажне али и да отварањем тога нећемо далеко стићи.

 

можда пример није баш најсрећнији, али ме подсетило на оно када се ови велики политичари на самитима рукују, смешкају, гледају кроз прсте на неке непријатне потезе друге стране, да би: потписали уговор о гасу, да би уклонили додатно нуклеарно наоружање, потписали који уговор за увоз-извоз, итд.

 

ми ваљда не треба да будемо такви. знаш како је Павле замерио Петру када је почео да се снебива због оних који су се обратили од Јудејаца у односу на незнабошце и блискост са њима?

 

нама је ваљда најважније оно што је тачно, оно што Бог мисли, како би рекао о.Данил Сисојев "тачка гледишта Бога".

а ово, "не дирај ти мене, нећу ни ја тебе, и сви срећни" - не чини ми се да је баш хришћански.

 

када сам те питао о тексту, за твоје мишљење, очекивао сам не да подилазиш под кожу да би атмосфера на форуму била ок, већ да искрено кажеш "није тачно брате ово што пише, зато, зато, зато и зато." или "хм, има ту ствари о којима ћу размислити."

 

Црква је једна и то Свето Писмо говори. у тој једној Цркви нам је неопходно да будемо да бисмо се спасили.

да бисмо се спасили неопходна су и добра дела али и истински догмати.

ако је неко традиционално члан Цркве, номинално, ако не живи Тајнама Цркве, то му не вреди ништа.

Крштење је позив, не и аутоматско спасење.

 

у сваком случају, ја ни сам не бих волео да ме неко увлачи у разговор ако ја то не желим, зато не бих волео да стекнеш такав утисак у односу на мене.

 

поздрав! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pravu ste da moj odgovor jeste malo politički, jer odgovor na onako dugačak članak, ne može biti kratak, a uz to otvara niz drugih pitanja, tj, neslaganja.A mislim da nisam bio licemer, jer sam rekao da se ne slažem. :)Treba čovek odvojiti vreme, poslati ženu negde...:D

  A o tom dodavanju, pa znate na šta mislim, prihvatanjem nekih  nehrišćanskih običaja kao tradiciju, u crkvu, a malo kvasca ukiseli svo testo.A mislim da kao što Pavle kaže da nije pravi izraelac koji je po telu, nego koji je po obećanju, tj veri, tako i nije crkva koja je po telu, nego koja je po veri.Tj, ako je crkva nešto dodala duhu prve crkve, onda to više nije ista crkva, jer i Jevreji su posedovali Božji hram, i kovčeg zaveta, a Bog većim delom njihove istorije nije bio sa njima,  jer su grešili, i padali u idolopoklontvo i razne druge grehe.Tj, nasleđena stolica patrijarha ne znači automatski i blagoslov Duha ako je odstupila od nauke Svetoga Pisma.I tu dolazimo u direktnu konfrontaciju, otvorićemo poznate pravoslavno-protestantske diskusije, je li ispravno ovo ili ono, je li hrišćanski običaj slaviti slavu ili ne, je li hrišćanski običaj ovo ili ono...i onda ću dobiti ban sa foruma :D, a ja ne mrzim ni pravoslavce, ni pravoslavne sveštenike, ni svoj narod, čak naprotiv.Jer ko mrzi svoju krv?I sam se trudim da moj život bude ugodan Bogu, a u Hristu sva osuda prestaje.Oprosti ako sam uvredio, nije mi bila želja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја имадох привилегију да будем на овом предавању.

Некако сам одувек веровао да онај 1 дар (таленат) који
по Јеванђељима свако има јесте тај да позива ближњега
на спасење - да (са)учествује у Божанственој
Литургији. Осећам да нам не треба благослов од свештеника
да ближњега позовемо на вечерњу молитву (нпр.) или да му/јој
поклонимо ... "Мисионарска писма" светог Николаја.

А нама грешнима 'опет-и-опет' препоручујем да поново
прочитамо последња 2 стиха у посланици св. Јакова.
Практиковањем тога ... 'разгрешавамо' се барем мало....

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...