Jump to content

Париска опера одбила да наступи због жене са велом у публици!?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да и ту је проблем. Забранили су ношење вела јер се то коси са њиховим светоназором, правима жена, бла, бла, бла. Неко себе сматра демократом а одређује правила живота свима!? Ја не видим разлику између тог става и оног - педери не могу да се држе за руке, јер то многи сматрају неприхватљивим и иритантним.

 

Sigurno je da je isto ili vrlo slicno ali nama moze da posluzi u ucenju sta je to demokratija. Demokratija nije sva prava za sve vec jednaka prava za sve a po volji i odluci vecine.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 329
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

То што ћеш некоме да ограничиш како ће да се облачи. Да не помињемо како су верски симболи било које врсте третирани у Француској.

 

Aha to. Svakako.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Него шта него оће, воли човек самоодговорност. Други се крију иза колектива. 

 

 

Твоји ортаци са трибине? :р

 

 

Koliko znam uhapseni su svi pocionici,te ne znam ko je moj ortak i ko je sa koje tribine,ako ti znas,javi mi da znam i ja.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisi me shvatio nigde ja nisam rekao da treba juriti muslimane kao što je hitler jurio jevreje, nego sama i deja i praktična primena Islama ne može da bude nikako drugačije nego loša po sve. Po sto puta već pišem, vidimo šta se dešava u zemljama gde muslimani dobiju bilo kakvu vlast, nedao Bog nikome. E protiv toga se treba boriti.

 

Ти поверова у овог нашег Бога, само да те спаси од исламског.  :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisi me shvatio nigde ja nisam rekao da treba juriti muslimane kao što je hitler jurio jevreje, nego sama i deja i praktična primena Islama ne može da bude nikako drugačije nego loša po sve. Po sto puta već pišem, vidimo šta se dešava u zemljama gde muslimani dobiju bilo kakvu vlast, nedao Bog nikome. E protiv toga se treba boriti.

Znaci Karadzic i Mladic bili u pravu?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mladjoni jesi li video sta je demokratija? Vecina donela odluku i zakon... I mnogo ih zabole uvo za palamudjenja tipa " nije demokratija diktatura vecine " i slicne budalastine ... Uci Mladjoni imas vremena jos ...

 

па јесте, то је социодемократија и ја сам против тога. Диктатура већине. 

 

Зато је француска све беднија.....

Владавивина руље, која ти узума паре и онда ти забрани да носиш мараму или крст....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па јесте, то је социодемократија и ја сам против тога. Диктатура већине.

Зато је француска све беднија.....

:)):))

Propadose jadnici ...

:)):))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знаш ли која је поента сакривања жена у Исламу? :)

 

Знам, али какве сад то везе има? Ако неко жели тако нешто, шта се то кога тиче? Одакле право било коме да неком намеће стил живота? А Француска управо то ради, кроз тај срамни закон против вела и хиџаба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам, али какве сад то везе има? Ако неко жели тако нешто, шта се то кога тиче? Одакле право било коме да неком намеће стил живота? А Француска управо то ради, кроз тај срамни закон против вела и хиџаба.

 

Ja nisam skroz načisto sa tim francuskim ekstremnim sekularizmom, ali ovde moram da natuknem: zakon nije protiv hidžaba, već nikaba - žena može pokrivati glavu, ali joj se mora videti lice. 

 

Postoje dve glavne argumentacije za zakon: 1) svima se mora videti lice kada idu po javnosti, da bi se mogli identifikovati u slučaju izvršenja nekog krivičnog dela (pa se time zabranjuju i razne maske) i 2) žene koje nose nikab često to ne čine iz ličnog izbora, već pod prisilom očeva i muževa. Prilično je, usto, teško u Kur'an i sune učitati obavezu nošenja nikaba, tako da se to smatra više kulturnim nego verskim obeležjem.

 

Zakon se u mnogim zemljama već meša u verske slobode muslimana na razne načine: svetovni zakon priznaje samo jedan brak, ne 4; obrezivanje devojčica je zabranjeno; nije dozvoljeno fizički napasti neposlušnu ženu, i sl.

 

Ono što jeste strašno je što se u nekim francuskim školama zabranjuje i nošenje hidžaba i bilo kojih drugih "izrazitih" verskih obeležja. To hrišćanima najmanje smeta - dozvoljeno je nositi diskretan krstić, recimo, ali se islamski hidžab i jevrejska kipa smatraju "izrazitim", iako ničim ne ometaju nastavu (dok se za nikab može reći da ometa). E, sad, hrišćanima ništa ne nalaže da nose krst, za razliku od hidžaba i kipe, i to je po meni teška diskriminacija.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жена у исламу, слободном вољом покрива лице, и нико је на то не присиљава. А исто тако слободном вољом одлучује да не покрива лице.
Тако исто, православна хришћанка слободном вољом одлучује да ли ће носити мараму за време службе.
Управо прича о присиљавању жена од стране мужева служи да оправда тај недемократски закон.
1) svima se mora videti lice kada idu po javnosti, da bi se mogli identifikovati u slučaju izvršenja nekog krivičnog dela
По овоме, у држави Француској сви грађани су потенцијално осумњичени.

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...