Jump to content

Кухињица - боје и мириси...

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 2 weeks later...
пре 28 минута, Gogić рече

Moze, naravno.I to za oba, brzo i jednostavno, takve recepte volim.:ok:

Супер, хвала, интересантно ово са јабукама, мораћу да пробам, само ће мени требати седам-осам килограма јабука, с обзиром на број и апетите укућана :smeh1:

Јогурт погачице ћу пробати у мају :)))

пре 29 минута, Gogić рече

Ako i vi imate neki predlog, delite.:dobro:

Имам ја неки брзински, што моји кажу "лепљиви колач" илити "колач без ишта" - 2 шоље шећера, 2 шоље брашна, 2 шоље воде, цимет, какао прах, мало соде бикарбоне и пар кашика пекмеза од шљива, пече се мало дуже, излива се у плех да буде мало тање, лепше је. Има и онај други, сличан - 5 шољица брашна, 2,5 шољице шећера, 2,5 шољице воде, 1,5 шољица уља, прашак за пециво, кашика-две какао праха, цимет, мало сецканих ораха (а не мора, као ни цимет), може да се баци понека вишња, мало кокоса, ванилин шећер, рум, тако ја експериментишем на основну меру :D Исто мало тање сипати, и пећи мало дуже, на не знам колико, ја све то отприликативно. Ето, моја два пост-колача овако из главе :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Gogić рече

Ja sam u potrazi za posnim receptima,hvala za recepte:aplauz:

:skidamkapu::sunce:

Ево и слано, посна проја па да заокружим за вечерас :smeh1:

Шоља брашна + шоља кукурузног брашна + шоља кукурузног гриза + пола шоље уља + прашак за пециво + 2 шоље киселе воде + со.

Када сипаш у плех (опет сипај тање) одозго поспи сусам (ја баш ставим пуууно), пеци да направи корицу али да се не пресуши, зато што зна поприлично да се мрви када је дебља и пресушена (поједемо ми и ту мрвљену, није проблем). Ја сам стављала пар пута и помало добро оцеђеног ситно исецканог зеља/блитве/спанаћа и мало згњеченог белог лука и било је њам. Углавном, тренутна инспирација :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам вечерас умесила хлеб, после дужег времена. Кифлице сам прошлог викенда, а хлеб нисам одавно. :)

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, АлександраВ рече

Супер, хвала, интересантно ово са јабукама, мораћу да пробам, само ће мени требати седам-осам килограма јабука, с обзиром на број и апетите укућана :smeh1:

Јогурт погачице ћу пробати у мају :)))

Имам ја неки брзински, што моји кажу "лепљиви колач" илити "колач без ишта" - 2 шоље шећера, 2 шоље брашна, 2 шоље воде, цимет, какао прах, мало соде бикарбоне и пар кашика пекмеза од шљива, пече се мало дуже, излива се у плех да буде мало тање, лепше је. Има и онај други, сличан - 5 шољица брашна, 2,5 шољице шећера, 2,5 шољице воде, 1,5 шољица уља, прашак за пециво, кашика-две какао праха, цимет, мало сецканих ораха (а не мора, као ни цимет), може да се баци понека вишња, мало кокоса, ванилин шећер, рум, тако ја експериментишем на основну меру :D Исто мало тање сипати, и пећи мало дуже, на не знам колико, ја све то отприликативно. Ето, моја два пост-колача овако из главе :mahmah:

Изгуби ми се коментар негде... 

Правила сам давно овакав колач, овај први. Одличан је. Пошто ми се негде загубио рецепт, таман ће ми овај добро доћи. ?

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...