Jump to content

Кухињица - боје и мириси...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Постављена слика

Potrebni sastojci za supu od bundeve:

   * 1/4 osrednje bundeve

   * 1 crveni luk

   * 2 cesna belog luka

   * 1 mrkva

   * malo celera

   * persuna lista (ili coriander)

   * lovorov list

   * bibera

   * vegeta

   * kajmak (po zelji)

   * voda

Napomena: Potrebno je imati mixer za mlevelje-pasiranje hrane.

Nacin pripreme:

  1. ocistiti-oguliti bundevu i iseci na krupne komade

  2. oprati i ocistiti ostalo povrce; crveni i beli luk, mrkvu, celer, persunov list

  3. staviti isecene komade bundeve sa ostalim povrcem u veliku serpu i nalijte potrebnu kolicinu vode

  4. pustite da provri, dodajte vegetu, biber i lovorov list

  5. smanjite temperaturu i kuvajte supu oko pola sata

  6. iskljucite sporet i dozvolite da se supa samo malo ohladi

  7. sa varjacom sipajte po malo u mixer (zavisi od velicine mixera)

  8. izmixajte-sameljite skuvano povrce zajedno sa supom i sipajte u pripremljenu serpu

  9. prokuvajte ponovo, proverite ukus i dodajte jos vegete po potrebi

 10. skinite sa sporeta i dodajte iskidani persunov list te zgnjeceni beli luk

 11. zaklopite serpu i ostavite par minuta (u medjuvremenu pripremite przeni hleb)

 12. sipajte supu u tanjire, dodajte kasicicu kajmaka, sveze grubo samljeven biber i ukrasite persunovim listom

Prijatno!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој муж и ја кувамо наизменично. Он је добитник силних награда за рибљу чорбу, екстра прави чорбаст пасуљ с ребарци, рибу генерално, питу са јабукама, ...

А ја, заиста имам таленат за кување, можда због тога што сам кувала још као мала (и радила све кућне послове), у последње време ми је занимљиво да на нету нађем неки рецепт и кувам по њему. Нема књижурина са рецептима и то је ок. Све је на нету. Нећу да памтим, зато сваки пут тражим рецепт. Правила сам сарме последњи пут, а сад хоћу да правим пуњене суве паприке - тражим рецепт. И хоћу да научим да правим торте, због деце, знам колико је мене то радовало. Дивим се женама које кувају сваки дан, за више људи, а плус остале кућне обавезе па још и посао. Ако има таквих овде, дивим вам се.

Ево један рецепт, не знам ко га је смислио, да ли ја или ко, малине се изгњече са бананом, пошећере (најбоље фруктозом) и поспу пртохватом нане. Стави се у фрижидер да се охлади и вуала! Лудило од слаткиша а може и мајмун да то спреми (мислим ко се жали како не уме да кува, на њега је упућено).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Постављена слика

Шта је ово? Личи на пихтије. Али откуд патке, локвањ и бамбус?

http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=8070.0

Ово је сајт за украшавање јела...колко се сећам то је кувани језик, лабудови су од јаја, трава је мирођија а  има и поступак прављњења бамбуса. Овде ћеш наћи гомилу "украшених" јела.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Пуњене суве паприке ја правим како их ја волим, значи свако може по укусу. Кад их купиш, битно је да одстоје у води и набубре за пуњење. Ја их волим само са пиринчем, а ти стави надев какав желиш (обично стављају пасуљ). Онда поспем алевом паприком, прелијем уљем и запечем.

Једноставно, треба прилагодити свом укусу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

колко се сећам то је кувани језик

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања joooj))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Аааааааааа...језик  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

колко се сећам то је кувани језик

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања 0110_hahaha))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Мислим на језик који краси нас жене joooj
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

колко се сећам то је кувани језик

Ух, не бих ја то смела да једем због предозирања joooj))

Чиме, па унутра је поврће...не морају се ставити јаја или шунка  :smiley:...или мислиш на тежину?

Мислим на језик који краси нас жене :)

Слажем се  0110_hahaha

Да ли су ти то на аватару ушећерене јабуке? Њам...добра идеја за пост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...