Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mnogo je kume.. misim mnogo, zaista .... i previ$e.. zaista...

Prvo, termin ''idiotizam'' koji tako olako lepi$ jednom ..bilo kom coveku ..nebitno...

Drugo,.. kazhe$ "svako ko je dobio dete - ubio je bar dvoje" .. otkud ba$ cifra 2... :)

Dok ovo sa 70% ''oplodjenih embriona'' koji s e"kache" to ti je $lag na tortu..i zahteva dodatno obja$njenje jer ovako je ..ako ni$ta drugo sme$no... Jo$ kazhe$... : Treba s epotsetiti "CHINJENICE" ..eheej..dokle ti bratac ide$..chuj chinjenice.. haha..

A najbolje od svega je, $to stav koji promovi$e$, najblazhe recheno nema nikakvog smisla...

Jer da ima smisla.. onda za abortus .. dakle za nasilni prekid trudnoce, po tebi nema nikakve prepreke..pa chak i ubistvo.. nekog odraslog choveka.. samo ako ima$ svoje dece.. :)

jer $to bi i imalo,.. jer si vec kao roditelj "to odradio" pa sad teraj.. mislim..to sam kazhe$..

Donekle tvoj stav obja$njava, ovo izja$njavanje kao "aTeiste" ..obja$njava.. ali ne i opravdava

Brate koliko post a apsulotno nista nisi rekao.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uf kakve teške reči. Na kraju krajeva za ovih, kako kažeš, 70% nije kriva žena, još manje muž ili partner, jer nije zavisilo od njihove volje i odluke. Nikako to ne može biti isto, ali normalno je da ateisti i vernici o ovome ne mogu imati isto mišljenje.

Pa naravno da je isto.

I jedni i drugi su svesni da ako zele dete, morace da 'ubiju' embrione. Samo se jednima govori da ne treba da budu navini, i da treba da sagledaju cinjenice, a ovima drugima nista... verovatno iz neznjanja, ili iz licemerja.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da bi se shvatilo koliki je idiotizam ovakvo gledanje na stvari, treba se podsetiti cinjenice da se oko 70% pirodno oplodjenih embriona ni ne zakaci za zid materice ili se odbaci u kasnijem periodu trudnoce.

Dakle svako ko je ikad dobio dete prirodnim putem je pri tom (u proseku) ubio bar dvoje, a seksualni cin je potencijalno ubistvo - cista lutrija.

Interesantno je da kad neko nema argumente odmah krene u vređanje. Sa druge strane, fali ti elementarna kultura. Došao si u nečiju kuću i ne poštuješ domaćina. Ako se i ne slažeš, možeš to da kažeš i kulturno - kućno vaspitanje, druže ateisto.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Interesantno je da kad neko nema argumente odmah krene u vređanje. Sa druge strane, fali ti elementarna kultura. Došao si u nečiju kuću i ne poštuješ domaćina. Ako se i ne slažeš, možeš to da kažeš i kulturno - kućno vaspitanje, druže ateisto.

Mozes me zvati Bojan ili sqny :).

Izvinjavam se svima uvredjenima, ne mogu da editujem post. Ne zelim da vredjam Vladiku ali ostajem pri tome da je stav izuzetno glup, ko god ga drzao.

Argumenti su ti dati, samo ih ignorises.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa naravno da je isto.

I jedni i drugi su svesni da ako zele dete, morace da 'ubiju' embrione. Samo se jednima govori da ne treba da budu navini, i da treba da sagledaju cinjenice, a ovima drugima nista... verovatno iz neznjanja, ili iz licemerja.

Nije isto jer oni koji prirodnim putem pokušavaju da dobiju dete ne znaju da li ce embrion uspeti da se zakači, pa čak ni da li ga je bilo, ako ne uspe, a lekari koji obavljaju VTO sasvim sigurno znaju da će one koje ne odaberu za embriotransfer ubiti. Tema se iscrpela pa ovim završavam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sqnu,znaš i sam da smo tolerantni nemoj to da koristiš.

Jedna je stvar kad je nešto ,što ti kažeš stvar prirode a drugo je kad se nešto svesno radi.

To ti je kao kad bi se veštački izazvan abortus opravdavao spontanim abortusom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozes me zvati Bojan ili sqny :).

Izvinjavam se svima uvredjenima, ne mogu da editujem post. Ne zelim da vredjam Vladiku ali ostajem pri tome da je stav izuzetno glup, ko god ga drzao.

Argumenti su ti dati, samo ih ignorises.

Vidiš, Bojane, da uzvratim, glupo je nečiji stav nazvati glupošću u ovakvim raspravama jer je on samo definicija nerazumevanja ili neznanja onoga ko taj termin koristi za drugoga. Prvo, vernici imaju drugačije temeljne stavove i iz njih grade svoj stav, ti takođe, tako da je izuzetno ne-mudro, da ne kažem kakvu drugu reč, stav jednog vladike koji je i profesor i koji zna o čemu govori okarakterisati tako, kao da bi on trebao da zastupa tvoje lične stavove. U ostalom. učešće ateiste u ovoj raspravi je potpuno bespredmetna jer imamo za osnove sasvim drugačije egzistencijalne stavove. Naravno, možemo da raspravljamo o dosta tema takođe iz ove oblasti, koje se poklapaju, ali o početku života i moralnim načelima - teško.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ti je kao kad bi se veštački izazvan abortus opravdavao spontanim abortusom.

Ja mislim da nije. Abortus se radi sa namerom da se prekine trudnoca.

VTO, kao i reproduktivni seks se radi sa namerom da se dobije dete, a oba imaju za posledicu 'ubijanje' embriona, razlika je samo u brojakama, ali ako govorimo o 'ubistvu' i jedno je naravno previse. Ne mozes dobiti dete, a da ne 'ubijes' embrione, to je prosto cinjenica zivota.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U ostalom. učešće ateiste u ovoj raspravi je potpuno bespredmetna jer imamo za osnove sasvim drugačije egzistencijalne stavove. Naravno, možemo da raspravljamo o dosta tema takođe iz ove oblasti, koje se poklapaju, ali o početku života i moralnim načelima - teško.

Uvek je korisno sukobljavati stavove, ako nista drugo treniras se da prihvatis postojanje drugacijeg misljenja.

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da nije. Abortus se radi sa namerom da se prekine trudnoca.

VTO, kao i reproduktivni seks se radi sa namerom da se dobije dete, a oba imaju za posledicu 'ubijanje' embriona, razlika je samo u brojakama, ali ako govorimo o 'ubistvu' i jedno je naravno previse. Ne mozes dobiti dete, a da ne 'ubijes' embrione, to je prosto cinjenica zivota.

Da ,ali što reče velečasni ,postavka nam je drugačija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate koliko post a apsulotno nista nisi rekao.

Ma све је речено, ..а овиме што кажеш ''да није'',.. само потврђујеш оно што нисам најдиректније написао у нади да ћеш пробати да увидиш да си написао потпуно нетачне ствари.. да не користим твоје изразе ..(идиотизам, глуп итд...)

О каквих 70% причаш..? И причате на даље ? ..То једноставно не постоји као никаква чињеница..! Нити игра било какву улогу у долажењу до истине.. јер то је погрешно постављен податак дакле неистина..т.ј. то што си негде прочитао у некаквој рубрици неких јевтиних новина или интернет стране , је погрешно протумачен податак који си само потпуно неселективно залепио мислећи да је то тако..јер ти иде на руку.. али авај..

Лепо сам ти рекао да објасниш шта си хтео да кажеш, видевши да си потпуно погрешно протумачио то што мислиш да си написао са тих 70%..али очигледно је да ниси ни свестан шта си написао, па се још и упињеш на даље и држиш некакав став као да је апсолутна истина и чињеница а није ништа друго него фрљока...

Pa naravno da je isto.

I jedni i drugi su svesni da ako zele dete, morace da 'ubiju' embrione. Samo se jednima govori da ne treba da budu navini, i da treba da sagledaju cinjenice, a ovima drugima nista... verovatno iz neznjanja, ili iz licemerja.

Ево и овде показујеш из свог угла ..кад лицитираш термине ''НЕЗНАЊЕ'' и ''ЛИЦЕМЕРЈЕ'' ..

Човек увек говори из свог угла,.. и то увек, понајпре говори о себи..баш као што и ти чиниш... и сви ми ...

Једноставно имаш погрешну слику, дакле криво знање, и онда бескрупулозно браниш некакав свој став. А то је лицемерје.. ево горе си помињао некакве ''оплођене ембрионе'' ..који се ''каче''... и написао сам ти и то.. И ти не схваташ да си написао потпуну небулозу.. а и из тога се види да везе немаш о чему пишеш уз поменутих -фамозних 70%

Али важно да пишеш и да браниш свој став, наравно прозивајући друге (па и владике..и било ког) за идиотизам, глупост.. е,..то је бато лицемерје..о којем говориш... само не код других него код тебе лично

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ,ali što reče velečasni ,postavka nam je drugačija.

Ма да, и то Дејане брате.. Али није само ствар у поставци овде.. Овде се ради о протурању некаквих ''чињеница'' које никако не одговарају истини, а којима се брани некакав став..

Потпуно је ок постојање другачијег става, али подметање квази чињеница је неозбиљно и деградирајуће за нешто што се зове сукоб ставова.. Дакле то може само да се у најмању руку подведе под фирму ''недобронамерност''..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne mozes dobiti dete, a da ne 'ubijes' embrione, to je prosto cinjenica zivota.

Ево о овоме говорим.. Говориш ЧИЊЕНИЦА...А оно везе нема са реалношћу ..Мислим невероватна небулоза...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево о овоме говорим.. Говориш ЧИЊЕНИЦА...А оно везе нема са реалношћу ..Мислим невероватна небулоза...

Mislo sam da nema potrebe da dajem linkove jel se o ovome vec govorilo na ovoj temi.

Izvoli:

Early pregnancy loss is a frustrating and heart-wrenching experience for both the patient and the physician. Early pregnancy loss is unfortunately the most common complication of human gestation, occurring in as many as 75% of all women trying to conceive. Most of these losses are unrecognized and occur before or with the next expected menses. Of those that are recognized, 15-20% result in spontaneous abortions (SABs) or ectopic pregnancies. Approximately 5% of couples trying to conceive have 2 consecutive miscarriages, and approximately 1% of couples have 3 or more consecutive losses.

http://emedicine.medscape.com/article/260495-overview

It is estimated that up to half of all fertilized eggs die and are lost (aborted) spontaneously, usually before the woman knows she is pregnant. Among those women who know they are pregnant, the miscarriage rate is about 15-20%. Most miscarriages occur during the first 7 weeks of pregnancy. The rate of miscarriage drops after the baby's heart beat is detected.

http://www.emcom.ca/health/abortion.shtml

http://en.wikipedia.org/wiki/Miscarriage#Epidemiology

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...