Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Meni je Bog, podario da rodim, više dječice, i sretna sam zbog toga,

ali kao majka mogu i razumjeti želju svakog živog bića za materinstvom, ili potomstvom.

Da sam u toj situaciji, znam da bi vredno postila, i molila se Bogu, da mi usliši molitvu.

nevjerujem da bi išla na umjetno.

Više vjerujem Bogu nego njihovim epruvetama i ostalom.

Oni više toga oplode, a samo nekoliko, upotrebe, postavlja se pitanje, šta urade sa ostalim oplođenim

potencijalnim ljudima???

bace u kanalizaciju???

ima li tu humanosti, ljudskosti, Bogolikosti, ili čega god hoćete.

Ko jamči da se odgovorno odnose do tih oplođenih ćelija ili duša??

Zar već samom oplodnjom ne postaje čovjek???

Ili je to ništa?

Prostačka igra u labaratorijima???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ovako. Aquilio i njegovi lumeni koji znaju od Boga im otkrivenu tajnu kad embrion dobija dušu smatraju da je to tek tri nedelje od začeća, i da do tog vremena te embrione, možeš da bacaš, zamrzavaš, koristiš za eksperimente, stavcljaš u kreme za podmlađivanje i štošta još, jer - pa to još nije zaslužilo da se zove čovekom.

Ja zajedno sa ogromnim brojemj hrišćana smatram da je embrion sa dušom, i da ima dignitet ljudskog bića od trenutka začeća, i da je sve ono što prva grupa smatra zaista greh koji viče do Boga.

Ako je prva grupa u pravu - super, ja sam pogrešio ali nisam nikakav greh načinio jer poštujem embrion od začeća. Ako je moja grupa u pravu - pa zaključite sami šta je prva grupa počinila.

Naravno, niko nije gospodar tuđe savesti. Ali ako vam se ne sviđaju opcije - to nije stvar oko kojih se pregovara. Ne može se reći da je belo za ono što nije belo, makar kako to izgledalo teško. I Isus nije tetošio bogatog mladića, niti mu je rekao - ma dobro šalio sam se, može se u Kraljevstvo i sa bogatstvom, samo budio malčice pobožan i ok je. Čitate li vi Pismo uopšte?

Što bi ameri rekli .- I rest my case.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0205_whistling

Neki smisleni odgovor nisam ni ocekivao.

A kakav smisleni odgovor na nonsens može da se da?

Za pocetka izneses neke proverljive ukaze na onovu kojih barem postaje sumnjivo da je moj stav

nonsens pa da pricamo. Dobacivanjem smajlija samo pokazujes da kad se ukloni dobacivanje i demgaogija

iz tvojih postova ostaju samo smajlici.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изједначавање абортуса са ВТО је толико непримерено и безобразно.Абортус је одсутво било какве жеље родитеља да се нови живот роди,свесно уништавање живота,а ВТО је могућност да се роди живот.Могућност.Али да ли ће се живот створити( да ли ће се ембрион причврстити за материцу и ту остати до краја трудноће),је ипак у Божијим рукама.Рађање је дар од Бога,живот је дар од Бога,благослови утеха.А калкулисање са тим да ли је ембрион у тој и тој недељи човек,душа жива,нико осим Бога за сад не зна,тачно у ком се баш то тренутку дешава.За мене сама могућност да се роди дете је благослов Животодавца не битно којим путем (вто,природним путем или било који поступак који пружа могућност зачећа,могућност новог живота).Абортус је ипак нешто сасвим друго и непримерено је поредити га или стављати у било какав контекст са ВТО.

Ne, abortus je svaki prekid života embriona, odatle mu i ime.

Tehnicki da trudnoca je prekinuta ali pre organogeneze  prekid trudnoce nema i nemoze imati istu tezinu

iz bilo kog aspekta.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ovako. Aquilio i njegovi lumeni koji znaju od Boga im otkrivenu tajnu kad embrion dobija dušu smatraju da je to tek tri nedelje od začeća, i da do tog vremena te embrione, možeš da bacaš, zamrzavaš, koristiš za eksperimente, stavcljaš u kreme za podmlađivanje i štošta još, jer - pa to još nije zaslužilo da se zove čovekom.

Ja zajedno sa ogromnim brojemj hrišćana smatram da je embrion sa dušom, i da ima dignitet ljudskog bića od trenutka začeća, i da je sve ono što prva grupa smatra zaista greh koji viče do Boga.

Ako je prva grupa u pravu - super, ja sam pogrešio ali nisam nikakav greh načinio jer poštujem embrion od začeća. Ako je moja grupa u pravu - pa zaključite sami šta je prva grupa počinila.

Naravno, niko nije gospodar tuđe savesti. Ali ako vam se ne sviđaju opcije - to nije stvar oko kojih se pregovara. Ne može se reći da je belo za ono što nije belo, makar kako to izgledalo teško. I Isus nije tetošio bogatog mladića, niti mu je rekao - ma dobro šalio sam se, može se u Kraljevstvo i sa bogatstvom, samo budio malčice pobožan i ok je. Čitate li vi Pismo uopšte?

Što bi ameri rekli .- I rest my case.

Ako ste vi u pravu, a niste, godisnje se izvrsi 220 milioan abortusa bez znanja coveka. Ima smisla ta vasa

prica al sve u sesnaest sto dobro sklepali. 0205_whistling dada

P.S Sa ovim pitanjima da li embrione treba bacati u kantu za djubre samo pokazujete sta bi ste vi radili da

promenite stavove po pitanju toga od kog momenta je embrion=covek. Uzas. :) winter



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ovako. Aquilio i njegovi lumeni koji znaju od Boga im otkrivenu tajnu kad embrion dobija dušu smatraju da je to tek tri nedelje od začeća, i da do tog vremena te embrione, možeš da bacaš, zamrzavaš, koristiš za eksperimente, stavcljaš u kreme za podmlađivanje i štošta još, jer - pa to još nije zaslužilo da se zove čovekom.

Ja zajedno sa ogromnim brojemj hrišćana smatram da je embrion sa dušom, i da ima dignitet ljudskog bića od trenutka začeća, i da je sve ono što prva grupa smatra zaista greh koji viče do Boga.

Ako je prva grupa u pravu - super, ja sam pogrešio ali nisam nikakav greh načinio jer poštujem embrion od začeća. Ako je moja grupa u pravu - pa zaključite sami šta je prva grupa počinila.

Naravno, niko nije gospodar tuđe savesti. Ali ako vam se ne sviđaju opcije - to nije stvar oko kojih se pregovara. Ne može se reći da je belo za ono što nije belo, makar kako to izgledalo teško. I Isus nije tetošio bogatog mladića, niti mu je rekao - ma dobro šalio sam se, može se u Kraljevstvo i sa bogatstvom, samo budio malčice pobožan i ok je. Čitate li vi Pismo uopšte?

Što bi ameri rekli .- I rest my case.

Ne, ti ne pricas o tome.

Meni ne bode oci kad covek nastaje. Moj stav je od zaceca.

Tvoj problem je sto si izjednacio dobrovoljno odbacivanje zivota sa dobrovoljnim stvaranjem zivota tj. abortus i vto.

Pozivanje na Pismo je teatralno i totalno izvan perspektive poznavanja narodne svesti, namera i potreba, kao i to sto se sam usudjujes da sebe promovises kao nekog ko je Boziji Glas i ko poznaje Promisao Njegov a ne dovodis sebe u pitanje da li je vto po Njegovoj volji?

Koliko je mrtvih bilo samo u starozavetnoj istoriji pa Bog sa tim nije imao dilemu?

Previse juridickih percepcija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije sramota ne znati. Sramota je istrajati u neznanju i na osnovu tog neznanja suditi drugima.

P.S Crkva kaze da je Covek psihosomatsko bice dakle telo + dusa. Dok toga nema nije covek.

Baš tako i ...vidim, istrajavaš uspešno. Koje telo? Rođeno? od treće nedelje, od 3-eg meseca...ajmo malo na pijacu.

Ma kakvi kad/ako mi treba nesto idem u markete. 0205_whistling



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle, ovako. Aquilio i njegovi lumeni koji znaju od Boga im otkrivenu tajnu kad embrion dobija dušu smatraju da je to tek tri nedelje od začeća, i da do tog vremena te embrione, možeš da bacaš, zamrzavaš, koristiš za eksperimente, stavcljaš u kreme za podmlađivanje i štošta još, jer - pa to još nije zaslužilo da se zove čovekom.

Ja zajedno sa ogromnim brojemj hrišćana smatram da je embrion sa dušom, i da ima dignitet ljudskog bića od trenutka začeća, i da je sve ono što prva grupa smatra zaista greh koji viče do Boga.

Ako je prva grupa u pravu - super, ja sam pogrešio ali nisam nikakav greh načinio jer poštujem embrion od začeća. Ako je moja grupa u pravu - pa zaključite sami šta je prva grupa počinila.

Naravno, niko nije gospodar tuđe savesti. Ali ako vam se ne sviđaju opcije - to nije stvar oko kojih se pregovara. Ne može se reći da je belo za ono što nije belo, makar kako to izgledalo teško. I Isus nije tetošio bogatog mladića, niti mu je rekao - ma dobro šalio sam se, može se u Kraljevstvo i sa bogatstvom, samo budio malčice pobožan i ok je. Čitate li vi Pismo uopšte?

Što bi ameri rekli .- I rest my case.

Падре ви упорно занемарујете суштину а упорно инсистирате на стварима која ту суштину замагљују,заобилазећи је.Никоме није за сада "дато" да зна када човек постаје човек,личност,тачно у ком тренутку,бар мени то није познато,а мислим да ни науци није.А шта је суштина ове теме,по мени?Па једноставно да Једини  Који даје живот је Бог,и ако је ВТО могућност за живот,онима који не могу да имају деце природним путем,онда је тај живот благословен јер га Бог удахњује,без Њега га нема,није могућ.Ако је по вама могућност новог живота "грех који виче од Бога",онда бог на кога се трудимо да се угледамо ви и ја није исти бог.У сваком случају,овакав ваш став је крут,лишен осећања разумевања према људима који годинама покушавају да добију децу,лишен разумевања њихових мука и патњи и молитви да добију пород и када им се ето пружи шанса,могућност да добију оно што је људском бићу најмилије,да добију највећу радост,ви и они који размишљају попут вас има да им вичете "грех,грех,грех".И све под паролом сецирања ембриона и калкулисања са тим кад је човек у ствари човек,односно личност.Не знате ви,а не знам ни ја,али знам да Једини Који омогућава Живот је Бог.Ако на тај начин људи имају могућност да добију децу,за мене дилеме нема,од Бога је!
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A dok nema mozga nema ni duse sa time ni coveka.

Mozak = dusa?

  Ne, ali ako ne postoji mozak ne moze biti rec o postojanju bilo kakve duse jer je dusa modularni

deo licnosti kome treba neka "platforma" na kojoj ce temeljiti svoje postojanje a ta platforma

na koju je "nakalemljena" je mozak. No brain no soul.

Zasto? Pa zato sto za koncept duse koja ima centralnu a ne modularnu ulogu u licnosti coveka nema mesta.

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,776.msg466523.html#msg466523

Koji deo mozga? Prvo se razvija onaj koji kontroliše vegetativne funkcije? Na koji deo mozga misliš - da li ceo? Ceo se razvija sve do 9 meseca...dakle...

Da razvoj traje ihaha jos i posle rodjenja ali potrebno je da makar postoje bilo kakve neuro sinapse da bi dusa

imala na sta da se "nakalemi". Dok nema ni jedne sinapse ne moze biti govora o dusi.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo početka ekumenizma, ko bi rekao da mi je bliži po razmišljanju, ovaj rimokatolik,

od ovih nesretnih pravoslavaca.

Мени кажеш?Ако се ово односи на мене,грешиш.Ја сам веома СРЕЋНА православка.И какве ово има везе са екуменизмом?
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...