Jump to content

Величање страдања у војни - болест или врлина?

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

Не анархија него слобода.

 

A hocemo li se osloboditi i capitalistiche eksploatacije ili nas ta sloboda ne bi trebala da zanima?A jos pride koriste radnicke pare u vidu kredita da bi ih eksploatisali?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

АУ је била у дубокој кризи и пред распадом збога нарастајућих национализама свих народа који су у њој живели. Све и да се проширила на цео Балкан она би се свакако убрзо распала. 

 

To je vec drugo pitanje. Ali ostaje cinjenica da su oni svakako hteli rat, i da bi ga poceli bez obzira na to sta drugi rade...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A hocemo li se osloboditi i capitalistiche eksploatacije ili nas ta sloboda ne bi trebala da zanima?A jos pride koriste radnicke pare u vidu kredita da bi ih eksploatisali?

 

Наравно. Кад васкрсне друг Тито и успостави своје царство - Земљу Дембелију у којој нико не мора ништа да ради и може да живи како `оће.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно. Кад васкрсне друг Тито и успостави своје царство - Земљу Дембелију у којој нико не мора ништа да ради и може да живи како `оће.

 

 

A i tvoje ukidanje svake vlasti cemo imati kada Kropotkin vaskrsne ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно. Кад васкрсне друг Тито и успостави своје царство - Земљу Дембелију у којој нико не мора ништа да ради и може да живи како `оће.

To je pogubno za dušu znaš i sam da nas to ne zanima.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoćeš reći da je gavrilo princip imao podršku i drugih a ne samo srbije?

Далеко више разлога за атентат на аустријског престолонаследника су имали припадници других народа који су вековима живели под аутријском влашћу. Ипак, то се није десило.

 

To je vec drugo pitanje. Ali ostaje cinjenica da su oni svakako hteli rat, i da bi ga poceli bez obzira na to sta drugi rade...

Хтели су, то није спорно. Али смо га хтели и "ми". У Београду се 1908.године на демонстрацијама клицало "Рат Аустрији" кад је ова анектирала БиХ. А онда је дошао и атентат у Сарајеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није имала подршку Русије. Св. Николај Романов је саветовао Србији да потпише ултиматум и испоштује све услове Аустроугарске, а руска влада је дала само "моралну" подршку јер они уопште нису били спремни за рат.

 

Тачно је да руски цар није био у том тренутку за рат. Међутим, он је био под великим притиском војног и дела политичког врха. Кажу да је 24. јула на министарском састанку, утицајни министар Кривошејин подсетио како је Русија изгубила у претходној кризи на Балкану, поводом анексије Босне и рекао да "ни јавност ни Дума не би схватили зашто је у овом критичном тренутку за виталне руске интересе царска влада неспремна да одлучно реагује... наш претерано опрезан став нажалост није успео да умири средњоевропске силе." А такође у депеши амбасадора из Бугарске је јављено да ако Русија попусти "наш престиж у словенском свету и на Балкану ће ишчезнути и више никад се неће обновити". (наведено према Дипломатији од Кисинџера)

 

Тако да је моје мишљење да су наши знали да у случају рата Русија неће стајати по страни, зато што је крчкање у Европи трајало већ 20 година, рат се слутио и чинило се да ће велике силе морати да реагују на оно што уради супростављени табор, јер је такво било и расположење а и атмосфера је била таква да су се узмицања доживљавала као порази... иако наравно не бих ништа тврдио јер је глупо тврдити на основу само једног извора...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Задатак властодржаца је да спрече страдање народа по сваку цену. Ако је требало да Србија постане протекторат Аустроугарске онда је њихов задатак био да сјашу с` власти и то допусте. За обичног човека нема пуно разлике да ли му порез узима Жика, Пера или Карл-Хајнц Румениге.

 

Ви и даље не капирате да су све те приче о "независности", "протекторату" итд. обичне бесмислице.

Zanimljivo, "slobodar" zagovara mirenje sa ropstvom.

 

Ti prvo omoguci drugome da ti zavodi red u kuci pa se onda bavi tudjim zivotima.

 

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Далеко више разлога за атентат на аустријског престолонаследника су имали припадници других народа који су вековима живели под аутријском влашћу. 

To sam te i pitao. Misliš li da je glupa Srbija to sama na svoju rukicu organizovala? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтели су, то није спорно. Али смо га хтели и ми. У Београду се 1908.године на демонстрацијама клицало "Рат Аустрији" кад је ова анектирала БиХ. А онда је дошао и атентат у Сарајеву.

 

Да, баш због овога сам и рекао да мислим да се рат баш тешко могао избећи и да ту политчари нису могли много да ураде... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није имала подршку Русије. Св. Николај Романов је саветовао Србији да потпише ултиматум и испоштује све услове Аустроугарске, а руска влада је дала само "моралну" подршку јер они уопште нису били спремни за рат.

Da, i tako nespremni su tri godine drzali front na istoku Evrope.

 

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, i tako nespremni su tri godine drzali front na istoku Evrope.

 

Били су војно спремни, нажалост ни у једном другом смислу... Ни економском ни социјалном, што је на крају плаћено револуцијом... :/ 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, баш због овога сам и рекао да мислим да се рат баш тешко могао избећи и да ту политчари нису могли много да ураде... 

 

Могли су да су хтели јер су управо политичари палили народ национализмом који је свуда у Европи кључао. Да не говоримо о томе да је Србија само неколико година (или коју деценију) раније водила аустрофилску политику.

 

Ипак, нису сви били непромишљени. Други мали народи су чекали погодан моменат и остварили своје националне циљеве без великог народног жртвовања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Били су војно спремни, нажалост ни у једном другом смислу... Ни економском ни социјалном, што је на крају плаћено револуцијом... :/ 

 

A "revoluciju" je izvelo koliko ono ljudi? 100? To nije bila revolucija nego uzurpacija vlasti od strane komunistickih izdajnika. Zato je i nakon toga izbio gradjanski rat koji je trajao 5-6 godina.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...