Jump to content

Тачност Библије?

Оцени ову тему


Препоручена порука

p.s da se razumemo, pricati o tome da mozes da verujesi ili u pravoslavlje ili u evoluciju je apsolutna glupost po imenu lazna dilema - false dilema http://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma

 

Nametnuta je, i prepisana od sukoba protestanata (koji za razliku od pravoslavaca VERUJU u BUKVALNOST BIBLIJE) i apsolutno je nebitna za pravoslavlje.

Ko veruje u bukvalnost biblije i misli da je ona sustiska za crkvu i veru.. treba da pretrazi protenstatizam

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво мораш да схватиш да Стари Завет није била само књига о Богу, него и књига која је прописивала друштвене норме, онда је радила на јединству народа кроз преношење историје и стварање заједничког порекла, величанствене историје, итд. Од 10 Божијих заповести, само се две или три тичу односа човека и Бога, све остало су друштвене норме.

 

Кад имаш то на уму, није логично да тумачиш дословно било шта што се тиче историје или културе или тако неких ствари које се налазе у Старом Завету, па тако ни Постање.

 

Мислим да је ту најбитнији однос између Бога и човека, ово остало је ствар фолклора и једне етничке групе, и тако је морало да се направи пре толико хиљада година, имајући на уму сврху коју је имала, поред тога што је била верска књига.

jesam ja tebi ono jednom reko da stvari gledas stalno  advokatorski  ili sam ti možda zaboravio reći :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesam ja tebi ono jednom reko da stvari gledas stalno  advokatorski  ili sam ti možda zaboravio reći :)

 

hahaha tebi bre svi koji iznose objasnjenja za nesto gledaju stvari advokatorski ? :P

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s da se razumemo, pricati o tome da mozes da verujesi ili u pravoslavlje ili u evoluciju je apsolutna glupost po imenu lazna dilema - false dilema http://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma

 

Nametnuta je, i prepisana od sukoba protestanata (koji za razliku od pravoslavaca VERUJU u BUKVALNOST BIBLIJE) i apsolutno je nebitna za pravoslavlje.

Ko veruje u bukvalnost biblije i misli da je ona sustiska za crkvu i veru.. treba da pretrazi protenstatizam

ne možeš reći apsolutno nebitna jel slušaš termine koje koristiš. ajde mogu se i ja složiti da to toliko nije bitno, ali to ga bas zabetonira brate, u zadnje vreme previše koristiš termin apsolutno, prije dva dana si koristio termin apsolutna istina  u političke svrhe  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesam ja tebi ono jednom reko da stvari gledas stalno  advokatorski  ili sam ti možda zaboravio reći :)

 

МА није адвокатски, тотално је очигледно кад погледаш, а то ми професионална деформација :)

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brkaš TE (naučna teorija) sa socijaldarvinizmom (politička ideologija). Ovo drugo nema nikakve veze sa naukom, nego je obična zloupotreba iste, izmišljena od nekih kao izgovor za, između ostalog, porobljavanje i uništavanje drugih rasa (a takođe ne postoje nikakve 'rase' ljudi, to je isto nenaučna glupost koju su izmislili politički ideolozi).

naravno da postoje antropološke rase odakle ti sada da ne postoje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако посматраш као верујући човек, са аспекта Божијег откровења, апсурдно је да се Бог јављао Аврааму,Исаку, Јакову, Јосифу, Мојсије је и разговарао са Господом и примио речи да их преда нама, откривао се пророцима и праведницима, на крају се јавио преко самога оваплоћенога логоса Господа нашега Исуса Христа који и страдао иваскрсао и послао Духа апостолима, и они су га предали оцима који су сведочили Царство Небеско и сами говорили да познају и тајне неба и земље и чинове ангелске итд и нико од њих у једном таквом важном домостроју није помену ТЕ, него је Бог чекао Дарвина да нам то саопшти. Хришћанство гледа на човека као круну стварања који је саздан по образу и подобију Божијем. Православна теологија се не може уклопити ТЕ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Библија је историјски потпуно нетачна, посебно у Старом Завету када се говори о хронологији, моћи јеврејске државе и њених владара, ропства у Египту, као и самог постанка јеврејског народа. Нови Завет се не бави претерано историјом, више му је битна хронологија. Ово су учени рабини одавно схватили, и није им представљало никакав нарочит проблем, јер су суштину схватили као однос човека и Бога.

 

Ако гледаш Библију само кроз однос човека и Бога, првенствено у Новом Завету, видећеш колико је небитно је ли или није Библија историјски тачна.

Odakle ti ovo da je Biblija istorijski netacna?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne možeš reći apsolutno nebitna jel slušaš termine koje koristiš. ajde mogu se i ja složiti da to toliko nije bitno, ali to ga bas zabetonira brate, u zadnje vreme previše koristiš termin apsolutno, prije dva dana si koristio termin apsolutna istina  u političke svrhe  :)

 

Ko je rekao da je biblija nebitna? Ja sam rekao da je dilema biblija ili evolucija nebitna, i jeste apsolutno nebitna.

 

у једном таквом важном домостроју није помену ТЕ, него је Бог чекао Дарвина да нам то саопшти. Хришћанство гледа на човека као круну стварања који је саздан по образу и подобију Божијем.

 

 

Nije ni pomenuo zakon gravitacije, niti teoriju relativiteta.

Ni evoluciju zvezda, ni to da je zemlja okrugla, niti da je pamet u mozgu.

 

Meni je sve to sumnjivo....

 

Православна теологија се не може уклопити ТЕ.

 

U tvojoj glavi.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако посматраш као верујући човек, са аспекта Божијег откровења, апсурдно је да се Бог јављао Аврааму,Исаку, Јакову, Јосифу, Мојсије је и разговарао са Господом и примио речи да их преда нама, откривао се пророцима и праведницима, на крају се јавио преко самога оваплоћенога логоса Господа нашега Исуса Христа који и страдао иваскрсао и послао Духа апостолима, и они су га предали оцима који су сведочили Царство Небеско и сами говорили да познају и тајне неба и земље и чинове ангелске итд и нико од њих у једном таквом важном домостроју није помену ТЕ, него је Бог чекао Дарвина да нам то саопшти. Хришћанство гледа на човека као круну стварања који је саздан по образу и подобију Божијем. Православна теологија се не може уклопити ТЕ.

može ako tražiš rupu da proguraš TE u pravoslavlje a to se i radi, pa oni kažu, bog je to sve zakuvao kašu a onda se po principima TE sve stvorilo, i još kažu brate da bog onda nije kreator, nego eto ta kaša se sama zakuvala, bog je samo imao mogućnost  da vidi u budućnost kako će sta da ispadne, a znaš zasto, zato sto mu je tako valjda zgodnije bilo, i ajde ti sad nađi kontraargumente ovome, ne možeš, onaj ko si je utuvio to u glavu ne možeš ni maljem da mu uzbiješ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савремена цивилизација једноставно нема одговор на порекло човека а Бога не жели да прихвати него чак шта више да га потпуно изопшти. Темељи постојања савремене цивилизације би се тотално променили када би се званично признало то да је Бог творац човека, па то се не би никако уклопило у савремену сатанистичку идеологију светских моћника. Али иста поставка одговара и већини становништва па је олако прихватају иако је научно потпуно неоснована и то сви знају, али како да овако ,,напредно,, човечанство каже ми немамо одговор, то је једноставно немогуће, они беже од одговора на то питање, јер то за собом повлачи низ доста других питања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

može ako tražiš rupu da proguraš TE u pravoslavlje a to se i radi, pa oni kažu, bog je to sve zakuvao kašu a onda se po principima TE sve stvorilo, i još kažu brate da bog onda nije kreator, nego eto ta kaša se sama zakuvala, bog je samo imao mogućnost  da vidi u budućnost kako će sta da ispadne, a znaš zasto, zato sto mu je tako valjda zgodnije bilo, i ajde ti sad nađi kontraargumente ovome, ne možeš, onaj ko si je utuvio to u glavu ne možeš ni maljem da mu uzbiješ

 

 

ne lupetaj, bog je kreator prirode, prirodnih zakona, prirodnih procesa. SAmim tim je i kreator evolucije.

 

Ko da kazes da neki programer, koji je iskodirao program nije kreator programa jer program radi sam i bez njegovog stalno uplitanja i kontrolisanja.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je rekao da je biblija nebitna? Ja sam rekao da je dilema biblija ili evolucija nebitna, i jeste apsolutno nebitna.

 nisam rekao da si ti mislio da je biblija nebitna, bože sačuvaj, već upravo ovo drugo, kako možeš biti aposlutno siguran da je nebitno, reci mi molim te  kad izađeš pred boga  sta ces mu reci ako te pita sljedece : Nisi vjerovao meni sta sam napisao u  knjizi postanja, a vijerovao si nekom hansu , janku, i marku, sta ćeš mu ti odgovoriti ako te to upita, kako možeš apsolutno biti siguran da te neće upitati bog ovako, još ti je i kordun objasnjavao a ti si ga niipodastavao....

brate ja mora m sutra jednu svijeću za tebe da upalim u crkvi 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

može ako tražiš rupu da proguraš TE u pravoslavlje a to se i radi, pa oni kažu, bog je to sve zakuvao kašu a onda se po principima TE sve stvorilo, i još kažu brate da bog onda nije kreator, nego eto ta kaša se sama zakuvala, bog je samo imao mogućnost  da vidi u budućnost kako će sta da ispadne, a znaš zasto, zato sto mu je tako valjda zgodnije bilo, i ajde ti sad nađi kontraargumente ovome, ne možeš, onaj ko si je utuvio to u glavu ne možeš ni maljem da mu uzbiješ

Такви ставови су плод нечије маште, да је тако, тако би нам се и открило. Бог је открио човеку много веће ствари те стога није имао разлог да тако нешто прећути.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...