Jump to content

Због шамара и прута (потенцијално) у затвор - Још једна идеолошка утопија од које ћемо имати штете

Оцени ову тему


Препоручена порука

Србија ове године добија нови Породични закон, који забрањује физичко кажњавање деце. Родитељи који не могу да се уздрже од прута мораће на обуку, а могућа и кривична одговорност.

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:481754-U-zatvor-za-samar-ili-prut

 

Вријеме је поста, па не бих да псујем, али бих имао шта сочно да кажем овим "стручњацима".

Далеко од тога да сам за то да се премлаћују, не дај Боже, али шта све себи дозвољавају поједини "експерти" породичног права, а посебно везано за односе родитељи-дјеца је благо речено ужас!

  • Волим 1

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 347
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

pa poslije  davanja "sloboda" zenama ovo je iduci korak u slamanju porodica,malo su to spori procesi, ali djelotvorni....

danas kad pogledas razvodi, abortusi, to ni nije nikakva novost, to su slobode ljudske, nije nikakva bruka to činiti, sutra neće biti bruka ni ako imas raspuštenu djecu manijake i debile tolike da normalan covijek nece ni pozeliti da ima djecu, društvo ide punim korakom u čistu destrukciju, što reko MP, satanizam na djelu....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bave se iskljucivo nebitnim stvarima, a usput i big brother profitira.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

razgovor umije da bude malo žešće zlostavljanje nego kad dobiješ batine, psihičko terorisanje  je  gore od fizičkog

 

Ne znam kakvo je tvoje iskustvo, ali kad kažem - razgovor, ne mislim na psihički teror, i ovdje se ne bira između dva terora, kada su djca u pitanju, nego kao roditelji smatram da treba da imamo dovoljno mudrosti i strpljenja. :)

E sad, ima nas različitih...vidim :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih da idem off, ali na koju si to "slobodu" ženama mislio?

slobodu sam stavio pod navodnike, jer nikakve slobode  žene nisu dobile koje nisu ni imale, možda pravo glasa na izborima, al to im i ne treba, posto ni izbora ne treba .... problem je u tome sto se kreira takva atmosfera da i ono sto nije normalno bude normalno sve pod firmom "sloboda" na to sam mislio, mada nisam siguran da  ćeš me shvatiti , ne umijem bolje objasniti tekstom  šta konkretno mislim, nije ovo protiv žena što ja pišem, nego protiv loših ljudi, a lošim ljudima kada daš slobode uvijek dobijaš destrukciju, te tzv ženske slobode su i stvorene samo zbog toga i ničeg drugog, da se slabi porodica

Link to comment
Подели на овим сајтовима

razgovor umije da bude malo žešće zlostavljanje nego kad dobiješ batine, psihičko terorisanje  je  gore od fizičkog

 

Gore nego ovo? Sumnjam...

 

30611.jpg

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sveti Jovan Zlatoust ovako govori o neophodnosti kažnjavanja dece: "A oni očevi koji se ne brinu o pristojnosti i skromnosti dece su detoubice i gori od detoubica, jer se ovde radi o propasti i smrti duše. Zato isto kao što kad vidiš da konj srlja ka provaliji, zatežeš mu na brnjici uzde i silom ga podižeš na zadnje noge, a često i udariš, što je, istina, kažnjavanje, ali kažnjavanje je majka spasenja; isto tako postupaj i sa svojom decom, ako greše. Vezuj grešnika dok ne umilostiviš Boga; ne puštaj ga odvezanog da ga još više ne sveže gnev Božiji. Ako ti vežeš, Bog kasnije neće vezati, ako ga ti ne vežeš, onda ga čekaju strašni lanci".

 

"Ko žali prut, mrzi na sina svojega; a ko ga ljubi, kara ga na vreme" (Priče. 13, 25). I dalje: "Karaj sina svojega dokle ima nadanja, i na pogibao njegovu da mu ne prašta duša tvoja" (Prič. 19,18). Istu stvar možemo pročitati i u drugoj knjizi Biblije - Premudrosti Isusa sina Sirahova: "Ne daj mu slobode u mladosti i ne praštaj mu pogrešaka njegovih. Savij mu vrat dok je mlad i nagnječi mu rebra dok je malen, da ti ne bude buitovan i neposlušan" (Sir. 30,1112).

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Porodica/PravoslavnoVaspitanjeDecePestov/Lat_PravoslavnoVaspitanjeDecePestov20.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ДУХ БОЖЈИ И ДУХ ОВОГА СВЕТА - БЕСТИДНОСТ И НЕДОСТАТАК ПОШТОВАЊА

 

"Поштуј оца и матер своју"[1]

 

Докле су стигла данашња деца! Не могу да поднесу ни једну реч а камо ли да поднесу по који ударац. Немају поштовања, него су егоисти и нервозни. Злоупотребљавају слободу. Дете каже својим родитељима: "Пријавићу вас полицији". Недавно је дете, које има петнаест година и које је направило велики прекршај, када га је отац ошамарио, написало тужбу и тужило оца суду. А отац на суђењу каже. "Неправедно ми судите, јер да га нисам тада ошамарио, затворили би моје Дете у затвор. Тада не бисте патили ви, него бих ја патио". Приђе дечаку, удари му два шамара и рече: "Због ова два шамара ме осудите, а не за онај. Сада ме ставите у затвор, јер сам га ни због чега ударио",

Желим да кажем, докле су стигла деца. На овај начин данас размишљају. Некада су нас родитељи грдили, ударали нам шамаре, али нам није дошла никаква зла помисао. Примали смо и батине као миловање, а да се и не супротстављамо и да не испитујемо да ли смо погрешили много или мало. Веровали смо да су и батине за наше добро. Знали смо да нас родитељи воле и када нас милују и када нас љубе и када нас ошамаре. Јер и шамар и миловање и пољубац родитељски, све - како би се рекло - је из љубави. Кад родитељи ударе своју децу, срце им уздрхти. А дете, када добије шамар, заболи га образ. Већи је бол у срцу родитеља, од бола на образу. Мајка, шта год да ради деци, било да их кажњава или да их бије или да их милује, све то чини из љубави, и све то долази из истог материнског срца. Када, међутим, деца то не разумеју и када говоре бестидно; супротстављају се и тврдоглаве, тада изгоне из себе. благодат Божију, и тада подлежу одговарајућим демонским утицајима.

 

- Старче, зар не постоје и лоши родитељи?

 

- Да, али тој деци, која имају такве родитеље, помоћи ће Бог. Бог није неправедан. Дивље крушке су пуне горчине и трпкости. Ту на путу за Колибу расте дивља шљива. Од силних плодова лишће јој се не види. Ломе јој се гране. А гајене, упркос томе што их прскају, уопште не дају плод.

 

 

 

 

 

НАПОМЕНЕ:

  1. Изл. 20,12.

 

Старац Пајсије Светогорац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam kakvo je tvoje iskustvo, ali kad kažem - razgovor, ne mislim na psihički teror, i ovdje se ne bira između dva terora, kada su djca u pitanju, nego kao roditelji smatram da treba da imamo dovoljno mudrosti istrpljenja. :)

E sad, ima nas različitih...vidim :)

znam , ali koliko ti  je djelotvoran običan razgovor, ja kad sam bio klinjo mene nije mogla ni lopata u glavu stopirati koliko sam blesav bio, onako kad me stara opali motkom preko leđa ja se smirim instant, malo peče ali brzo prođe, bilo je i razgovora, mnogo su mi teži bili razgovori od batina, jer sam bio duboko nesrećan kad dobijem kaznu da ne mogu sa drugom djecom da se igram npr po par dana, bukvalno patio, a batine su i zdrave zbog cirkulacije krvi i još prave čovjeka od tebe, sutra kad te ujede stršljen  u čelo da ne plačeš ko curica ili ne daj bože kad je oluja pa grmi  a ti okreneš plakati kao što rade savremena djeca od po 12 godina, svojim očima vidio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugo je lupiti dete po guzi kad krene da brka prste po utičnici za struju, a drugo je ozbiljno fizičko kažnjavanje. 

Što je dete veće, fizička kazna mora da bude manja.

I po nekom pravilu, roditelji češće biju decu zato što su oni nervozni, a ne zato što su deca baš potpuno nemoguća. 

Da roditelji valjaju, zakon ne bi bio potreban. 

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slobodu sam stavio pod navodnike, jer nikakve slobode  žene nisu dobile koje nisu ni imale, možda pravo glasa na izborima, al to im i ne treba, posto ni izbora ne treba .... problem je u tome sto se kreira takva atmosfera da i ono sto nije normalno bude normalno sve pod firmom "sloboda" na to sam mislio, mada nisam siguran da  ćeš me shvatiti , ne umijem bolje objasniti tekstom  šta konkretno mislim, nije ovo protiv žena što ja pišem, nego protiv loših ljudi, a lošim ljudima kada daš slobode uvijek dobijaš destrukciju, te tzv ženske slobode su i stvorene samo zbog toga i ničeg drugog, da se slabi porodica

kordun, ne možeš nekome dati nešto što samim rođenjem stiče, ni ti ni murijii od tebe.

Moje pitanje se odnosilo na:

 

 

pa poslije  davanja "sloboda" zenama ovo je iduci korak u slamanju porodica,malo su to spori procesi, ali djelotvorni....

...i nisi mi dao odgovor. Kakvu su to slobodu žene dobile, a da je samim rođenjem kao samosvjesna bića nisu stekle.

O kakvim "ženskim slobodama" govoriš...loši ljudi...slabljenje porodice...o čemu pričaš?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...