Jump to content

Чудо доброте - када људи помогну - оглед о људскости


Препоручена порука

Добро чини кад год можеш, а не кад мораш

feb2016dobrovoljnaakcijadavaocakrviubije
feb2016dobrovoljnaakcijadavaocakrviubije
feb2016dobrovoljnaakcijadavaocakrviubije
feb2016dobrovoljnaakcijadavaocakrviubije

Српска православна општина Бијело Поље и Братсво православне омладине организовали су 29. фебруара 2016, акцију добровољног давања крви, на одјељењу Трансфузије у бјелопољској болници. Протојереј Дарко Пејић је казао да је ово добра традиција пред почетак Васкршњег поста и да нема ништа љепше за спасење човјека од тога да велики Васкршњи пост почне неким добрим дјелом, али и добар начин да помогнемо другима.

"Ово је добро дјело јер не дајемо из интереса већ зато што волимо људе. Апелујем на родитеље да васпитају дјецу и омладину тако, да не буду незаинтересовани за туђу муку и недаћу, јер сваком, ко помогне другоме у невољи Бог ће узвратити на исти начин", казао је отац Дарко, који је истакао да крв може да дâ скоро свако од нас, да је то нешто што не боли много а велика добра доноси.

"Живимо у времену када је све више болести и страдања и када је та крв потребна свима. Не треба да чекамо да нам се нешто деси да би дао крв. Добро треба чинити кад год можеш, а не кад мораш, јер то онда није добро дјело него морање“, казао је отац Дарко.

Предсједник Клуба добровољних давалаца крви Гојко Шестовић је казао да је ово прва акција доборвољног давалаштва у овој години и да су задовољни одзивом представника Српске православне општине Бијело Поље. Он је апеловао на студенте, спортске клубове, такси удружења да се организују и дарују крв, као што је то пракса у осталим црногорским градовима. Шестовић је истакао да је међу тридесетак давалаца крви било доста оних који више од једне деценије дају крв и који су зрели за одликовање.

Извор: Епархија будимљанско-никшићка

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 377
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka cast za temu! Bas lepo,Bogu hvala ima plemenitih ljudi toliko!

Има и те како, само што ми то углавном гурамо по страни и треба да дамо свој допринос у покушају да се то промени. Ова тема је само једно ситно "зрно песка на целој плажи", али и то "зрно песка" је "зрно" и боље је да га има , него да га нема.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/2233712/%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82+%D0%B8+%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B5+%D0%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD+%D1%83+%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%83.html?message=ok&noCnt=true#thanks

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Umesto da kupi jahtu, odlučio je da plati školovanje 26 učenika

U proteklih nekoliko meseci Marti je sa svojom ženom razmatrao kupovinu jahte. Nakon što su razmislili, rešili su da "bi kupovina jahte u ovom trenutku bilo nešto sebično".
 
Datum: 20/04/2016

Umesto da kupi jahtu, odlučio je da plati školovanje 26 učenika

Foto Twitter

Čak dvedesetšestoro mališana iz predškolskog odeljenja Rio Vista osnovne škole u Kaliforniji jednog jutra se probudilo i shvatilo da ima osiguranu budućnost. Za sve to mogu da zahvale jednom dobronamernim, nepoznatim ljudima. Marti Burbank i njegova supruga Šeon rešili su da im finansiraju dve godine koledža i još dve godine na državnom Univerzitetu u Kaliforniji, ili da ekvivalentnom sumom finansiraju fakultetsko obrazovanje svakog od mališana po njihovom izboru.

Dvadeset i šest mališana ide u isto odeljenje zbog toga što je svima prvi jezik španski i imaju problem jezičke barijere kada treba da pohađaju nastavu na engleskom.

Njihova nastavnica, Tesa Ešton izjavila je da učenici dolaze sa lošim znanjem engleskog i da većina njih nikada nije čula za koledž, kao opciju u svojim životima.

Osnovna škola Rio Vista radi na širenju svesti o visokom obrazovanju među svojim đacima. Svaki nastavnik ima zaduženje i cilj je da ideju o studiranju, kao i želju za studiranjem što više približe deci.

Sada, zahvaljujući bračnom paru dobrotvora, fakultetsko obrazovanje više nije nešto o čemu će deca slušati i maštati, već je nešto što im je zagarantovano.

Marti i Šeon su bili prvi u svojim porodicama koji su pohađali fakultet. Marti je sada advokat i veteran mornarice, a njegova supruga Šeon je profesor na univerzitetu. Iz prve ruke znaju kolika je vrednost visokog obrazovanja, i kakve sve mogućnosti ono donosi.

"Pomislio sam, hajde da se rešimo tog finansijskog tereta i možda pružimo ovoj deci ohrabrenje da završe fakultet", Burbank je izjavio za CNN.

Ipak, postoji jedna začkoljica u njihovom velikodušnom poklonu. Svake godine, svaki đak moraće da nacrta crtež ili da napiše sastav na temu šta će njemu ili njoj i njihovim porodicama značiti odlazak na fakultet. Osmislili su to kao podsetnik za đake i zajednice u kojima oni žive.

"Snažno verujem u vizuelizaciju ciljeva, i na ovaj način ćemo postići da oni na ovu temu razmišljaju svake godine, u narednih 12 godina", objasnio je Marti Burbank.

U proteklih nekoliko meseci Marti je sa svojom ženom razmatrao kupovinu jahte. Nakon što su razmislili, rešili su da "bi kupovina jahte u ovom trenutku bilo nešto sebično".

Iako će donacija za koju su se odlučili na neki način oštetiti njihov budžet, Marti ima teoriju:

"Kažu daj dok malo ne zaboli, a ovo boli. Ali mi osećamo da je ovo najbolja investicija koju smo mogli da napravimo".

Kako je istakao, svestan je da nisu svi u poziciji da podrže decu u toliko broju. Ipak, misli da nije bitno koliko je velika finansijska podrška, već to da li su ljudi spremni da aktivno nekome pomognu.

Učiteljica koja je zadužena za ovu decu možda je najbolje sumirala značaj ove donacije: "Odjednom, svi oni mogu da maštaju o drugačijoj budućnosti sa sebe i za svoju buduću decu. To je zaista neverovatno".

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

ТЕСТАМЕНТ ХУМАНОСТИ: Mилион долара Институту за мајку и дете

Покојни Ђуро и Илинка Трифуновић, пореклом из Далмације, у Канади су стекли, а Институту за здравствену заштиту мајке и детета у Београду оставили милион канадских долара. Чин без преседана, који је наишао на опште одобравање, али и чуђење и неверицу. Захваљујући том новцу за Институт су купљени важни апарати, а поједина одељења већ су добила изглед који немају ни неке европске болнице.

Јелица Радосављевић, рођака Трифуновића, рекла је гостујући у Дневнику РТС-а да је, на молбу ујака да му предложи једну дечју болницу из Београда којој би могао да помогне, саветовала да средства поклони Институту за мајку и дете.

За Институт се одлучила зато што је, како каже, имала позитивна искуства са том установом и због веома посвећених лекара.

Њени ујак и ујна нису имали децу, а Радосављевићева каже да су раније помагали разним установама.

Што се тиче начина на који се користи новац, Радосављевићева истиче да се у свему консултује са челницима и службама Института за мајку и дете и да је веома захвална због начина на који се све ово спроводи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/potraga-nezapamcenih-razmjera-u-crnoj-gori

Sve crveno na slici su korisnici aplikacije za brzu koordinaciju potrage za malenim Ognjenom

13162342_1721939358021022_1631542746_n.p

 

Status jedne sugrađanke 
13140571_1721939481354343_141297039_n.pn
 

Cijela Podgorica u potrazi i cio grad sluša istu pjesmu, tako ga dozivaju... numera iz njemu omiljenog crtaća.  :((

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sto nismo takvi svako dan...tako su se ljudi dogli za Tijanu, pa za Ivanu,pa za Aleksu, a samo nam raste broj zakona sa imenima dece...a kad mozemo nesto unapred, da se organizujemo, da uradimo, ne mrdamo s kompa...

Pretuzno je sto uvek neduzni, uvek deca ispastaju nase grehe :(

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

По мом мишљењу, овакве вести треба да преовлађују интернетом

http://www.novosti.rs/вести/србија.489.html:612351-Бор-Полицајац-спасао-бебу-сатаром

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Devojčici iz Herceg Novog otkriven redak tumor, a reakcija njenih drugara ostavila je i odrasle bez teksta

Ivi Bijelić 11-godišnjoj devojčici iz Herceg Novog, doktori su dijagnostikovali retku i opasnu bolest - tumor kostiju. Njoj je preporučeno dalje lečenje u Italiji, a kako porodica nije imala dovoljno sredstava da to i ostvari, Ivini školski drugari su bez trunke oklevanja krenuli u akciju.

 
c1eca67815423f98b2764cc083310ac5.jpeg
Foto: Facebook / Privatna arhiva
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Umesto da leto provedu uz sladoled i more, drugari Ive Bijelić su odlučili da ga iskoriste za nešto što je zaista važno. Samoinicijativno su se okupili i počeli skupljanje novca za njeno lečenje u Italiji. Sve je počelo odlaskom od vrata do vrata gradskih solitera u potrazi za sredstvima, da bi uskoro cela akcija dobila neverovatan odjek u čitavom gradu.

 

Od Igala do Bijele, deca su počela da se organizuju u skupljanju sredstava za bolesnu devojčicu, te je njen odlazak u Italiju na lečenje, iz dana u dan postajao sve realniji scenario.

Njihov primer su uskoro zapratili i ostali Novljani, pa je tako Saša Kulinović trčao čak 80 kilometara oko Bokokotorskog zaliva, kako bi skupio novac za njeno lečenje. Lokalni odbojkaški i košarkaški klubovi su se takođe priključili akciji, dok su i "momci iz kraja", napravili humanitarni turnir u basketu 3 na 3. Ipak, tu se nije stalo... Šta su mališani iz ovog grada još uradili za svoju drugaricu pročitajte na 24 sata.

Izvor

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...