Jump to content

Ватрометизација Христа или Како су хришћани обесмислили сопствени празник.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Православној браћи и оцима честитам и најпиротехничкији хришћански празник:

Христос се ватрометизова - ваистину се ватрометизова!

 

Извините што сам овако експлозивну тему ставио у одељак "Литургика и литургичке недоумице". Намерно сам то учинио.

 

П.С. Тема је непосредно, директно и без околишања инспирисана бадњим ватрометом (sic!) у организацији Храма Успења Пресвете Богородице у Младеновцу.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo i od mene doprinos,nadam se da cemo shvatiti poentu :)

У овој мирној звезданој ноћи
(док петарда неком избија очи)

Анђели тропар умилно поју
(од дреке не чују музику своју)

И Исус прашта сваком ко греши
(док се печеница с ражња смеши)

Сачекај поноћ па се прекрсти
(а затим прасе кидају прсти)

Помози нама Господе Оче
(нека се једе и да се лоче)

Док светле искре бадњака лете
(ватромет пушке бомбе ракете)

Прославља Србин рођење Бога
(са белим луком и коцем глога)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код мене у Цркви се ЗВАНИЧНО организује ватромет..не знам да ли је то ок или не...

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али није ни важно јер ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код мене у Цркви се ЗВАНИЧНО организује ватромет

 

Управо то и јесте разлог који ме је подстакао на ову тему, што је сличан случај у многим српским храмовима.

 

Али није ни важно јер ХРИСТОС СЕ РОДИ!

 

Плашим се да га прејак ватромет не убије...

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извините што сам овако експлозивну тему ставио

 

Слаже ти се са оштрином погледа на профилној слици :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam primer,da su prosle godine,upravo posle liturgije na Bozic (posto kod mene u crkvi ima u 00:00 prvo jutrenje pa zatim i liturgija u nastavku),svestenik,popadija i jos par njih ispred hrama bacili topovsku petardu.Kad je pukla,hram je odzvonio.To je bilo u 03:00 h.Pa onda se zapitajte!!???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko nije bio u Grckoj za Vaskrs taj ne zna sta su prave kanonade iz svih pirotehnickih sredstava,

 

ovo kod nas nije ni delic toga sto se tamo desava.

 

Морају и пиротехничари 'леба да једу

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Православној браћи и оцима честитам и најпиротехничкији хришћански празник:

Христос се ватрометизова - ваистину се ватрометизова!

 

Извините што сам овако експлозивну тему ставио у одељак "Литургика и литургичке недоумице". Намерно сам то учинио.

 

П.С. Тема је непосредно, директно и без околишања инспирисана бадњим ватрометом (sic!) у организацији Храма Успења Пресвете Богородице у Младеновцу.

 

 

Pa kada je Svevisnji uprilicio kometu za rodjenje Sina onda mogu i Srbi da proslave taj dogadjaj uz vatromet ...

 

Takav dogajaj i zasluzuje slavlje  i da se cuje da se slavi. I vidi naravno.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:0102_laugh:

 

1512295_10200647762036628_595971676_n.jp

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требамо да се радујемо јер се родио Исус спаситељ... он од нас не тражи луксуз он тражи да слушамо Оца створитеља то је негова слава... петарде нису потребни, већ дух људски усмерени према Оцу И спаситеља Исуса Христа...

 

Не слави Исуса и бога ако ти је у срцу мрак... требамо да решимо остаље ружне ствари и ондак предани Оцу и Сину.

 

Луксуз није потребан, нисмо ништа решили а већ славимо.

 

 

Без обзира колико  мудро говорили у срцу нам је мрак хтели не хтели.

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требамо да се радујемо јер се родио Исус спаситељ... он од нас не тражи луксуз он тражи да слушамо Оца створитеља то је негова слава... петарде нису потребни, већ дух људски усмерени према Оцу И спаситеља Исуса Христа...

 

Не слави Исуса и бога ако ти је у срцу мрак... требамо да решимо остаље ружне ствари и ондак предани Оцу и Сину.

 

Луксуз није потребан, нисмо ништа решили а већ славимо.

 

 

Без обзира колико  мудро говорили у срцу нам је мрак хтели не хтели.

Slažem se sa svime osim ove poslednje rečenice :)

Nije mrak ako smo pustili Boga unutra... Kod mene je jedna ljuspica tvrdog srca skoro otpala i božanska svetlost je makar i malo obasjala unutrašnjost moga srca, dovoljno da vidim koliki je mrak, da mogu dalje da koračam. Hvala Bogu koji nam dobro čini, i jeste tužno što smo u mraku (što smo i pokazali), ali ima ljudi kod kojih u srcu sija živa vera u Boga. U najmanju ruku, takve treba tražiti i blizu sebe držati, podražavati ih, da, malo po malo, blagodat i na nas pređe.

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сачекај поноћ па се прекрсти

(а затим прасе кидају прсти)

  facenew22222222

Sad gledam facebook i smejem se. Svi čekaju 00:00 da jedu pečenje ... Bruka... :.mislise. joooj :.mislise.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

:0442_feel: Христос се роди!!!

 

Svi čekaju 00:00 da jedu pečenje ... Bruka...

 

Брука дабоме, после поноћне се прво оде на врућ бурек.... :)

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...