Jump to content

Шта чини Цркву? Шта је она за нас? Каква треба да буде и шта да чини Црква?


Препоручена порука

Mario zasto se ne sme cesto Pricescivati?

Не знаш ти брате "теологију" овдашњих свештеника.

То је "теологија" Валтер брани причешће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато, Марио, ваш владика "проповеда и са кровова". И, у Епархију уноси живот и Живот. Поред Христоносца све пада у воду, па и та "теологија" коју сте навели. Ето Вама Цркве Божије, ето Вама Иконе Христове, ето Вама спасења, ето Вама Вечног Живота!

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posle izvesnog vremene kolko je prošlo od kako sam zakoračio u hram i prvi put se pričestio, nakon čitanja pojedinih knjiga i razgovora sa teolozima, fanaticima(i teolozima-fanaticima) itd. mogu da kažem da nemam pojma šta i ko je Crkva... znam samo da smo mi ti koji je činimo na neki čudesan način sjedinjujući se u Hristu i da Ona zavisi od nas a samim tim je nešto vrlo živahno... znam da je ona spoj nespojivog i ljubav bez uslova... znam da je ovoliko dugo sa ljudima u njoj samo Bog održava jer drugačija opcija prosto nije moguća... znam da sam u njoj sreo sebe i da se još uvek borim sa tim drugim ja a takodje znam da mi je Bog dao ogroman dar u Crkvi a to je da boreći se protiv svoje patologije duha(što je ponekad vrlo teško u brlogu od tela) istovremeno uzrastam u poznanju Njega-bivajući izmedju ostalog i upućen na druge u konkretnoj crkvenoj zajednici(ali i van nje), premda se loše snalazim u pustanju tih istih, drugih u svoj konc logor tj. ogradu oko svog ega... Ona je dašak vetra u pustinji. Znam i to da je Ona samo nagoveštaj onoga što očekujem da dodje a to je da zagrlim Hrista u nekoj neopisivoj punoći (kolko je to moguće za stvorenje) i da konačno utolim čežnju koju osećam od kako sam Ga prvi put dodirnuo... ima još mnogo al sam nešto umoran

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crkva je ko vrtić, za tete i čike,

i u Crkvi svuda, neke lepe slike.

Kad ulaze u Crkvu, svi te slike ljube,

čak i ona baka, koja nema zube.

Tete nose marame i ponekad kmeze

al osmeh im ispod, pa to nema veze.

Čike stalno gledaju, tete s druge strane,

dok im popa čita - "Svako ima mane".

A onda na kraju čekaju u redu,

uglavnom su gladni, pa svi nešto jedu.

Sve iz iste čaše, čika pop ih hrani,

nisu svi pred čašom, ne znam ko im brani.

Ja sam bio dobar, nisam štipo popa,

pa će mali Sića, ćevape da klopa.

Vodiće nas tata, u kafanu preko,

svi to zovu agape, ne znam dal sam reko.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

crkva.jpg

Ово је нешто најбоље што је неки теолог икада рекао о Цркви.

I ja prolazim kroz slicnu fazu verske krize :unsure: , pogotovo kad je u pitanju uloga zene u Crkvi i hriscanstvu.

На правом си путу...осим ово за жене (без шале), јер је улога жене у Цркви иста као и мушкарца. Без разлике.

Али, то и није тема: тема је верска криза, а ја сам светац верских криза и преиспитивања.

Шта сам све претурио преко главе...

Криза је прави пут за одрицање од свих заблуда религиозности и прави пут за прочишћење свих идолских представа Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ви сте тијело Христово и удови понаособ (1. Кор. 12, 27)

Црква је тијело Христово,тијело нашега тијела,јер Његово Тело и Крв посташе Његов пут до нас.

Коме Црква није мајка томе Бог није Отац. - св.Кипријан Картагински

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Коме Црква није мајка томе Бог није Отац. - св.Кипријан Картагински

Ево дивног примера - " ко није са нама, против нас је" и следи му пакао , буаааааха !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaza im pak i priču kako se treba svagda moliti Bogu, i ne dati da dotuži,

Govoreći: U jednom gradu beše jedan sudija koji se Boga ne bojaše i ljudi ne stiđaše.

A u onom gradu beše jedna udovica i dolažaše k njemu govoreći: Ne daj me mom suparniku.

I ne htede zadugo. A najposle reče u sebi: Ako se i ne bojim Boga i ljudi ne sramim,

No budući da mi dosađuje ova udovica, odbraniću je, da mi jednako ne dolazi i ne dosađuje.

Tada reče Gospod: Čujte šta govori nepravedni sudija.

A kamoli Bog neće odbraniti izbranih svojih koji Ga mole dan i noć?

Kažem vam da će ih odbraniti brzo. Ali Sin čovečiji kad dođe hoće li naći veru na zemlji?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има један леп цитат на тему онога шта-је-Црква:

"Црква је место отварања очију" - Емилијан Симонопетритски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...