Jump to content

Напад на Америку-12 мртвих у пуцњави у Вашингтону

Оцени ову тему


Баба

Препоручена порука

Najmanje 12 mrtvih u pucnjavi u Vašingtonu
Tanjug | 16. septembar 2013. 15:41 > 20:53

U napadu u zgradi komande Mornarice ubijeno je najmanje 12 ljudi. Obama: Počinioci moraju biti hitno pronađeni

 
1vasin_620x0.jpg
 

VAŠINGTON - Najmanje 12 ljudi ubijeno je danas u pucnjavi u zgradi komande Mornarice u Vašingtonu, potvrdile su policijske vlasti, navodeći da je jedan napadač ubijen, a za dvojicom se još traga.

 

Tačan broj ubijenih i ranjenih u napadu menjao se iz sata u sat posle pucnjave, koja se dogodila jutros oko 8.20 sati po američkom vremenu, na oko pet kilometara od Bele kuće.

Šefica gradske policije Keti Lanije saopštila je da je u napadu na komandu "Nejvi jard" poginulo 12 ljudi, ali da za sada nije poznat motiv zločina.

Prema saopštenjima policije, među poginulima je i jedan napadač, a još dvojica su u bekstvu. Njih policija opisuje kao crnca i belca, koji nose odeću u stilu vojne uniforme.

Ipak, za sada nije potpuno sigurno da je napad izvršilo više osoba, preneo je Rojters.

Povodom pucnjave, američki predsednik Barak Obama je kazao da je reč o kukavičkom činu i naglasio da počinioci moraju hitno biti pronađeni i privedeni pravdi.


1.jpg

"Kako ova istraga bude napredovala, učinićemo sve što je u našoj moći da osiguramo da onaj ko je počinio ovaj kukavički čin, snosi odgovornost za to", naglasio je Obama.

Obama je rekao da tuguje zbog toga što se Amerika suočila "s još jednom masovnom pucnjavom" i dodao da oni koji su bili na liniji vatre znaju kakve opasnosti nosi službovanje u inostranstvu, a sada se suočavaju sa smrtnom opasnošću kod kuće, prenela je agencija Frans pres.

Američki predsednik je naveo da je još u toku prikupljanje podataka o pucnjavi u kojoj je, kako je saopštila policija, "stradalo više ljudi".

Patriša Vord, koja radi u bazi "Nejvi jard", rekla je da je čula tri pucnja, a zatim, posle pauze, još četiri. Prema ranijim vestima, među ranjenima su dvojica policajaca.



2.jpg

Rejon "Nejvi jard" (Navy Yard) nalazi se kod obale reke Anakostije, nedaleko od njenog ulivanja u Potomak. Taj prostor je na jugoistoku Vašingtona, ali se naslanja na centar grada, nedaleko od Kongresa. U zgradi radi najmanje 3.000 ljudi, od kojih je deo uspeo da napusti zgradu jer je neko uključio protivpožarni alarm.

Aerodrom "Ronald Regan" u američkoj prestonici zbog ovog incidenta zatvoren je za saobraćaj.

 

Новости
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалост је за људе, али ово им је као упозорење. :.mislise.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ispostaviće se da je to uradio neko na koga će ameri,za osvetu,da pošalju invaziju i da instaliraju demokratiju,već viđeno  :0102_laugh:

Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чудно је да терористи упадну у такву једну институцију и побију толико људи с обзиром који је степен безбедности у таквим институцијама...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чудно је да терористи упадну у такву једну институцију и побију толико људи с обзиром који је степен безбедности у таквим институцијама...

 

То је нека цивилна служба, администрација, није војна база.

 

Чак је забрањено ношење оружја, зато нико није могао да им се супротстави...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је нека цивилна служба, администрација, није војна база.

 

Чак је забрањено ношење оружја, зато нико није могао да им се супротстави...

 

Како се онда десила пуцањава, јер читам и да је један нападач убијен?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ispostaviće se da je to uradio neko na koga će ameri,za osvetu,da pošalju invaziju i da instaliraju demokratiju,već viđeno  :0102_laugh:

 

Милосрдни анђео :D

 

било шта да се ради и дешава, жалосно је што страдају недужни људи због нечега и нечије политике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

то је врло близу Беле Куће и Конгреса - ту има више полиције него грађана...

 

Сада још више верујем да је догађај испланиран.  Чека се да окриве Сирију... и ајмо Јово наново.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bi im bio problem ni da miniraju javnu oovaj belu kucu.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чудно је да терористи упадну у такву једну институцију и побију толико људи с обзиром који је степен безбедности у таквим институцијама...

Si primetio obamin govor o uniformisanim licima americkim van drzave?

 

kako ih je ubacio pljus i jos jedna vojna intervencija da se ne bi amerika i kuci suocavala sa problemom.

 

Obama je rekao da tuguje zbog toga što se Amerika suočila "s još jednom masovnom pucnjavom" i dodao da oni koji su bili na liniji vatre znaju kakve opasnosti nosi službovanje u inostranstvu, a sada se suočavaju sa smrtnom opasnošću kod kuće, prenela je agencija Frans pres.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Америка је створила такву климу да их нико више не жали, и кад ту пострадају неки леви чиновници или кад избезумљени ученици решетају другове по школама верујем да онај нелицемерни део планете уопште не жали за њима, нити их сажаљева зато што ни њих нико није сажаљевао а Амери су сасули санкцијама и бомбама многе у последњих 50+ година.

Не може, ко од мача живи од њега ће и да страда па био он пилот бомбардера или пискарало у нафтној индустрији, служе истом циљу.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам заиста шта је ту по среди. Још није објављено ко је извео напад. Кад то сазнамо знаћемо да ли параноишемо или смо само они које су змије клале па се и гуштера страшеду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...