Jump to content

Напад на Америку-12 мртвих у пуцњави у Вашингтону

Оцени ову тему


Баба

Препоручена порука

Budista sa napadima besa: Ovo je čovek koji je ubio 12 ljudi u zgradi američke mornarice

Tanjug | 17. 09. 2013. - 07:39h cat_icn_more.png 08:50h Foto: AP

Američki Federalni istražni biro (FBI) saopštio je sinoć da iza zločina u zgradi komande Mornarice u Vašingtonu, u kome je stradalo ukupno 13 ljudi, uključujući i napadača, stoji samo Aron Aleksis (34), dok je potraga za eventualnim pomagačem završena, pošto je ustanovljeno da je napad izveo on sam.

379123_aron-alexis-who-police-believe-wa

Čovek koji je ubio 13 ljudi u napdau na zgradu američke mornarice: Aron Aleksis

Mediji su prethodno preneli izjave policijskih zvaničnika, da se, prvo sumnjalo na još dvojicu saučesnika, a kasnije na jednog, ali je nakon pregleda kamera za video nadzor postalo jasno da je Aleksis sam organizovao napad.

 

Prema prvim informacijama medija, izgleda da se Aleksis ne povezuje ni sa jednom terorističkom organizacijom, već se navodi da je u pitanju osoba koja je patila od post-traumatskog sindroma i napada besa.

U napadu je stradalo ukupno 13 ljudi, a osam je ranjeno.

Ovo je najteži napad u SAD od masakra u osnovnoj školi u Konektikatu u decembru prošle godine kada je ubijeno 27 ljudi, od kojih 20 dece.

EnBiSi Njuz televizija je javila kasno sinoć da niko od 12 žrtava koje je Aleksis ubio nije vojno lice, već civili koji su preko privatnih firmi bili angažovani da rade u vojnoj ustanovi. Zvaničnici nisu saopštili imena nastradalih, jer još nisu obaveštene sve porodice, sem što su rekli da su žrtve imale između 46 i 73 godina.

 

Američka Mornarica je sinoć saopštila da će svi ranjeni, bez obzira što nisu vojna lica, dobiti besplatno lečenje i medicinsku negu u vojnoj bolnici u Betesdi, u predgrađu Vašingtona. Svima koji su zaposleni u mornaričkom centru i njihovim porodicama biće ponuđena i pomoć psihologa i psihijatra ako to zatraže.

 

Budista sa napadima besa i policijskim dosijeom

379158_aaron-alexis-in-fort-worth-texas.

Problematično ponašanje pravdao post-traumatskim sindromom

Prema navodima televizija u SAD, Aleksis je u poslednje vreme radio kao kompjuterski tehničar za jednu manju kompaniju koju je na održavanju računara u vojnoj bazi angažovala kompanija Hjulit Pakard.

 

On je bio vojni rezervista u Mornarici od 2007. do januara 2011. godine, kada je otpušten iz vojske, ali je, i pored toga, uspeo da prođe "bezbednosnu proveru" i dobije karticu za ulazak u komandu kada se zaposlio u firmi koju je, preko Hjulit Pakarda angažovala američka vojska.

 

SiEnEn je javio da je Aleksis, pušku sačmaricu, koju je koristio u napadu, kupio legalno u prodavnici u Virdžiniji prošle nedelje, dok je automatsku pušku i pištolj Glok kasnije oteo od dvojice ranjenih policajaca. 

379131_vasington-napad-mornarica-443ap_f

U zgradu je ušao kao radnik firme Hjulit Pakard

Mediji pišu da je osumnjičeni živeo u Njujorku i Teksasu, i da je ranije imao problema sa zakonom, pošto je imao ispade sa napadima besa. On je nedavno prešao u budističku veru i boravio je u poseti Tajlandu, a prijatelji kažu da je sebe smatrao Tajlanđaninom.

 

Međutim, pre prelaska u budizam, pre tri godine, Aleksis je bio uhapšen 2010. godine dok je bio u svom stanu u Teksasu, zato što je pucao kroz plafon i zamalo pogodio čoveka koji je živeo na spratu iznad. Policiji je kasnije rekao da je u pitanju bio nesrećan slučaj.

 

To nije bio njegov prvi slučaj korišćenja oružja, pošto je 2004. godine u Sijetlu pucao u gume jednog vozila građevinskog preduzeća, pošto je u izjavi policiji ustvrdio da su ga radnici ismevali, pa je dobio "napad besa".

 

Svaki svoj ispad je pravdao post-traumatskim sindromom, od koga je, navodno patio od 11. septembra 2001. godine, kada je pomagao u čišćenju ruševina i spasavanju povređenih. Agencije prenose da su agenti FBI juče razgovarali sa ocem napadača i da je on potvrdio da je Aleksis imao "probleme sa besom" od 2001. godine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljiv fenomen da se baš isto svugdje redom nekadašnji komunjarski estebaci i esdebeovci, saradnici bivše državne komunističke bezbijednosti komunističke (STB; SDB) transformisali, zaonačili i dali u taj psevdozilotizam. Nekad za komunista sveštenički estebak, danas ekskomunicirani lažni episkop i prorok, sjajna karijera.

Spisak povjerenika - prislušnika (pripadnika) bivše

komunističke STB - československe statne bezpečnosti.

http://gloria.tv/?media=208349

http://www.cibulka.com/cgi-bin/det_os.exe?id=W13921

http://bit.ly/14Yjdri

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ти људи који су страдали су можда били против рата. Већина Амера је против рата. Глупо је мрзети народ. Можеш да мрзиш појединце који су одговорни.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...