Jump to content

Bog je postao covek?

Оцени ову тему


Препоручена порука

љубав је увек изнад логике

Ljubav kao energija stvaranja koja je kod zivih bica pretvorena u osecaj podleze uzrocno posledicnim zakonima koji su temelj logike. A logika su reci koje objasnjavaju ono sto se desava i pretpostavku onoga sto bi moglo da se desi.

Kad god osecas ljubav prema tebi ili tvoju ljubav prema necemu / nekome ti tacno znas kako i zasto do tog osecaja dolazi. Ljubav je racionalan osecaj zasnovan na znanju, na cemu je zasnovana i logika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 375
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

Ne, ne govoris o jednom Bogu, ti verujes u iracionalno tumacenje ( verovanje da je stvaranje coveka u prve tri glave Postanka - bukvalna, prosta rec ) i pored toga govoris da su ljudi koji su po stavu razliciti od tebe " stvoreni od majmuna ".

Ako su Darwin ( koji nije bio ateista ) i ateista Dawkins stvoreni od majmuna, to znaci da ti tvrdis da oni nemaju poreklo od prvog coveka i zene koji su po tvom verovanju stvoreni od blata, znaci imaju " drugog kreatora ".

 

o poredjenju mene sa bilo kakvom sektom, posto nemam nikakve veze ni sa religijskim ni sa ateistickim sektama.

Naravno da znam sta je nemoral, to je necije subjektivno misljenje o ponasanju ljudi.

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

 

 

Како год, и види се да си буквалиста   :)) 

 

 

па зар није мајмун

 

darvinova-evolucija.jpg

 

 

сви су створени од човека али дарвин сигурно од мајмуна то сви знају,

 

 

 

ако дарвин није био атеиста видим да је већ закључио одале насато човек  :smiley-shot:

Измењено од Дејан Бићанић

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav svima! Da li moze neko da mi objasni, zasto je bog zeleo da postane covek? Tj. zasto je postao covek, i uzeo ljudsku formu?

 

Da bi covek postao ono sto u sustini i jeste i za sta je i stvoren-sam Bog.Potpuno bice-licnost eklesije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubav kao energija stvaranja koja je kod zivih bica pretvorena u osecaj podleze uzrocno posledicnim zakonima koji su temelj logike. A logika su reci koje objasnjavaju ono sto se desava i pretpostavku onoga sto bi moglo da se desi.

Kad god osecas ljubav prema tebi ili tvoju ljubav prema necemu / nekome ti tacno znas kako i zasto do tog osecaja dolazi. Ljubav je racionalan osecaj zasnovan na znanju, na cemu je zasnovana i logika.

hm...postoji više vrsta ljubavi ...

ljudska, Hristova...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubav kao energija stvaranja koja je kod zivih bica pretvorena u osecaj podleze uzrocno posledicnim zakonima koji su temelj logike. A logika su reci koje objasnjavaju ono sto se desava i pretpostavku onoga sto bi moglo da se desi.

Kad god osecas ljubav prema tebi ili tvoju ljubav prema necemu / nekome ti tacno znas kako i zasto do tog osecaja dolazi. Ljubav je racionalan osecaj zasnovan na znanju, na cemu je zasnovana i logika.

Zasto volis nesto?Objasni mi logicki  a za primer uzmi sta god ti zelis.Zenu,knjigu,prijatelja sta god....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како год, и види се да си буквалиста   :)) 

Samo kada se radi o stvarnosti posto drugacija od bukvelne - ne postoji.

Govorio sam o ljudima koji tvrde da je covek nastao tako sto se glinena lutka pretvorila u krv i meso i da zena moze da prica sa zmijom .....

 

hm...postoji više vrsta ljubavi ...

ljudska, Hristova...

A Hrist nije bio covek ? Koja je razlika izmedju ljudske, zivotinjske i Hristove ljubavi ?

 

Zasto volis nesto?Objasni mi logicki  a za primer uzmi sta god ti zelis.Zenu,knjigu,prijatelja sta god....

Zato sto mi to objasnjava " donji karnalni um ", to ti je onaj koji ti recimo kaze " Bas volim jabuku njen ukus je prelep, a jos vise je volim kada mi je objasnjeno da je veoma zdrava... " Za sve primere koje si naveo vazi isto, osecaj ljubavi iz donjeg karnalnog uma nakon sto je gornji ( kojem je centar u mozgu ) procesovao informacije koje su cula primila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог је постао човек, да би човек постао бог (обожио).

A sta je bio Bog " pre nego sto je postao covek " ? Gde mozemo da dobijemo informacije o " Bogu koji postaje covek " ?

Zar za Boga postoji iluzija zvana ' vreme '

Ako je covek stvoren u oblicju Bozijem, kako onda covek nije kao Bog ? Zar primer Isusa ne objasnjava da je Bog - covek i da je covek - Bog ?

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можете добити у метафизичкој сржи свог бића која се зове вера.

 

Пример Господа Исуса Христа, објашњава да је Он Син Божји по природи као што смо ми по природи деца својих родитеља, а ми можемо бити синови Божји по благодати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je poslao sina svog da nam pokaže kako treba da se odnosimo , kako prema samom njemu, tako i prema drugim ljudima, tj. svojim bližnjima! To je prije svega ljubav pod svaku cijenu, koja se manifestuje kroz kotkost i smirenje, jer sam Isus reče,naučite se od mene jer sam krotak i smiren i naćićete mir dušama vašim! Nije Bog ubio sina svoga, vec je kroz njegovu "smrt" pokazao da ona nije kraj već samo prelaz iz prolaznog u vječno! Ja sam put istina i život i ko mene slijedi i kada umre živece vječno, reće Gospod!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можете добити у метафизичкој сржи свог бића која се зове вера.

 

Пример Господа Исуса Христа, објашњава да је Он Син Божји по природи као што смо ми по природи деца својих родитеља, а ми можемо бити синови Божји по благодати.

ne razumem sta je " metafizicka srz bica koja se zove vera.

Postavio sam konkretna pitanja ali ne vidim odgovor na nijedno od tih pitanja.

Hristos je Duh Boziji - istina, sve sto je Isus rekao je istina ( rec o onome sto postoji ) ,svaki covek je naravno stvoren sa mogucnoscu govorenja istine, ali je ljudi ne govore uvek i izricito kao sto je to bio slucaj kod Hrista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos nije postao samo čovek no je ono što Jeste a to je Bogočovek nesliveno u dve prirode ali i ne odvojivo. Pisati o samo jednoj prirodi Bogočoveka je hendikep

Pitanje zašto je Hristos postao čovek je nepotpuno i vodi do konfuzije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A Hrist nije bio covek ? Koja je razlika izmedju ljudske, zivotinjske i Hristove ljubavi ?

ljudi često vole na vezujući način, ljubav im je i egocentrična... zbiog nje se ili ubiju ili ubiaju često...nema slobode...

Hristova je savršena, sa sobom nosi slobodu ...on te voli i kad svi zakoni logike kažu da ne treba tako...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Zato sto mi to objasnjava " donji karnalni um ", to ti je onaj koji ti recimo kaze " Bas volim jabuku njen ukus je prelep, a jos vise je volim kada mi je objasnjeno da je veoma zdrava... " Za sve primere koje si naveo vazi isto, osecaj ljubavi iz donjeg karnalnog uma nakon sto je gornji ( kojem je centar u mozgu ) procesovao informacije koje su cula primila.

A sta te nagoni da probas jedan plod takvog izgleda kao sto je jabuka?Amigdala? :D  Zasto ti je neka zena lepsa od druge?Zasto ti je crna istrulela jabuka manje privlacna od crvene jabuke?Osecaj ljubavi?Stvarno?Kazi mi racionalno zasto imas uopste taj osecaj?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljudi često vole na vezujući način, ljubav im je i egocentrična... zbiog nje se ili ubiju ili ubiaju često...nema slobode...

Hristova je savršena, sa sobom nosi slobodu ...on te voli i kad svi zakoni logike kažu da ne treba tako.

Uopste ne razumem sta znaci " ljudi cesto vole na vezujuci nacin ", niti sta je ljubav koja moze biti " egocentricna ". Ljubav ne moze nekoga da ubije, ubijanje je apsolutno suprotno od ljubavi.

Sloboda je samo rec sa kojom neki ljudi vole da ispiraju usta. Sloboda - sistem u kojem ne postoje ogranicenja u stvarnosti ne postoji.

Nisam siguran koliko ti uopste znas o Hristu, ali evo ti za pocetak samo jedan mali detalj, pa ti onda meni objasni " gde je tu ljubav ? "

" Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. "

 

I da te podsetim da nije Hrist izvrsio samoubistvo zbog ljubavi prema ljudima, nego ga je zrtvovao njegov i nas Otac koji voli one koje ce spasiti smrti.

 

A sta te nagoni da probas jedan plod takvog izgleda kao sto je jabuka?Amigdala? :D  Zasto ti je neka zena lepsa od druge?Zasto ti je crna istrulela jabuka manje privlacna od crvene jabuke?Osecaj ljubavi?Stvarno?Kazi mi racionalno zasto imas uopste taj osecaj?

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Na prvo pitanje sam ti vec odgovorio. Nisam rekao da mi je neka zena lepsa od druge. Lepota je subjektivno misljenje a ljubav je racionalan / objektivan osecaj. Zdrava jabuka mi je privlacnija od trule, zato sto ne jedem trule jabuke. Da ljubav je kod svih ljudi manifestovana kao osecaj.

Dao sam ti racionalno objasnjenje kako svaki covek ima osecaj ljubavi ( ako ga ima, posto ima psihopata koji ga nemaju ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...