Jump to content

Bog je postao covek?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Uopste ne razumem sta znaci " ljudi cesto vole na vezujuci nacin ", niti sta je ljubav koja moze biti " egocentricna ". Ljubav ne moze nekoga da ubije, ubijanje je apsolutno suprotno od ljubavi.

Sloboda je samo rec sa kojom neki ljudi vole da ispiraju usta. Sloboda - sistem u kojem ne postoje ogranicenja u stvarnosti ne postoji.

Nisam siguran koliko ti uopste znas o Hristu, ali evo ti za pocetak samo jedan mali detalj, pa ti onda meni objasni " gde je tu ljubav ? "

" Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. "

 

I da te podsetim da nije Hrist izvrsio samoubistvo zbog ljubavi prema ljudima, nego ga je zrtvovao njegov i nas Otac koji voli one koje ce spasiti smrti.

 

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Na prvo pitanje sam ti vec odgovorio. Nisam rekao da mi je neka zena lepsa od druge. Lepota je subjektivno misljenje a ljubav je racionalan / objektivan osecaj. Zdrava jabuka mi je privlacnija od trule, zato sto ne jedem trule jabuke. Da ljubav je kod svih ljudi manifestovana kao osecaj.

Dao sam ti racionalno objasnjenje kako svaki covek ima osecaj ljubavi ( ako ga ima, posto ima psihopata koji ga nemaju ).

Lepota je subjektivno misljenje a ljubav je objektivno naucno dokazano i utemeljeno misljenje? :))) Aje brate mucni malo tom lobanjom  i ispeci pa reci...... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 375
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Lepota je subjektivno misljenje a ljubav je objektivno naucno dokazano i utemeljeno misljenje? :))) Aje brate mucni malo tom lobanjom  i ispeci pa reci...... :D

A gde sam ja rekao to sto sam boldovao ? Sa kim se ti zemljace svadjas ? i kome se kezis ?

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos nije postao samo čovek no je ono što Jeste a to je Bogočovek nesliveno u dve prirode ali i ne odvojivo. Pisati o samo jednoj prirodi Bogočoveka je hendikep

Pitanje zašto je Hristos postao čovek je nepotpuno i vodi do konfuzije.

 

Bozji Sin je oduvek,od vecnosti....ako je Od iskoni Jedan onda su Trojica....a Covek je postao silaskom Duha Svetoga na Bogorodicu.....Sin Coveceiji....Zajednica Coveka i Boga se ostvarila u licnosti Sina kada je Ljubav Oceva prema Sinu i Sina prema Oca ,,razmrskala krst smrti,, u Nedelju....tada je Isus postao Bogocovek neraskidiva zajednica stvorenoga sa nestvorenim,prolaznog sa vecnim u Licnosti Sina Voljom Oca silom Duha Svetoga... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

A gde sam ja rekao to sto sam boldovao ? Sa kim se ti zemljace svadjas ? i kome se kezis ?

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

 

 

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
Lepota je subjektivno misljenje a ljubav je racionalan / objektivan osecaj.

 

 

Izvini sto sam pismen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

I da te podsetim da nije Hrist izvrsio samoubistvo zbog ljubavi prema ljudima, nego ga je zrtvovao njegov i nas Otac koji voli one koje ce spasiti smrti.

 

 

 

nije rec o zrtvi cpveka u klasicnom smislu zrtvovanja, pre bi se moglo reci da je rec o ljubavi Boga koja ide sa Covekom do samog kraja, cak i u samu smrt (jer Hristos je BogoCovek). upravo da bi spaso nemoc coveka da je prevazidje. nije bilo drugog resenja nego da i Bog sastradava sa covekom. "Bog tako zavole ovej svet...."

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
 

 

Izvini sto sam pismen.

 

Nepismen si posto ono sto sam ja rekao " ljubav je racionalan i objektivan osecaj " sa tvojim baljezganjem o mojim navodnim recima " ljubav je objektivno i naucno dokazano i utemeljeno misljenje " nema blage veze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nepismen si posto ono sto sam ja rekao " ljubav je racionalan i objektivan osecaj " sa tvojim baljezganjem o mojim navodnim recima " ljubav je objektivno i naucno dokazano i utemeljeno misljenje " nema blage veze.

U redu je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije rec o zrtvi cpveka u klasicnom smislu zrtvovanja, pre bi se moglo reci da je rec o ljubavi Boga koja ide sa Covekom do samog kraja, cak i u samu smrt (jer Hristos je BogoCovek). upravo da bi spaso nemoc coveka da je prevazidje. nije bilo drugog resenja nego da i Bog sastradava sa covekom. "Bog tako zavole ovej svet...."

Pa ljubav Gospoda Boga ( a ne Sina Bozijeg ) je morala da zrtvuje Jagnje Bozije, tacno kako je prorekao Isaija 53, i ponovio Sveti Jovan u Jovan 3:16

Nijedan covek nije bio zrtva kao Hristos.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nista nisam slagao naveo sam ti sta si sam rekao.

Alo bre rodjo, ja nigde nisam rekao to sto si ti lagao da jesam. Nemozes ti meni pripisivati ovu baljezgariju " " ljubav je objektivno i naucno dokazano i utemeljeno misljenje " kada ja to nisam rekao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Alo bre rodjo, ja nigde nisam rekao to sto si ti lagao da jesam. Nemozes ti meni pripisivati ovu baljezgariju " " ljubav je objektivno i naucno dokazano i utemeljeno misljenje " kada ja to nisam rekao.

Rodjo rekao si da je racionalno objektivno rotjko nema veze idemo dalje. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze, samo sto ne zelim da ti odgovorim, ali bi ti preporucio psihijatra, mozda ces njega malo vise postovati nego mene.

A ja tebi  leksikon i bojanku da svatis sta sam pises posto lupas ko otvoren prozor na promaji.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...