Jump to content

Британски The Telegraph: "Како су атеисти постали најдосаднији људи на планети"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nama je nemoguce uci u Ad i spasiti bliznje koji nisu primili Boga kao sto mislimo ti i ja da jesmo(spasi Boze) ali Bogu je bilo moguce a koliko znam i andjelu Bozjem....

Nikad nije kasno!

Slažem se sa tobom u potpunosti ali ne zaboravi da je Bog apsolutan kao što je rekao Aca Milojkov ateistima. Apsolutno je nedokazivo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slažem se sa tobom u potpunosti ali ne zaboravi da je Bog apsolutan kao što je rekao Aca Milojkov ateistima. Apsolutno je nedokazivo.

Zato ih miluje vise nego pravednike...

Najmanji i bolesni trebaju Lekara i ne sumnjaj da im dolazi samo mi jos ne vidimo.

Postali smo gori od ateista verujemo samo kad neko okaci zlatnu kajlu sa Krstom od tri metra na sebe.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iracionalno na osnovu cega?

vrlo dobro pitanje !       Izražavanje mi je bilo kratko pa zato neprecizno.  Apriori se ne može reći da je teističko verovanje iracionalno a ateističko racionalno.  Racionalnost zavisi o od toga KAKO je osoba nešto zaključila ili poverovala. 

 

Tačnije je reći:  vrlo je verovatno da je verovanje u nadprirodno ili život posle smrti iracionalno verovanje.  Kažem "verovatno" jer većina ljudi svoje verovanje u "to i to" zasniva na ne-racionalnim matodama (prihvatanje zdravo-za-gotovo, nekritičko čitanje izvesnih tekstova za koje je neki autoritet rekao da su istina, nekritički odnos prema tvrdnjama učitelja ili roditelja, itd.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vrlo dobro pitanje !       Izražavanje mi je bilo kratko pa zato neprecizno.  Apriori se ne može reći da je teističko verovanje iracionalno a ateističko racionalno.  Racionalnost zavisi o od toga KAKO je osoba nešto zaključila ili poverovala. 

 

Tačnije je reći:  vrlo je verovatno da je verovanje u nadprirodno ili život posle smrti iracionalno verovanje.  Kažem "verovatno" jer većina ljudi svoje verovanje u "to i to" zasniva na ne-racionalnim matodama (prihvatanje zdravo-za-gotovo, nekritičko čitanje izvesnih tekstova za koje je neki autoritet rekao da su istina, nekritički odnos prema tvrdnjama učitelja ili roditelja, itd.)

 

Iracionalno znaci da nije razumno ili logicno,ti si u prosloj poruci napisala "vera u nadprirodno i u život posle smrti jeste vrlo iracionalna stvar." sto dosta generalno zvuci. Pa,kazes iracionalno je ako se koriste iracionalni metodi,slazem se. Ali zasto reci da je "vrlo verovatno" ? Jel ima nesto sto ti znas a drugi ne znaju?

Jer prvo reci da je vera u nadprirodno iracioalna (generalno),pa onda reci da je vrlo verovatno iracionalna govori da ili nije racionalna ili je racionalna pod nekim zestokim kriteriumima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Tačnije je reći:  vrlo je verovatno da je verovanje u nadprirodno ili život posle smrti iracionalno verovanje.  Kažem "verovatno" jer većina ljudi svoje verovanje u "to i to" zasniva na ne-racionalnim matodama (prihvatanje zdravo-za-gotovo, nekritičko čitanje izvesnih tekstova za koje je neki autoritet rekao da su istina, nekritički odnos prema tvrdnjama učitelja ili roditelja, itd.)

jel ti taj iskaz ne zvuci malo iracionalno?

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vrlo dobro pitanje !       Izražavanje mi je bilo kratko pa zato neprecizno.  Apriori se ne može reći da je teističko verovanje iracionalno a ateističko racionalno.  Racionalnost zavisi o od toga KAKO je osoba nešto zaključila ili poverovala. 

 

Tačnije je reći:  vrlo je verovatno da je verovanje u nadprirodno ili život posle smrti iracionalno verovanje.  Kažem "verovatno" jer većina ljudi svoje verovanje u "to i to" zasniva na ne-racionalnim matodama (prihvatanje zdravo-za-gotovo, nekritičko čitanje izvesnih tekstova za koje je neki autoritet rekao da su istina, nekritički odnos prema tvrdnjama učitelja ili roditelja, itd.)

 

Objasni mi kako si ti zakljucila da tvoja misao o svemu tome postoji i da je ona racionalna?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Baš je zabavno kada se idiotskim generalizacijama reaguje na idiotske generalizacije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како је могуће да они који се боре против догми и незнања нису у стању да прочитају најобичнији чланак?

 

Ипак се доказује да су атеисти обичне незналице.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како је могуће да они који се боре против догми и незнања нису у стању да прочитају најобичнији чланак?

 

Ипак се доказује да су атеисти обичне незналице.

Njihovo znanje o Kanonskom Pravoslavlju se vidi kada štite raspope i ljude predate prokletstvu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Sretnem jedared jednog strahovitog smaraca i odmah pomislim:"Vidi ovog predosadnog ateiste, koliko je samo dosadan, planetarni davez, prvoklasni psihopata! Sad ce sigurno da mi prica o libidinoznim teznjama prema Dokinsu, necu to moci da podnesem..." kad, cvrc, oko ruke brojanica, vernik, bato moj! A, ima i naocare, vidi se da cita covek! Danas ti je sve to izmesano, vise ne mozes lako ni da ih razlikujes, ima ih izbrijanih i cupavih svuda. Nekako me to plasi, izgleda da etikete&zbirne imenice previdjaju zivotne detalje. A, nije nekad bilo tako...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...