Jump to content

Британски The Telegraph: "Како су атеисти постали најдосаднији људи на планети"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ima jedno pitanje za ateiste.Da li ateisti veruju u nadculno?Dakle u nesto sto ne moze da se percipira sa nasih 5 cula?

 

NEma sta da verujem... znam.

 

Crnu rupu na primer, tesko mozes da percipiras culima. Antimateriju takodje.  Babarogin rog je jos jedna takva stvar... hmm... ne znam... ima jos, sigurno.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima jedno pitanje za ateiste.Da li ateisti veruju u nadculno?Dakle u nesto sto ne moze da se percipira sa nasih 5 cula?

 

"надчулно"     ...   какав израз.    Може, ако је мерљиво инструментима или може да се закључи из предходно измерених ствари или ... аксиома. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEma sta da verujem... znam.

 

Crnu rupu na primer, tesko mozes da percipiras culima. Antimateriju takodje.  Babarogin rog je jos jedna takva stvar... hmm... ne znam... ima jos, sigurno.

 

Ne to,nadculno se nalazi u tvojoj lobanji i sve sto si ovde ispisao jeste produkt nadculnog.....tvojih misli....  8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"надчулно"     ...   какав израз.    Може, ако је мерљиво инструментима или може да се закључи из предходно измерених ствари или ... аксиома. 

Koliko grama je teska tvoja misao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne to,nadculno se nalazi u tvojoj lobanji i sve sto si ovde ispisao jeste produkt nadculnog.....tvojih misli....  8086.gif

 

Kakve veze imaju misli sa čulima? Malo si pomešao babe i žabe...

 

Inače, čisto radi informisanja, po bilo kojoj smislenoj definiciji čula, imamo daleko više od 5 čula jer imamo daleko veći broj različitih "oseta" od onih koji se mogu grupisati u vid, sluh, ukus, dodir, i ukus...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve veze imaju misli sa čulima? Malo si pomešao babe i žabe...

 

Inače, čisto radi informisanja, po bilo kojoj smislenoj definiciji čula, imamo daleko više od 5 čula jer imamo daleko veći broj različitih "oseta" od onih koji se mogu grupisati u vid, sluh, ukus, dodir, i ukus...

Pa to i kazem nemaju nadculne su.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne to,nadculno se nalazi u tvojoj lobanji i sve sto si ovde ispisao jeste produkt nadculnog.....tvojih misli....  8086.gif

 

Aha i ti me pitas dal verujem u svoje misli?

 

Ne razumem.... Dal verujem da postoje? Pa naravno da postoje.

Samo sto uopste nisu nadculne. Misli mozes da registrujes preciznim instrumentima koji mere elektricne impulse u mozgu. A ti elektricni impulsi koje MERIMO su zapravo nase misli, tako da nikako ne mogu biti nadculne kad ih registrujemo svojim culima- vidimo ih na monitoru aparature...

 

E zato misli postoje a bog ne... 

 

 

E tako. A sad mi reci sto si to pitao?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, desava se. I to sve cesce kako primecujem

 

 

 

Kako da ne! Svakodnevno ...

 

 

 

U principu mi odgovara da sam na pravoslavnom forumu i uzivam ovde (mada ni uz mnogo mentalnih napora, ne nalazim vezu ovoga ni sa temom ni sa mozgom)

 

 

 

 

 

 

Muslimani kazu da je islam vera. Jevreji pak kazu da je judaizam vera... budisti takodje... hinduisti isto... sajentolozi i mormoni itekako... Ja kao trece lice mogu samo da konstatujem da ste svi podjednako u pravu. Eto, vidis da ste  u principu svi isti.

Vaistinu si samo bezobrazan i nista drugo zato uzivas medju nama jer nemamo mach vredjanja.

A mozak se jede ponegde dok um bas i ne mozes da prezvaces jer je u nas malo bezgranican.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha i ti me pitas dal verujem u svoje misli?

 

Ne razumem.... Dal verujem da postoje? Pa naravno da postoje.

Samo sto uopste nisu nadculne. Misli mozes da registrujes preciznim instrumentima koji mere elektricne impulse u mozgu. A ti elektricni impulsi koje MERIMO su zapravo nase misli, tako da nikako ne mogu biti nadculne kad ih registrujemo svojim culima- vidimo ih na monitoru aparature...

 

E zato misli postoje a bog ne... 

 

 

E tako. A sad mi reci sto si to pitao?

 

 

То што ти мериш апаратима је само реакција организма на мисао...не можеш измерити мисао, ни ум, нити веру...то је само твоје тело које одреагује на надражај.

Доказ - овако теоретски - данас гледаш утакмицу твог омиљеног спортисте, он побеђује, мерни инструменти показују да твоја електромагнетна активност у мозгу дивља кад помислиш на победу. Нека буде 10.

Сутрадан, при помисли на јучерашњу победу твог фаворита, апарати показују задовољство али сада негде око 5.

Следеће године, иста мисао у истој глави, апарат показује једва 1.

 

Мисао се појави у твојој глави и мозак реагује производећи електромагнетно зрачење.

 

Ето..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inače, čisto radi informisanja, po bilo kojoj smislenoj definiciji čula, imamo daleko više od 5 čula jer imamo daleko veći broj različitih "oseta" od onih koji se mogu grupisati u vid, sluh, ukus, dodir, i ukus...

 

simpsons-villagers-pitchfork-torches.jpg

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

 

Ово си ставио само диспадне да сте ви атеисти нешто као паметни. А јел би умео овај атеиста башту докопа? Јел би мого 60 кила из бенча да подигне? 

 

Не би, зато се и прави паметан на неким стварима за које зна да су свима досадне.

 

Да ми је једно десет дана слободно да изучим мало боље ту теоретску физику и да ми друг покаже те ствари око више математике и философије у математици, да видиш како бих га испрозивао! Пет оваквих факултета ко овај ја могу да завршим! Пу!

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...