Jump to content

Да ли је душа бесмртна по природи, или по благодати?

Оцени ову тему


Да ли је душа бесмртна по природи, или по благодати?  

22 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли је душа бесмртна по природи, или по благодати?

    • Искључиво по природи
    • Искључиво по благодати
    • Једнако по једном и другом


Препоручена порука

пре 18 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

пријатељу Ви сзе јеретици не бих много са вама, прескочи мене.

To je omiljena rečenica mnogima kad in "pregori osigurač".:smeh1:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Владимир Владимирович Цар1 рече

оно што ми Православни знамо је да се Светитељи моле за нас пред престолом Божијим, како то бива не знамо то је тајна , али верујемо у то. Значи душа је сигурно бсмртна нема разговора око тога, а да ли је по благодати па сигурно јесте за њих. јер су испуњавали закон Божији. Но након Судњег Дна наставиће да живе и душе неправедника у паклу,, значи све душе ће бити бесмртне тако да то питање да ли по благодати или не је депласирано:D

Ovo ti je na nivou osnovne škole. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Владимир Владимирович Цар1 рече

или твоје пртестанске деноминације:aplauz:Ко ти је Владика?

 

Ja za razliku od tebe ne moram ovde dodatno da se predstavljam. 

Imaš li objašnjenje o postanju čoveka i vaskrsenju od apostola Pavla koje sam naveo ovde? 

Ja nemam dilemu oko duše koje postaje besmrtni duh naslanjajući se isključivo na vaskrsenje. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Владимир Владимирович Цар1 рече

а ти си као овде познат као правослван:D

Па ти пријатљу везе немач са Црквом Православном, тако да даљи разговр је бесмислен.

Ti ne želiš argumentima  da se izjašnjavaš, pa ti je lakše da etiketiraš i da učestvuješ u razgovoru tekstom na nivou osnovne škole. 

Dakle odgovori na postaje i na vaskrsenje po apostolu Pavlu. 

Možda ti više znaš i od Pavla. 

Ultra si pravoslavan.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

Али ја не могу да верујем да је овај секташ толијко опстао12:smeha:

 

Zato sto navodim postanje i apostola Pavla, na koje ti nemas suvisli komentar osim one tvoje skolske skrabotine. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

42

Тако и васкрсење мртвих: сије се у распадљивости, устаје у нераспадљивости;

 

43

Сије се у бешчашћу, устаје у слави; сије се у немоћи, устаје у сили;

 

44

Сије се тијело душевно, устаје тијело духовно. Постоји тијело душевно и постоји тијело духовно.

 

 

45

Тако је и написано: Први човјек Адам постаде душа жива, а посљедњи Адам дух који оживљуje

 

46

Али није прво духовно, него душевно, потом духовно.

 

Први човјек је од земље, земљан; други човјек је Господ са неба.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Владимир Владимирович Цар1 рече

јо агресија

frka ti da citas Pismo?

aj ti lagano vidi da si dusa ziva i da se opustis u radosti vaskrsenja. To je po Pavlu za treptaj oka, zato ne trepci kao uplasena mlada.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Владимир Владимирович Цар1 рече

тако терба са манијацима:)

Tako je. Vidis ja sam ovde godinama nekad sam u pravu nekad u zabludi ali ovaj nivo agresivnog etiketiranja nikada nisam imao.

Nadam se da si naucio termine dusa ziva i termine dusevnog i duhovnog tela.

Kad neces sam da citas Pismo onda citaj iz mojih postova.

sta si ti nasao cudno u mom tekstu stvarno ne znam jer ni sam ne umes da objasnis a kamoli da ispravis i napises ispravno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Владимир Владимирович Цар1 рече

овде јер људи су мирољубиви и добри и то ви користитите.

naravno da se koristim miroljubljem i dobrotom.

 

пре 2 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

Ви немате скрупула битанге сте каве не постоје, срм Вас било.

Pocni covece i ti da budes miroljubiv i dobar. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Владимир Владимирович Цар1 рече

Ха ха јехова писао 20000 постзова без проблема, им а ли модератора овде:)

Aj sad da te zamolim da prestanes da pises van teme, nije ovo kafana puna pijane digresije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kopitar, kako dusa besmrtna po prirodi prelazi u duh po smrti dusevnog tela? 

Zar nije ucinjen novi korak u duhovnom telu?

Voleo bi da znam to.

Ne postoji duševno tijelo nego samo duša i tijelo.

Pod dušom se razumije i duh jer je sama duša duhovna.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...