Jump to content

Проблем око Кипријанове молитве.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mene najviše zabrinjava (ne) rasuđivanje pojedinih pravoslavaca.A Bog dade razum, ne znam samo čemu ga dade i kome.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da,Hristos.Kao i kroz srce...

jos jedan u nisu internet huligan?Wooow,impresioniran sam.

@Anastasija

A cek,oni sve znaju ako su teolozi.Imas ti svestenika,koji tvde da nema vaskrsenja,da je i to izmisljotina.

 

To nisu pravoslavni sveštenici.Ja sam svašta čula od pojedinih sveštenika, ali NIKAD ovako nešto.

  • Волим 1
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Arhimandrit Nektarije Moulatsiati

 

Zaštita od činodejstva i kako da se razmagnetišu magije, vradžbine i ukloni dejstvo uroka i kletve

 

Bogorodica-Kazanska-%C4%8Duvena-ruska-ik

          Čudotvorna ikona – Sveta Bogorodica Kazanska

Postoji veliko interesovanje vernika i pagana kako da se neutrališe dejstvo magije, kako da se razmagnetišu činodejstva zlih duhova i ljudi na osobe. Mnogi s razlogom ili bez, veruju da su začinjeni, da je na njih bačena kletva, da su pod dejstvom uroka, čini, da su vezani, da ih je neko prokleo. Dešavaju im se ružne stvari, privlače negativne ljude i energije, imaju nadnaravna iskustva. Misle da su pod uticajem crne magije. Zbog toga mnogi traže pomoć belih magova, čitaju jeretičke knjige o magijskoj zaštiti, kupuju i kite se amajlijama, pokušavaju sami da bajaju.

Napominjemo i skrećemo ozbiljnu pažnju svima da su i crna i bela magija iz istog izvora, i da su štetne po čovečiju dušu. I ne smete ići kod magičara po isceljenje. Beli magovi i nazovi duhovni iscelitelji su samo druga strana istog novčića, djavolskog uticaja. I crni i beli magovi imaju samo jedan zadatak, da vas što više vežu za njihovu praksu i da vas kroz njihove rituale demoni koji vladaju njima duhovno okuju i zavladaju vama.

Upozoravamo da se ni pokoju cenu ne bavite ritualima i obredima po sektama, da ne prizivate duhove, da ne gatate, da ne odlazite vidovnjacima, vračarama, da ne gledate u šolju, u pasulj, da se ne bavite radiostezijom, geomantijom, da se ne igrate numerologijom, astrologijom, da ne koristite tarot karte, rune, ji djing, da ne obavljate rituale ljubavne magije, feng šui obrede u stanu, da ne ulazite u indijske i druge istočne sekte.

Ne dozvolite da bilo ko na vama vrši inicijaciju, bilo da je to bela gnostička crkva, masoni, rozenkrojceri, antropozofi, teozofi, reiki majstori, bioenergetičari, ne odlazite kod šamana, vračeva i magova, ne učite magiju i kabalu, ne podvrgavajte se hipnozi, regresiji, telepatskim metodama, ne bavite se indijskim i tibetanskim meditacijama, jogom, tantrom, budizmom, taoizmom, ni po koju cenu ne odlazite kod derviša i hodža po zapis – ko zna koliko snažnim negativnim uticajima možete sebe izložiti i upropastiti sebi život.

Ne posećujte paganske i jeretičke hramove, ne koristite se novokomponovanim i nepotvrdjenim molitvama, ne ulazite u novokomponovane kultove, ne čitajte senzacionalističku i bogohulnu literaturu, ne izlažite se filmovima punim demonskih prikaza i skrivenih rituala, ne povodite se za new age teorijama, za ateizmom i komunizmom, ne bavite se starim paganskim kulturama i verovanjima kao što su slovenska pra religija, vlaška magija, veštičarenje, druidski i egipatski obredi, i tako redom.

Sve ove metode imaju samo jedan cilj sa vama i vašom dušom – da vas zarobe i drže u svom svetu, pod uticajem demona i podnebeskog sveta duhova. I u svakoj od ovih metoda i grupa stalno dejstvuju zli dusi koji traže način da zarobe vašu dušu i razum, kako bi verovali i radili na način na koji oni to hoće. Čovek koji potpadne pod njihov uticaj nije svestan sopstvene opsednutosti.

Za sve one kojima treba pomoć prenosimo vam uputstvo za skidanje čini i magije iz knjige grčkog Arhimandrita Nektarija Moulatsiati-a a sve po blagoslovu jeromonaha Serafima, manastir Sveta Trojice – Bijele vode, Ljubovija.

 

Kako da se razmagnetišu nečiste sile, negativne energije i magije oko vas

 

1. Obaviti čistu i vrlo detaljnu ispovest – od detinjstva do dana današnjeg

2. Da se posle prve takve detaljne ispovesti osoba ispoveda svakih mesec dana a i češće ako ima potrebe

3. Da se osoba pričešćuje što češće ali samo po blagoslovu duhovnika ili sveštenika

4. Da se ide nedeljom i praznikom u Crkvu na liturgiju

5. Svako jutro i svako veče da se čitaju jutarnje i večernje molitve

6. Da se posle pročitanih molitava uzme malo nafore i svete vode (osim kada se pričešćujemo)

7. Da se poste svi višednevni postovi, kao i svaka sreda i petak da se posti

8. Da se pročita svaki dan moliva i Akatist Svetom Kiprijanu

9. Da se često sveti voda u kući – jednom mesečno

10. Vodom iz manastira da se prska kuća svaki dan

11. Da se kadi kuća svaki dan i da bude upaljeno kandilo na Slavskoj ikoni domaćina

12. Svaki dan da se pročita jedna glava iz Svetog Jevandjelja (Novi Zavet) i jedna glava iz Dela Apostolskih ili Poslanice.

13. Da se iz sveg srca oprosti onima koji su nam to zlo učinili (ili mislimo da su ga oni učinili).

. . .

Molitva Svetom Kiprijanu je na linka Molitva Svetog sveštenomučenika Kiprijana protiv vradžbina, uroka i magije

Akatist Svetom Kiprijanu i Svetoj Justini – možete skinuti ovde Akatist Svetom Kiprijanu i Justini

Bogorodica Kazanska – tekst o njenoj slavi i čudima.

 

http://www.bastabalkana.com/2012/10/nacin-kako-da-se-skine-i-ukloni-urok-vradzbina-kletva-prokletstvo-dejstvo-crne-i-bele-magije-i-cinodejstvo/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nisu pravoslavni sveštenici.Ja sam svašta čula od pojedinih sveštenika, ali NIKAD ovako nešto.

Pa naravno da nisu,kao ni teolozi koji odbacuju zitija svetih.

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nema sanse da je Hristos. Tamo gde On promarsira ne raste korov ovakvih besmislica koje ti ovde presadjujes.

Meni se cini da ti nisi popio komleksan veceras.Svrati do apoteke,bice ti bolje.Besmislica je sto neko ne misli kao ti.

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa naravno da nisu,kao ni teolozi koji odbacuju zitija svetih.

 Žitija svetih NISU dogma.Vaskrsenje JESTE, na vaskrsenju se zasniva čitava vera pobogu.Ne možeš ta dva porediti.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад це нам објаснити неки да је каменовање праведника уствари метафора.

 Мисим да неце.

  • Волим 1
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao i ti što se u sve mešaš.Ovo je forum.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm, u otpustu molitve Kiprijana se moli svetim tri jerarhima - Vasilije Veliki, Jovan Zlatoust i Grigorije Bogoslov - ili sv. Nikolaju i drugima koji su živeli ceo vek kasnije od vladike Kiprijana.. :)

 

Rekoh, imam nozdrvu za to... ;)

Vidis da nemas!Ponovo gresis.Ispred otpusta ide i molitva casnom krstu,sto znaci da je od tog mesta molitva "nadogradjena"...

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неколико година, након исповести, у разговору са свештеником, пожалила сам му се на нерасположење, можда и депресију, на неки страх за своје здравље... Он ми је рекао да би било добро да дођем неки дан, да ми очита "молитву против враџбина" (први пут сам чула да постоји таква молитва, а до тада ми враџбине ни на памет нису падале, никад о томе нисам размишљала...)

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se cini da ti nisi popio komleksan veceras.Svrati do apoteke,bice ti bolje.Besmislica je sto neko ne misli kao ti.

 

Posto si ti, koliko vidim, duzi niz godina u svadji sa lokalnim farmaceutima savetujem ti da se miris sto pre i da uzimas sve sto ti je prepisano.

 

Drljanje po tastaturi ne deluje lekovito.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко је разумети без личног искуства.

Видим још један проблем, а то је проглашавање сопственог интелектуалног домета за крајњу истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...