Jump to content

Проблем око Кипријанове молитве.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не постоји магија не постоје демони нема ђавола то нас Христос само страши?

Плашим се да анализирате Творца и уобличујете Га у свом логичком систему.

Kako ko veruje.

Sigurno da ima.

O tome govore molitve

(Молитве врачевске, исцелитељне, за оне који пате од нечистих духова и од ма какве болести, Мали молитвослов, превод еп. Атанасије, Манастир Ћелије, 2011, стр. 120-136)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako ko veruje.

Sigurno da ima.

O tome govore molitve

(Молитве врачевске, исцелитељне, за оне који пате од нечистих духова и од ма какве болести, Мали молитвослов, превод еп. Атанасије, Манастир Ћелије, 2011, стр. 120-136)

видиш а неки брат и сестра те ударе по образу јер тврдим да постоји.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tvrdis,il cenis?

Zanimljivo skroz of skroz.

 

Na opsnovu cega si dosla to ovog otkrica?Kazes da je Justin Popovic bio manipulant?Nestalo ti pasulja,pa si koristila svoju roze periku....

 

Ako zaista znas istoriju magije kroz ljudsku civiliaziju kao sto tvrdis da znas onda bi trebalo da znas zbog cega je to zitije sv. Kiprijanai sv. Justine prepuno izmisljenih stvari. Nisu lazi! Nisu izmisljene zlonamerno ali su neistine. Nespretna apologija sve u svemu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Demoni postoje. ,međutim veliki je problem što im neki pridaju jako veliki značaj.Pojedini ljudi ( vernici) im daju toliki značaj da demon maltene postaje tolikim pridavanjem značaja zli bog,pandan dobrom Bogu,naprosto NEKO ko ima moć da stvara i sve loše što se čoveku dešava ( bolest, nesreće itd) pripisuju demonima.Dajte ljudi morate da rasuđujete šta demoni mogu, šta ne mogu i da li su baš oni u igri u nekom datom trenutku.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

видиш а неки брат и сестра те ударе по образу јер тврдим да постоји.

Мени је дискутабилно ауторство молитве. .smesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim i kroz tvoju glavu je neko promarsirao.

Човек је направљен тако да и да хоће да ти уђе у главу не би му ти доѕволио.

тако да дефилеји ће морати мало да се начекају Годоа.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tvrdis,il cenis?

Zanimljivo skroz of skroz.

 

Na opsnovu cega si dosla to ovog otkrica?Kazes da je Justin Popovic bio manipulant?Nestalo ti pasulja,pa si koristila svoju roze periku....

 

Čoveče nije valjda da stvarno misliš da su žitija sasvim istinita?Pitaj bilo kog teologa ako meni ne veruješ :)

 

Ja nisam rekla da je sv Justin Popović bio manipulant, nemoj da mi podmećeš.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za one koji hoce verovati

 

 

"Zatim bi dovedena k svetitelju besomučna devojka iz okoline Gaze. Bes beše ušao u nju sa sledećeg razloga. Jedan mladić zavole nju, i zažele da ima grešne odnose sa njom; ali ona ga odbijaše i ne pristajaše na to. Uvidevši da ni umiljatim rečima ni skupocenim poklonima ne može da dođe do onoga što želi, mladić ode u Egipatski grad Memfis k tamošnjim vračima Eskulapovim i ispriča im o svojoj ljubavnoj patnji za tom devojkom. Dobivši od njih nekakve volšebne reči, ispisane na bakarnoj pločici, on se vrati doma, i zakopa pločicu pod pragom kuće u kojoj življaše ta devojka: jer ga tako behu naučili vrači. I tog časa uđe đavo u devojku; i toliko je raspali bludnom pohotom, da ona poče bestidno vikati, dozivajući io imenu onoga mladića da joj zadovolji strast; i skidaše sa sebe haljine, i besramno se razgolićivaše, i mučaše se raspaljivana ognjem bludoljublja. Kada to videše njeni roditelji, oni razumeše da joj je ta napast od đavola, pa je uzeše i povedoše k prepodobnome u manastir. Jer U to vreme prepodobni beše sabrao mnoštvo bratije i ustrojio veliki manastir. Na putu ka prepodobnome, đavo u devojci vikaše i kukajući govoraše: Meni beše bolje kada bejah u Memfisu, zavodeći ljude snoviđenjima, nego li sada kada sam poslan ovamo. - A kada devojka bi privedena k svetitelju, đavo zavapi: Ja sam preko volje ušao u ovu devojku, i silom sam poslan u nju od moga gospodara. A cada se strahovito mučim i ne mogu da izađem, jer sam privezan za bakarnu pločicu i zakopan pod pragom. Zato neću izaći dok me ne razreši mladić koji me je privezao. - Osmehnuvši se malo, svetitelj reče: Tako li je velika tvoja sila, đavole, da su te končićem zavezali i nasilno te drže bakarnom pločom? Zašto nisi ušao u mladića koji te je zavezao? - Đavo odgovori: U njemu se već nalazi drug moj, đavo sladostrašća. - Pomolivši se, svetitelj izagna đavola iz devojke, i pouči je da se čuva vražjih zamki i da izbegava razgovore sa bestidnim mladićima."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim i kroz tvoju glavu je neko promarsirao.

Da,Hristos.Kao i kroz srce...

jos jedan u nisu internet huligan?Wooow,impresioniran sam.

@Anastasija

 

Čoveče nije valjda da stvarno misliš da su žitija sasvim istinita?Pitaj bilo kog teologa ako meni ne veruješ :)

A cek,oni sve znaju ako su teolozi.Imas ti svestenika,koji tvde da nema vaskrsenja,da je i to izmisljotina.

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...