Jump to content

Pravoslavac u tudjoj zemlji

Оцени ову тему


Putnik Namernik

За наше у иностранству  

6 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли редовно идете у Цркву

    • Идем
      2
    • Не идем
      1
    • Одем по некада
      2
    • Не идем, зато што нема цркве у мом месту
      1


Препоручена порука

 

Za vreme prvog svetskog rata je poginulo sve što je vredelo u Srpskom narodu,"sve što je dike,otišlo je u vojnike,sve što je škarta ostalo je da se karta".

Škart je preživeo i razmnožio se,zato smo postali lopovski narod u toj meri.

.

 

 

Ja sam od junackoga soja, meni vecina ili izginuli u ratovima ili bili u zarobljenistvu. Naravno u prvom,  u drugom slabije.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam od junackoga soja, meni vecina ili izginuli u ratovima ili bili u zarobljenistvu. Naravno u prvom,  u drugom slabije.

.smeha.

 

A kako si se ti rodio ..... mozda si usvojen ...

 

.smeha.

 

Mislim ako su ti izginuli pretci ....

 

Ti kao u onom filmu o gusarima, komedija .... prica jedan kako ima neki gusar koji kada osvoji brod zakolje sve do poslednjeg ... a jedan ga slusa pa pita-A od koga si ti to cuo?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Направили децу па отишли у рат, тако су и моји сви од реда само су се неким чудом углавном враћали...

 

Прадеду је неки лекар, Француз, извадио између лешева које су на Крфу бацали у море јер је приметио да је жив. Чудо Божије... :(

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj deda po majci stradao za vreme zadnjeg rata, bio u cetnicima, ne znaju mu ni grob, a drugi posle rata u seoskoj svadji, ubo ga komsija vilama ....tako da sam pola-pola ... malo valjam, malo ne valjam ... :)

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E ali naslov je dobar "Pravoslavac u tuđoj zemlji", kao da je ovo pravoslavna zemlja LOL

I samo da dodam, ako hoćeš u pravoslavnoj zemlji da živiš preslei se u Grčku, ona je pravoslavna zemlja, mislim da jeste, ne znam da li ima još neka, Rusija mislim da nije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I samo da dodam, ako hoćeš u pravoslavnoj zemlji da živiš preslei se u Grčku, ona je pravoslavna zemlja, mislim da jeste, ne znam da li ima još neka, Rusija mislim da nije.

По ком критеријуму то уопште одређујеш, пише у уставу или шта?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По ком критеријуму то уопште одређујеш, пише у уставу или шта?

Pa mislim da je pravoslavlje u Grčkoj zvanična državna religija, možda grešim ispravite me. Dok smo mi i Rusija nemamo zvanične religije sve su jednake, sekularne smo države. Na primer Albanija je ateistička država ili ti state atheism.

Velika britanija sa druge strane ima obezbeđeni određeni broj mesta u parlamentu za predstavnike njihove crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.smeha. A kako si se ti rodio ..... mozda si usvojen ...

 

.smeha. Mislim ako su ti izginuli pretci ....

 

 

 

Nisam i ja sam junak isti ko oni. Danas nacionaliste glume uglavnom oni kojima dedovi nisu junaci. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I samo da dodam, ako hoćeš u pravoslavnoj zemlji da živiš preslei se u Grčku, ona je pravoslavna zemlja, mislim da jeste, ne znam da li ima još neka, Rusija mislim da nije.

 

Ne nije, Rusija je odavno ateistička zemlja, od 1917.g. a ono što je preostalo izgleda sad ovako otprilike. 

 

http://cs.gloria.tv/?media=97816

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto se onda ne vrate tih 2 do 4 miliona vrednih pa podignu Srbiju? Sobzirom da imamo 6 miliona ljudi, ako se 3 miliona vrati (da se nadjemo na sredini), i od ovih 6 nadjemo jos 2 miliona vrednih nama bi zavidele mnoge zemlje.

Opet zasto se ne vracaju? Zato sto nisu otisli po volji Bozijoj i blagodacu nego po volji svojoj i logicno cijom blagodacu ako ne Bozijom?

Sudis sinko , seces kao macem . Odakle ti znas zasto neko negde ide i zasto se ne vraca .Niko bez muke ne ide u tudjinu , zapamti to . I gde da se vrati ? Na sta? Na lopovlluk, javasluk , klin u tockove svakom postenom poslu , raspalom pravnom sistemu , administraciji koja je gladnija i krvozednija od krokodila ? Na to da se vrati ? Ne daj Boze opet rata oce li mobilizacija da bude kao prosli put , "nasi" su zasticeni a bagra opoziciona neka ide da gine ? Nego vidim ja da ti imas problem sa tudjim parama pa oni koji ne grcaju kao ti i zive negde nekim normalnim zivotom su sluge djavolove . Te price nekom drugom da pricas i nemoj svoje frustracije da zavijas u veru , ne ide ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За хришћане је цео овај свет "туђа земља", како каже псалам "гост сам на Земљи". А где ко проводи привремени боравак на овом свету је ствар личног избора и околности, нема ту никаквог "греха".
Zvonko objasnio!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da nije, SSSR je bio ateistička zemlja sada Rusija nije

 

RSFSR ili jednostavnije Rusija je bila dijelom SSSR a sve zemlje bivšeg Varšavskog pakta su bile ideološki ateističke države. Niko se naravno danas ne deklariše kao "bezbožnička zemlja", taman posla, ali po procentu ateista i ateističkih kadrova u stanovništvu, društvenom aparatu a naročito na ključnim mjestima, u parlamentu, vladi i ministarstvima i na svim vodećim položajima, pozicijama i funkcijama gdje ih je najviše takvih jesu i Rusija i Češka i sve ostale iako ne baš deklarativno a ono praktićno ateističkim zemljama. Rezultata toga u Češkoj je na primjer sudski spor crkve i države o katedralu Sv. Vita u Pragu koji je u zemljama koje nisu ateističke nezamisliv. Slično je to tako i u Rusiji i u svim ostalim postkomunističkim zemljama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RSFSR ili jednostavnije Rusija je bila dijelom SSSR a sve zemlje varšavskog pakta su bile ateističke zemlje. Niko se naravno danas ne deklariše kao "bezbožnička zemlja", taman posla, ali po procentu ateista u stanovništvu, društvenom aparatu a naročito na ključnim mjestima, u parlamentu, vladi i ministarstvima i na vodećim položajima gdje ih je najviše takvih jesu i Rusija i Češka i sve ostale praktično iako ne deklarativno ateističkim zemljama.

Ali ja kada kažem ateistička zemlja mislim na state atheism

Tj upravo zemlje koje su se deklarisale kao bežbožjničke, među kojima je, što me je iznenadilo Albanija.

Pri tom i kod nas su pravoslavci na svim važnim mestima, pa mi nismo pravoslavna zemlja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hajde opet da se vratimo igri od nekoliko postova gore, pa da vidimo na 2 do 4 miliona ljudi, koliko je to ljudi pomoglo, i da li svi ti ljudi ukupno koji su pomogli prelaze 1% Srpske populacije u inostranstvu.

I onda hajde opet da pokledamo istini u oci i hajde opet da razmislimo sta cemo sada, sta to ne stima?

A mozemo usput da se zapitamo kolike prinose su ovih 99% Srba doneli inostranoj zemlji u kojoj su.

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...