Jump to content

Pravoslavac u tudjoj zemlji

Оцени ову тему


Putnik Namernik

За наше у иностранству  

6 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли редовно идете у Цркву

    • Идем
      2
    • Не идем
      1
    • Одем по некада
      2
    • Не идем, зато што нема цркве у мом месту
      1


Препоручена порука

Prijatelju vidi se da nemas pojma sta je zapad ni koliko se zaradjuje ni koliki su troskovi

Pilot zaposlen u Nemackoj ima ima prosecnu platu 8.500 $ mesecno. Profesor zaradjuje oko 3.500 $ mesecno. Inzenjer I nastavnik oko 3.100 $. Racunovodja http://saznajlako.com/2012/07/15/prosecna-plata-u-nemackoj/

Mimo ovoga, znam iz licno poznanike koji su otisli bas u Nemacku (pricam o Nemackoj jer je gore spomenuta) I imaju platu ok 3 000e a kaze ako se potrude i ako im je potreban novac mogu dodatnim poslom privatno ili negde drugde bar jos 1 000 pride da zarade. Najnizu platu sto sam cuo od ljudi koji su otisli je 2.500e + 4 clana + da su otisli po volji Bozijoj (znaci treba da se i tamo stisnu) = 300 000e najmanje za 5 godina

Gde sam onda pogresio prosli put u racunici, ili sad mozda?

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда за вас из Европе, из САД ти само карте дођу 3 - 5000 долара, да изнајмиш ауто још 1000... Може лако да се утера у 10000.

 Zato i ne dolazite cesto ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, много ти помињеш "вољу Божију"... Не знамо ми шта је Његова воља, зато је боље да будемо опрезни са тим.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pilot zaposlen u Nemackoj ima ima prosecnu platu 8.500 $ mesecno. Profesor zaradjuje oko 3.500 $ mesecno. Inzenjer I nastavnik oko 3.100 $. Racunovodja http://saznajlako.com/2012/07/15/prosecna-plata-u-nemackoj/

Mimo ovoga, znam iz licno poznanike koji su otisli bas u Nemacku (pricam o Nemackoj jer je gore spomenuta) I imaju platu ok 3 000e a kaze ako se potrude i ako im je potreban novac mogu dodatnim poslom privatno ili negde drugde bar jos 1 pride da zarade. Najnizu platu sto sam cuo od ljudi koji su otisli je 2.5 000e + 4 clana + da su otisli po volji Bozijoj (znaci treba da se i tamo stisnu) = 300 000e najmanje za 5 godina

 

 

A ti tvoji rodjaci su piloti ( i mama naravno ili je stjuardesa ) pa su ih oivi iz Lufthanse molili da dodju jer im nedostaje strucan kadar ... nemci su budaci i ne uspevaju da zavrse za pilota ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pilot zaposlen u Nemackoj ima ima prosecnu platu 8.500 $ mesecno. Profesor zaradjuje oko 3.500 $ mesecno. Inzenjer I nastavnik oko 3.100 $. Racunovodja http://saznajlako.com/2012/07/15/prosecna-plata-u-nemackoj/

Mimo ovoga, znam iz licno poznanike koji su otisli bas u Nemacku (pricam o Nemackoj jer je gore spomenuta) I imaju platu ok 3 000e a kaze ako se potrude i ako im je potreban novac mogu dodatnim poslom privatno ili negde drugde bar jos 1 pride da zarade. Najnizu platu sto sam cuo od ljudi koji su otisli je 2.500e + 4 clana + da su otisli po volji Bozijoj (znaci treba da se i tamo stisnu) = 300 000e najmanje za 5 godina

Gde sam onda pogresio prosli put u racunici, ili sad mozda?

Ала се ти разбацујеш цифрама. Могу да скупе толико, ако једу глогиње и не виде белу мачку.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Mimo ovoga, znam iz licno poznanike koji su otisli bas u Nemacku (pricam o Nemackoj jer je gore spomenuta) I imaju platu ok 3 000e a kaze ako se potrude i ako im je potreban novac mogu dodatnim poslom privatno ili negde drugde bar jos 1 000 pride da zarade. Najnizu platu sto sam cuo od ljudi koji su otisli je 2.500e + 4 clana + da su otisli po volji Bozijoj (znaci treba da se i tamo stisnu) = 300 000e najmanje za 5 godina

Gde sam onda pogresio prosli put u racunici, ili sad mozda?

 

 

.smeha. .smeha. 

.smeha. 

.smeha. 

.smeha. 

 

 

Znaci, upisao sam se od smeha ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, много ти помињеш "вољу Божију"... Не знамо ми шта је Његова воља, зато је боље да будемо опрезни са тим.

Hvala na opomeni.

 

 

 

Znaci, upisao sam se od smeha ...

Kada se ismejes imas mogucnost da dokazes da nije tako.

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala na opomeni.

 

 

 

Kada se ismejes imas mogucnost da dokazes da nije tako.

 

 

Ma tako je kako kazes... nasi ovde kada dodju dobiju Boing 747 od Lufthanse, zene rade kao stjuardese, a mladi obicno rade kao profesori na univerzitetu ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada se ismejes imas mogucnost da dokazes da nije tako.

Predpostavljam da bolje zna čovek kolike su plate po inostranstvu ako živi tamo nego ako se oslanja na rekla-kazala.

Pa i plate programerima po silicijumskoj dolini su 120 000 godišnje (ako su dobri), iskreno ja se ne bih žalio da tamo radim, ali znaš li koja je verovatnoća za tako nešto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije tema o tome ko tacno koliko i gde zaradi. Ako nekoga zanima neka otvori temu, iza svojih reci stojim sto se tice kalkulisanja jer verujem svim ljudima sa kojima sam pricao, naravno ako pogresim priznacu i bice mi interesantno da saznam tacno za 5 godina zivljenja koliko zaposlena cetvoroclana porodica moze da ostavi sa strane.

Ono gde smo stali jeste da itekako izmedju tih 2-4 miliona ljudi ima onih koji mogu sa dobrim kapitalom da se vrate, i da se ni 1 nece vratiti praznih dzepova sigurno, a ne vracaju se. Sto dalje potvrdjuje da su otisli ne da bi duhovno uzrasli i materijalno pomogli svoju zemlju, nego da bi sto vise para za sebe sakupili. (samo nemojte opet gde da se vrate itd to smo vec presli nekoliko puta)

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo nije tema o tome ko tacno koliko i gde zaradi. Ako nekoga zanima neka otvori temu, iza svojih reci stojim sto se tice kalkulisanja jer verujem svim ljudima sa kojima sam pricao, naravno ako pogresim priznacu i bice mi interesantno da saznam tacno za 5 godina zivljenja koliko zaposlena cetvoroclana porodica moze da ostavi sa strane.

 

 

Evo da ti pomognem malo u racunici. Mene stan sa strujom, grejanjem i telefonom kosta 1200 evra. Zena mi ne radi a imam dvoje dece od 8 i 3 godine. Koliko mi treba vremena da skupim 300 000 evra? Za hranu, odecu, obucu, igracke, skolu, osiguranje za kola, benzin, ( ne pusimo ni ja ni zena ali zamisli dve paklice cigara x 5 evra dnevno ).... prepustam tebi da procenis koliko treba mesecno ...

 

I recimo da sam profesor u nemackoj .....Uzmi u obzir da profesori ne jedu parizer i jogurt ....

 

Koliko mi treba da doguram do tvojih 300 000 evra ....

 

... i pazi, tamo su ti plate izrazene u dolarima a ne evrima ... moraces da konvertujes ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није проблем капитал. Има довољно инвеститора на овом свету који једва чекају да уложе паре у нешто добро и зараде.

 

Проблем је што су наша држава и друштво такви да ником нормалном не пада на крај памети да ту улаже у било шта. Нико не сеје на камење, него на плодну земљу. Србија прво мора да промени систем, законе, комплетно уређење и инвестиција би било колико желиш.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...