Jump to content

Молитва?! Чему то служи?

Оцени ову тему


Препоручена порука

vec itekako uzima u obzir i postuje izbor svakog coveka.

 

 

Кад се људски избори дешавају, да ли се дешавају у садашњем тренутку? Свезнајућ ентитет зна све у садашњости, прошлости и будућности истовремено. Не видиш контрадикторност?

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад се људски избори дешавају, да ли се дешавају у садашњем тренутку? Свезнајућ ентитет зна све у садашњости, прошлости и будућности истовремено. Не видиш контрадикторност?

Ne, jer Bog nije ogranicen nasim prostor-vremenom. Ono sto za nas predstavljaju proslost, sadasnjost i buducnost, za njega je sve sadasnjost. U Bogu nemas sutra i juce. On prevazilazi te kategorije.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, jer Bog nije ogranicen nasim prostor-vremenom. Ono sto za nas predstavljaju proslost, sadasnjost i buducnost, za njega je sve sadasnjost. U Bogu nemas sutra i juce. On prevazilazi te kategorije.

 

Па да. оно што је за њега садашњост, то је за нас и будућност и садашњост и прошлост, и зна све наше одлуке унапред, и, следи, детерминистичан. Ако он не зна да ћу ја да напишем бог са великим почетним словом, онда није свезнајућ, али, ако је одредио унапред да ћу написати малим словом, онда јесте свезнајућ, али ми немамо слободну вољу. :)

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ако он не зна да ћу ја да напишем бог са великим почетним словом, онда није свезнајућ, али, ако је одредио унапред да ћу написати малим словом, онда јесте свезнајућ, али ми немамо слободну вољу. :)

:lol: ))) 0110_hahaha

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па да. оно што је за њега садашњост, то је за нас и будућност и садашњост и прошлост, и зна све наше одлуке унапред, и, следи, детерминистичан. Ако он не зна да ћу ја да напишем бог са великим почетним словом, онда није свезнајућ, али, ако је одредио унапред да ћу написати малим словом, онда јесте свезнајућ, али ми немамо слободну вољу. :)

To sto ti pricas bi vazilo u slucaju da Bog dozivljava prostor i vreme kao stvorena bica, dok u ovom slucaju nema nikakve kontradikcije.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, jer Bog nije ogranicen nasim prostor-vremenom. Ono sto za nas predstavljaju proslost, sadasnjost i buducnost, za njega je sve sadasnjost. U Bogu nemas sutra i juce. On prevazilazi te kategorije.

Cek da zamislim sta sve zna Bog :) ovo vazi za Slavena.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прва премиса није истинита

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Детерминизам који упропашћава људско биће и негира слободну вољу.

 

Нема детерминизма у Хришћанству. Највећа вредност је слободна воља. Управо због тога и имамо одговорност за своје поступке. Да је супротно били бисмо роботи а не људи. Ти си доказ тога да детерминизам не постоји.

 

Као овај недавни случај са малом Тијаном, њен тата је ладно изјавио да се он моли Богу свакодневно за њен опоравак. И ако преживи, биће то Божје чудо!!! Тако је могао и да је остави на ливади и де се моли да ће она преживети. WTF?! Ја бих ипак рекао да ју је, уз помоћ многих у Србији, одвео код најбољих светских лекара који ће учинити све што је њиховим рукама да је спасу.

 

Нисмо се разумели. Нисам ја рекао да не требају лекари него само молитва. Молимо Бога да делује на излечење на Његов начин, да не кажем надприродно. Никада Хришћанство није учило ишта слично томе што си написао. Апостол Лука је био лекар. Лекари су лечили и Старом и у Новом Завету. Надам се да си сада схватио шта значе молитве за оздрављење болесних људи.

 

Молитве не помажу. Људи помажу. И себи. И другима.

 

То није тачно. Осетио сам и на својој кожи, и видео и код других људи да молитве итекако помажу. Наравно да помажу и људи. То нико не спори. Не знам зашто поједини атеисти мисле да је молитва, и сама религија, у конфликту са медицином и самом науком. То што постоје фанатици који не лече себе и своју децу медицином, или одбијају трансфузију крви, вакцине... то је застрањинвање  и секташтво, а не религија. Доказ је и сама Библија да се није лечило само молитвом.

 

Ти као атеиста наравно да не верујеш у молитву. То и не очекујем од тебе. Очекујем само да схватиш шта је хришћанска молитва.А видим да је то потребно чим пишеш овакве ствари за Тијану. Али, циљ дијалога и јесте боље упознавање и отклана предрасуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje naučne studije?

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16569567

 

;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sto ti pricas bi vazilo u slucaju da Bog dozivljava prostor i vreme kao stvorena bica, dok u ovom slucaju nema nikakve kontradikcije.

 

Не разумем. Да ли Бог зна све наше изборе или не? Да ли је свезнајућ или не?

 

Прва премиса није истинита

 

Објасни.

 

Нема детерминизма у Хришћанству. Највећа вредност је слободна воља. Управо због тога и имамо одговорност за своје поступке. Да је супротно били бисмо роботи а не људи. Ти си доказ тога да детерминизам не постоји.

 

Ако детерминизам постоји, онда је Бог мене створио са намером да будем атеиста и да негирам Његово постојање. Не можеш доказати супротно.

 

 

Нисмо се разумели. Нисам ја рекао да не требају лекари него само молитва. Молимо Бога да делује на излечење на Његов начин, да не кажем надприродно. Никада Хришћанство није учило ишта слично томе што си написао. Апостол Лука је био лекар. Лекари су лечили и Старом и у Новом Завету. Надам се да си сада схватио шта значе молитве за оздрављење болесних људи.

 

 

 

 

То није тачно. Осетио сам и на својој кожи, и видео и код других људи да молитве итекако помажу. Наравно да помажу и људи. То нико не спори. Не знам зашто поједини атеисти мисле да је молитва, и сама религија, у конфликту са медицином и самом науком. То што постоје фанатици који не лече себе и своју децу медицином, или одбијају трансфузију крви, вакцине... то је застрањинвање  и секташтво, а не религија. Доказ је и сама Библија да се није лечило само молитвом.

 

Ти као атеиста наравно да не верујеш у молитву. То и не очекујем од тебе. Очекујем само да схватиш шта је хришћанска молитва.А видим да је то потребно чим пишеш овакве ствари за Тијану. Али, циљ дијалога и јесте боље упознавање и отклана предрасуда.

Објаснио Avocado :)

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...