Jump to content

Стид и бестидност или како смо стигли докле јесмо


Препоручена порука

Cloudking & Genius at Work

 

ne pratite i ne razumevate sta se pise i na sta se misli, homofobija tipa kao sto si je definisao i kao sto se dodaje u definiciju ne postoji, ovi navijaci sto bi da ih lome nisu nikakvi potencijalni gayovi, nego mrzitelji tog tipa sexualnosti tj ljudi, i to sa dodatnom definicijom homofobije koja se zasniva na potencijalnoj homosexualnosti nema veze, taj termin je izmisljen od strane bas mislim da su feministkinje lezbejke to smislile... kao i sto je smisljen termin "teorije zavere", to je dupli alibi, ne postoje teorije, postoje samo zavere, neke su tacne neke su izmisljotine, ali radi se o bezobraznom predupredjivanju i ciljno smisljenim lazima u korist new age vavilona

 

Ne znam kako vama, ali meni je gnusnije da se dva muskarca trpaju nego sodomija, realno kad pogledam to mi je gnusnije i neprirodnije, i to je poremecaj, bolest nije, nego poremecaj od koje je samo 1/3 uzrokovano genetski, to je moje nestrucno misljenje, sto ne znaci da nije tacno

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vratite se na temu!

  • Волим 1

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje muskarci koji se ne podsvesnom nivou plase zena i takvi muskarci imaju mnogo toga protiv njih i imaju patolosku potrebu da ih sto vise omedje, ogranice i "obuzdaju".

 

Ista stvar ko sa latentnim gejevima koji ne zeleci da prihvate to sto su, postaju najveci borci protiv homoseksualnosti- narodski homofobi.

 

 

Ono cega se plasis, imas potrebu da napadnes.

 

aha...sad je meni jasno zasto ateisti toliko uporno napadaju Boga....strah je u pitanju.boje se onoga u sta ne veruju da postoji... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

aha...sad je meni jasno zasto ateisti toliko uporno napadaju Boga....strah je u pitanju.boje se onoga u sta ne veruju da postoji... greengrin

 

iritacija i strah su razlicite stvari :*

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дражен је неки дан поставио статус:

„Најлепши украс једне жене јесте стидљивост, као што је бестидство жене најнеприроднији и најодвратнији призор у свету.“ - Св. Николај Велимировић

 

 

То ме је навело на размишљање како су књиге пуне силних савета како и шта жене треба да раде, да се понашају, облаче, како су само одређене особине резервисане само за мушкарце... Зашто је толико пажње посвећено жени на овај начин? Да ли су жене тако проблематичан род? Зашто је то тако?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дражен је неки дан поставио статус:

„Најлепши украс једне жене јесте стидљивост, као што је бестидство жене најнеприроднији и најодвратнији призор у свету.“ - Св. Николај Велимировић

 

 

То ме је навело на размишљање како су књиге пуне силних савета како и шта жене треба да раде, да се понашају, облаче, како су само одређене особине резервисане само за мушкарце... Зашто је толико пажње посвећено жени на овај начин? Да ли су жене тако проблематичан род? Зашто је то тако?

 

Zato sto je zena otpali deo muskarca.....i to onaj emotivniji  i lepsi...iracionalni. i onda mi nasu lepsu polovinu spustamo malo na racionalni nivo kad krene da vileni.... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje muskarci koji se ne podsvesnom nivou plase zena i takvi muskarci imaju mnogo toga protiv njih i imaju patolosku potrebu da ih sto vise omedje, ogranice i "obuzdaju".

 

Ista stvar ko sa latentnim gejevima koji ne zeleci da prihvate to sto su, postaju najveci borci protiv homoseksualnosti- narodski homofobi.

 

 

Ono cega se plasis, imas potrebu da napadnes.

 

Kakva gomila lupetanja, Boze prosti...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To prvo sto je rekao mu je uslovno tacno, stim sto se muskarci ne plase zena, nego im je krivo sto su pametnije i zbog uspeha im je krivo pa onda nipodastavaju

 

A to drugo sto je rekao jeste lupetanje

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok treba razmišljati i u tom pravcu. To je posledica, a gde je uzrok svi znamo ali ajde da napišem par reči. Postoje prirodne kočnice da ne dođe do bestidnosti i kod jednog i kod drugog pola. Zakazalo najpre kućno vaspitanje. Odakle izlaze te devojčice tako obučene, Da li se neko bavi njihovim vaspitanjem i kreiranjem ličnosti. Drugo zakazala škola. Treće društvo. Sve navedeno dovodi do toga da je zakazala i fina unutrašnja kočnica, savest, odnosno izgubili smo osećaj krivice, sve je dozvoljeno.

 

тачно тако....али то је већ друга тема....такође је јасно да постоји и слобода избора.....као и да нам је Господ подарио и савест и осећај за морал....нису све девојке такве....хвала Господу, те има јако финих и паметних, образованих девојака....нису све верујуће, тако да има јако пристојног и нормалног света иако нису суштински верници....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje muskarci koji se ne podsvesnom nivou plase zena i takvi muskarci imaju mnogo toga protiv njih i imaju patolosku potrebu da ih sto vise omedje, ogranice i "obuzdaju".

 

Ista stvar ko sa latentnim gejevima koji ne zeleci da prihvate to sto su, postaju najveci borci protiv homoseksualnosti- narodski homofobi.

 

 

Ono cega se plasis, imas potrebu da napadnes.

 

Од тог се приступа одавно одустало, јер је само један од могућих разлога за агресију, уколико агресије има. То још фурају само необразовани поп психолози и они који псеудонауку ваде као аргументе да би поткрепили своје предрасуде.

 

Још један разлог за овакав приступ би био културни образац, васпитање, генотип средине, биолошки фактори у самом човеку, и хиљаде других ствари.

 

Кад престанеш да гледаш Б92 и кренеш стварно да се занимаш за неке ствари о којима говориш, биће и лакше и лакше и теби и другима, јер и њима пружаш прилику да науче нешто што до тада нису знали. До тада, пружаш им прилику да те гледају као полуобразованог кловна.

 

Површан као и увек, или тролујеш као и увек. Није ни битно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантна питања. :) Мислим да су кроз целу историју толико присутна мишљења како људске мане лошије стоје женама јер су мушкарци релативно до скоро имали малтене искључиву привилегију да се њихово мишљење чује. Много је више мушких мислилаца чија је реч могла да се чује него женских... 

 

Друго је питање зашто се толико мушкарцима чинило и чини да тзв. бестидност горе стоји женама него нама. Баналан и омиљен пример - пијана жена ми се чини ружнијим призором него пијан мушкарац (што је такође ружно, само мање). Велика већина мушкараца са којима сам се дотицао те теме мисли слично (чак не знам ни за једног који мисли другачије), а са друге стране већини девојака је подједнако ружан призор и пијана жена и пијан мушкарац (мада овде има више изузетака). Зашто је то тако не знам, мислим да је са мном лично ствар у томе јер волим да идеализовано посматрам девојке, некако ми то више прија, иако знам да та прича не стоји. :)

 

А уопштено говорећи, невезано за пример, тешко да има јединствен одговор одакле ти двоструки аршини, можда механизам одбране моћи коју су мушкарци имали кроз највећи део историје (треба нам дозволити више женама систем), можда је то манифестација неке несигурности мушкарца у себе (о томе је једном Ивица дао добар пост, у вези са неједнаким третирањем промискуитета), можда потреба да се жена уздигне на неки виши ниво, можда нека еволутивна условљеност, можда су жене стварно "предодређене" некако да буду финије... Тешко да ћемо сазнати. :)

 

Meni je pijandura osoba koja bazdi na alkohol i ponaša se "otkočeno", ma kog pola bila. 0409_feel 

Zašto bi uopšte pravili razliku? Možemo mi i homoseksualce ili crnce da posmatramo kao nenasilne ili ne - rasiste, to uopšte ne odgovara stvarnoj slici sveta ... 

The only normal people you know are the ones you don’t know very well.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravih da ukazem na jos jednu njihovu odliku... kada im to predocis momentalno posezu za ad hominem...

 

Covek prosto ne zna kud` ce od ovolike kolicine prosvetljenosti.

 

Ipak, `fala Bogu, zivot je neizmerno siri, blistaviji i bogatiji od toga kako ga ti vidis u svom naduvenom egoizmu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ipak, `fala Bogu, zivot je neizmerno siri, blistaviji i bogatiji od toga kako ga ti vidis u svom naduvenom egoizmu...

Hvala.

I sta sam sve jos?

PS. Ja ne moram nikoga da bijem ili psujem i omalovazavam da bi mi zivot bio blistav i bogat... Al dobro, ne iskljucujem mogucnost da i ja gresim...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...