Jump to content

Стид и бестидност или како смо стигли докле јесмо


Препоручена порука

Nemam utisak da je bestidnost toliko rasprostranjena među ženama. I dalje mi nije jasno čemu tolika literatura i priča na tu temu i to baš za ženski rod.

 

Pa i muski se bestidno ponasaju....savremene Evice ih podsticu na to.. ..a sta te cudi pa zena je uvek insiprativno i stimulativno delovala na muskarca...nekad na uspeh..a nekad na propast....ovi sto pisu plase se propasti,recidivi proslosti iz Edemskoga vrta.... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Život, za početak. A onda dalje stvaraju radne navike kod svojih potomaka, umetnička dela od testa, boja, materijala, zemlje, misli...

 

За почетак, ниједна кап мајчине крви не доспева у крвни систем детета - само хранљиве материје. Ако сте мислили на рађање детета - ко га је дао?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takve "zakone" smisljaju ljudi koji su slabi na zenski pol i tesko mu odolevaju. Bestidne zene su provokativne i u sebi nose izrazenu seksualnost koja slabije muskarce dovodi u iskusenje sto je stanje koje oni ne vole jer mu tesko odolevaju. A kada takav muskarac "poklekne", za to odgovornost snosi upravo "bestidna" zena. A posto je lakse nametnuti drustveni stav o zenama nego kontrolisati sebe, danas imamo drustvenu odbojnost prema slobodnim i "bestidnim" zenama..

 

А теби наравно не би сметало да ти је ћерка порно глумица . Пошто си, јелте, јак мушкарац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ружно је јако кад су бестидни и мушкарци и жене . Само , ваљда се код жена то лакше примети јер жене по природи више пазе на себе. Да дам један пример, и мушкарцима и женама се зноје ноге, то је природно. Али ће много негативније реакције изазвати ноге које се  "осећају" код жене него код мушкарца .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОТВОРЕНО ПИСМО МУШКАРЦУ

 

Ја сам жена.

Ја сам Ваша супруга, Ваша невеста, Ваша мајка, Ваша кћи, Ваша пријатељица.

Потребна ми је Ваша помоћ.

Бог ме је створио да бих људима подарила нежност, разумевање, чистоту, лепоту и љубав.

А сада ми је све теже да испуним ове своје животне задатке.

Многи људи – у огласима, у филмовима, на телевизији, у штампи, на јавним местима – потпуно превиђају ове моје унутарње особине.

Стално ме користе као извор секса.

Ово ме унижава. Ово ми срозава достојанство.

Ово ме спречава да будем оно што би Ви сами желели да будем – жена, носилац лепоте,

љубави према деци,

љубави према мужу,

љубави према Богу, и својој отаџбини.

 

Неопходна ми је Ваша помоћ да бих повратила своје право достојанство, да бих добила могућност да испуним задатак за који сам створена.

Знам да ми Ви можете помоћи.

Знам да ћете за ово наћи начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А теби наравно не би сметало да ти је ћерка порно глумица . Пошто си , јелте, јак мушкарац.

 

Izvini, ali jel ti to hoces da kazes da su slabi muskarci podlozni incestu?

 

OK, ovo je van mojih kategrija konverzacije... izvini, ali ovde povlacim liniju koji ne mogu tako lako da predjem poput tebe...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

konfucije.jpg

 

 

greengrin

Ни Конфучије није што је некад био, шта му би? :)

 

Ал то ти је дефиниција нашег друштва, ако си "један кључ- једна брава" ти ниси нормалан!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог ме је створио да бих људима подарила нежност, разумевање, чистоту, лепоту и љубав.

 

да, тако би требало да буде.....али....и ја сам жена, али морам да кажем неке ствари које стоје....

саме жене су лично допринеле да се формира такав став....девојчице још у основној школи почињу да носе веома деколтиране блузе, мајице, спуштене панталоне да им се виде гла лешђа и стомаци.....а онда то иде даље....уграђују силиконе где год је то могуће...саме од себе праве сексуални објекат.....тиме чине све да их мушкарци тако и доживљавају....обраћају пажњу на те истакнуте делове тела које им девојке нуде....не призивају их оне својом љупкошћу, нежношћу, фином женственошћу, памећу...

већ као девојчице су веома грубе и агресивне, катастрофално се изражавају..по аутобусима вичу, галаме, седе у крилима својих момака или другова...итд....

требало би мало размишљати и у том правцу....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај немој само ту глупост са бравом и кључевима . А какав је то кључ који отвара само лоше браве ?

 

Svrha i smisao kljuca je da otvori bravu,ako jedan kljuc otvara sva vrata to je onda dobar kljuc....a svrha brave je da ne da svakome kljucu da je otvori vec samo onome koji za tu odredjenu bravu napravljen....ti kada stavis bravu na vrata svoga doma sigurno ne zelis da svako moze da gurne kljuc u nju i otvori vrata vec samo ti..... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

konfucije.jpg

 

 

greengrin

 

Ovo je zapravo dobra ilustracija za društvo u kome je muškarac taj koji prilazi i osvaja ženu, a od žene se očekuje da čuva svoju čestitost. Pri čemu se ključu više prašta zbog patrijarhata, jer je takvo društvo. Hoće da kaže, ako brava ne pristane ključu džaba sav trud

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни Конфучије није што је некад био, шта му би? :)

 

Ал то ти је дефиниција нашег друштва, ако си "један кључ- једна брава" ти ниси нормалан!

 

Pa nije samo naseg...pre bih rekao globalnog drustva....udara se na temelj drustva i civilizacije..porodicu.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...