Jump to content

Осмишљавање социјалне доктрине и делaтности ПЦ сa сврхом мисије


Препоручена порука

realno hramovi su izgubili svoju svrhu, ljudi slabo dolazi na liturgiju. Bolje onda da prave vrtiće i pomažu porodicama koje imaju puno dece. Možda tim ljudima kojima pomogne crkva bude zahvalna Bogu i krene u hram. 

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Херцеговци треба да буду захвални једном Ваљевцу и једном Босанцу што су им васкрсли Цркву, иначе би и даље стоку утеривали у храмове, како су и чинили 50 година.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da su u Trebinju oformili i crkvenu organizaciju koja će  mladim parovima da plaća vještačku oplodnju.

Naravno ko ne može prirodnim putem da dobije potomstvo. Ili toj organizaciji pomaže .Ne znam sigurnu ali se nadam da će se neko javiti

 Iz eparhije zahumskohercegovačke da nam tačno kaže.

Marko 13 nije ti baš na mjestu ta konstatacija . Praštaj !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није битно да ли је на месту. Битно је да је истинита. То да ли неког боли или не мање је важно.

Свака част Херцеговцима, посебно онима покајанима, а никако раскајанима (читај: Вук Драшковић и сл.).

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Амин Владико. А фарисеји нека полемишу да ли је молебан ономад био кршење канона или није.

 

Достојан! Икона живога Христа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako je trebalo i u Beogradu umesto megalomanskog tzv. spomen hrama Svetog Save,

 

al nema veze!

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко би плаћао медицинско и свако друго особље у тим болницама и вртићима,и где су ту лекови,апарати,исхрана и слично?!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 tzv. spomen hrama Svetog Save,

 

al nema veze!

...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

realno hramovi su izgubili svoju svrhu, ljudi slabo dolazi na liturgiju. Bolje onda da prave vrtiće i pomažu porodicama koje imaju puno dece. Možda tim ljudima kojima pomogne crkva bude zahvalna Bogu i krene u hram. 

 

У Херцеговини храмови нису изгубили своју сврху, људи долазе на литургију и то у великом броју. И долазиће и убудуће хвала Богу! На многаја љета преосвећени Владико!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не треба бити искључив. Тачно је да  Црква није социјална уставнова, али је тачно и да се од свог настанка бавила харитативним радом. Читава историја цркве и  предање су препуни примера социјалног служења потребитима.

Гест Епархије Захумско  - херцеговачке је за сваку похвалу и надајмо се да ћи и други кренути тим путем. И нема дилеме типа или храм или дом здравља, или литургија или служење потребитима.

Нема или - или већ и - и. И црква и вртић и литургија и харитативни рад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да црква није харититвна установа. Пре свега нема такво устројство. Ко би се тим бавио у оквиру цркве? Епископи, свештеници, ђакони? Харитативна делатност је озбиљан посао, захтева стално радно време. Не може се тиме бавити тек тако.

 

По мени те активности треба да буду под руководством и управљањем световне власти.

 

Лако је рећи, црква треба да се тим бави. Али ко у цркви? Просто црква није тако устројена. Онда би црква требала да преузме и остале улоге државе. Црква би требало и да лечи, онда најбоље и здраствену бригу о верницима да преузме црква од државе. Тако би само црквени бирократски (чиновнички) апарат растао, и направили би државу у држави. Полако би дошли до Ваткана, до црквене државе, са црквеним банкама,...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А где ће то ускоро да се гради?

Pre mesec dana su Bane Banana i neki lik iz crkve visili po televizijama sa planovima za novu crkvu... Crkva treba da se gradi u blizini pantelejske crkve (1.5 2km od nje)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...