Jump to content

BRITANSKI BBC PRIZNAO: Bombardovali smo vas osiromašenim uranijumom, u Srbiji će od raka umreti još 10.000 ljudi!


Guest - . . .-

Препоручена порука

A da li znate, vi koji se izlecete sa ovakvim izjavama, zbog cega se u vojsic koristi osiromaseni uranijum? Da li zbog radijacije ili zbog neceg sasvim drugog?

 

То што се користи због своје разорне моћи не помаже пуно ако је нуспојава радијација, која лагано убија.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пренето са Телеграф.рс       U jednom od pet naleta američkih borbenih aviona korišćen je osiromašeni uranijum, a polovinu od 500.000 napada u kojima je on upotrebljavan činile su bombe, pokazuje statistika Pentagona

 
 
 
 
 
foto-slobodan-pikula11-copy.jpg
Foto: S. Pikula

U narednom periodu najmanje još 10.000 ljudi u Srbiji umreće od raka uzrokovanog  NATO bombardovanjem osiromašenim uranijumom 1999. godine, objavio je britanski biolog Rodžer Kofil, a prenosi BBC!

Kofil je do svojih prognoza došao u svojoj laboratoriji u južnom Velsu, a o pomenutoj problematici pričao je na londonskoj konferenciji posvećenoj problematici bombardovanja američkih i britanskih snaga, osiromašenim uranijumom u Iraku, 1991. godine.

 

O ovoj temi BBC je pisao još 1999. godine, a sudeći po povećanom broju obolelih od kancera na ovim prostorima crne prognoze su se ispostavile i više nego tačne.

Tan2013-3-24_144559357_0.jpg

Foto: AP

Prema Kofilu, prvi znak ove problematike svakako je zabeležena povišena radijacija u skoro svim centrima Balkana, zabeležena neposredno nakon bombardovanja. Naime, sredinom juna 1999. godine, naučnici iz severne Grčke objavili su rezultate prema kojima je u tom regionu, svaki put kada naiđe vetar iz pravca Kosova, bila zabeležena povišena radijacija za najmanje 25 odsto.

Sličnim istraživanjima bavili su se i Bugari, koji su došli do podataka da je nad njihovom zemljom zabeležena povišena radijacija od 8 odsto, a nad Jugoslavijom čak i do 30 odsto.

I dok Pentagon i Ministarstvo odbrane Velike Britanije i dalje uporno insistiraju na tome da osiromašeni uranijum nije do te mere opasan, britanski biolog tvrdi sasvim suprotno:

- Ono što je najopasnije su čestice iz prašine, koja se podigne nakon bombardovanja osiromašenim uranijumom! Reč je o beta emiterima, koji mogu da “putuju” i do 300 kilometara, a čije je udisanje smrtonosno.

foto-slobodan-pikula6.jpg

Foto: S. Pikula

Pomenute čestice se zadržavaju u plućima, a neretko završavaju i u drugim tkivima, od čega najčešće razaraju bubrege.

Prema statistici Pentagona, u jednom od pet naleta američkih borbenih aviona korišćen je osiromašeni uranijum, a polovinu od 500.000 napada u kojima je korišćen osiromašeni uranijum, činile su bombe.

Prvi znaci trovanja prema prognozi Britanca pojavili su se šest meseci nakon bombardovanja, a prvi slučajevi leukemije kao posledice bombardovanja, zabeleženi su 2000. godine.

- Prema mojim proračunima, od raka izazvanog posledicama bombardovanja osiromašenim uranijumom, u narednom periodu umreće još najmanje 10.150 ljudi. Neće biti pošteđeni nivojnici KFOR-a, bolničari… Jednom rečju, svi koji su se u to vreme zatekli u pomenutom delu Balkana – objasnio je Kofil.

Svoje tvrdnje Rodžer je potkrepio i ukazivanjem na decu rođenu s deformitetima, kako u Bosni, tako i u Iraku, gde je NATO, takođe, u bombardovanju koristio osiromašeni uranijum.

On je dodao i da su američki fizičari na Univerzitetu u Merilendu odavno došli do istih zaključaka kao i on.

 

(K. V. / Izvor: news.bbc.co.uk)

 

 

Ми на парокији у просеку имамо сваку другу сахрану ракаша.

 

АЛи шта да радиш. Ми Срби смо геноцидан народ само зато што се тако прохтело холивуду. Они наравно нису , шта је то 10 000 + за ових 13 година још пута 5 толико и + наредних 100 година...

 

Хебига...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хоћеш да кажеш да ствари нису овакве како је речено или..? Имаш неко друго објашњење за толико повећан број случајева рака? Нисам саркастичан, стварно се надам да имаш неки одговор који би показао да није све тако црно.

 

A da li znate, vi koji se izlecete sa ovakvim izjavama, zbog cega se u vojsic koristi osiromaseni uranijum? Da li zbog radijacije ili zbog neceg sasvim drugog?

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То што се користи због своје разорне моћи не помаже пуно ако је нуспојава радијација, која лагано убија.

 

A znas li koliko on "ubija" radijacijom?? Znas li da se on koristi za IZOLOVANJE radijacije prilikom zracenja i prevoza radioaktivnog materijala u kontejnerima (ima gustinu vecu od olova). Ako to znas nemoj da ucestvujes u ovoj udbaskoj propagandi koja mi se vec zesce penje na ganglije.

 

Kod njega je opasna visoka toksicnost kojoj moze biti izlozen onaj ko se uvlacio u krhotine oklopnjaka koje je razorio A-10 a toga mislim daje bilo samo na Kosovu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хоћеш да кажеш да ствари нису овакве како је речено или..? Имаш неко друго објашњење за толико повећан број случајева рака? Нисам саркастичан, стварно се надам да имаш неки одговор који би показао да није све тако црно. 

 

 

Hocu da kazem da ljudi treba da se upoznaju sa cinjenica sta je to DU, zbog cega se on korisit u vojsci a zbog cega u civilnim tehnologijama, koje vrste municije ga sadrze i zbog cega. Ovo sve ostalo je propaganda i ispiranje mozga koja da nije zalosna bila bi smesna.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znas li koliko on "ubija" radijacijom?? Znas li da se on koristi za IZOLOVANJE radijacije prilikom zracenja i prevoza radioaktivnog materijala u kontejnerima (ima gustinu vecu od olova). Ako to znas nemoj da ucestvujes u ovoj udbaskoj propagandi koja mi se vec zesce penje na ganglije.

 

Чекај мало, хоћеш да кажеш да осиромашени уранијум којим су нас гађали, и који су користили јер муниција "обогаћена" уранијумом пробија бетонске бункере много лакше него конценционална (то нисам измислио, погледај војне сајтове, користе га због разорне моћи), није радиоактиван?

 

Ако је тако, заиста ми је драго, али стварно ми је тешко да поверујем у то. Посебно зато што знам да постоје и студије које су странци радили о заосталој радијацији, и које говоре да је наше земљиште доста затровано радијацијом (макар је тако било 2003. или 2004., не сећам се тачно која је година била).

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hocu da kazem da ljudi treba da se upoznaju sa cinjenica sta je to DU, zbog cega se on korisit u vojsci a zbog cega u civilnim tehnologijama, koje vrste municije ga sadrze i zbog cega. Ovo sve ostalo je propaganda i ispiranje mozga koja da nije zalosna bila bi smesna.

 

Океј, значи они подаци о нивоима радијације над Бугарском и Грчком рецимо, и о броју смртних случајева од рака у 2012. у односу на 1999. су нетачни? Нисам никад тражио податке о томе, па стварно не знам, а наравно желео бих да на баш то мислиш кад кажеш пропаганда.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znas li koliko on "ubija" radijacijom?? Znas li da se on koristi za IZOLOVANJE radijacije prilikom zracenja i prevoza radioaktivnog materijala u kontejnerima (ima gustinu vecu od olova). Ako to znas nemoj da ucestvujes u ovoj udbaskoj propagandi koja mi se vec zesce penje na ganglije.

 

 Kod njega je opasna visoka toksicnost kojoj moze biti izlozen onaj ko se uvlacio u krhotine oklopnjaka koje je razorio A-10 a toga mislim daje bilo samo na Kosovu.

 

I kako onda tumacis povecanje broja smrtnih slucajeva od raka? Ovo nikad nije bilo ovako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај мало, хоћеш да кажеш да осиромашени уранијум којим су нас гађали, и који су користили јер муниција "обогаћена" уранијумом пробија бетонске бункере много лакше него конценционална (то нисам измислио, погледај војне сајтове, користе га због разорне моћи), није радиоактиван?

 

Osiromaseni uranijum ima smisla, u vojne svrhe, koristiti u municijama koje treba da razaraju oklopna vozila. A to su uglavnom topovi na A-10 Thundebolt letelici. Isto tako osiromaseni uranijum koriste gotovo sve vojske kao ojacanje oklopnih vozila iz istog razloga, velika gustina, kao i zbog cega ga stavljaju u miniciju. Mos misliti onda koliko on "ubija" radijacijom.

 

Ако је тако, заиста ми је драго, али стварно ми је тешко да поверујем у то. Посебно зато што знам да постоје и студије које су странци радили о заосталој радијацији, и које говоре да је наше земљиште доста затровано радијацијом (макар је тако било 2003. или 2004., не сећам се тачно која је година била).

 

Ako je to tacno i ako je to radio NATO onda su to radili nekom sasvim desetom tehnologijom koja sa DU nema nikakve veze. Kazem ti DU se koristi kao zastita od radijacije prilikom zracenja u medicini i transportu radiokativnog materijala. Nidje veze je prica da DU izaziva rak i to zracenjem. Toksicnoscu mozda, ali to deluje na sasvim drugi nacin.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kako onda tumacis povecanje broja smrtnih slucajeva od raka? Ovo nikad nije bilo ovako.

 

I ovo me pita biolog? :D Pa jel to jedini nacin da neko oboli od karcinoma? Evo moje hipoteze, stres 90ih godina. Cak sta vise ima mnogo veci broj radova koji ukazuju na usku vezu stresa i oboljenja od karcinoma nego radijacije pa jos radijacije DU koji se koristi kao zastitian pri zracenjima u medicina. Svasta.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 I ovo me pita biolog? :D Pa jel to jedini nacin da neko oboli od karcinoma? Evo moje hipoteze, stres 90ih godina. Cak sta vise ima mnogo veci broj radova koji ukazuju na usku vezu stresa i oboljenja od karcinoma nego radijacije pa jos radijacije DU koji se koristi kao zastitian pri zracenjima u medicina. Svasta.

 

Ajd ne pravi mi se tu mnogo pametan, malo postajes iritantan <_<

Pa sta i da pitam, izvini molim te.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Океј, значи они подаци о нивоима радијације над Бугарском и Грчком рецимо, и о броју смртних случајева од рака у 2012. у односу на 1999. су нетачни? Нисам никад тражио податке о томе, па стварно не знам, а наравно желео бих да на баш то мислиш кад кажеш пропаганда.

 

Nemam pojma zbog cega je povecana radijacija na Bugarskom i Grckom niti kakve to veze ima sa DU. Evo izneo sam gore svoju hipotezu zbog cega je povecan broj obolelih od karcionam u periodu 1999-2012.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nemam pojma zbog cega je povecana radijacija na Bugarskom i Grckom niti kakve to veze ima sa DU. Evo izneo sam gore svoju hipotezu zbog cega je povecan broj obolelih od karcionam u periodu 1999-2012.

 

Надам се да си у праву.

 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nemam pojma zbog cega je povecana radijacija na Bugarskom i Grckom niti kakve to veze ima sa DU. Evo izneo sam gore svoju hipotezu zbog cega je povecan broj obolelih od karcionam u periodu 1999-2012.

 

Pa, zato što su blizu, pa je vjetar donio stres i do njih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osiromaseni uranijum ima smisla, u vojne svrhe, koristiti u municijama koje treba da razaraju oklopna vozila. A to su uglavnom topovi na A-10 Thundebolt letelici. Isto tako osiromaseni uranijum koriste gotovo sve vojske kao ojacanje oklopnih vozila iz istog razloga, velika gustina, kao i zbog cega ga stavljaju u miniciju. Mos misliti onda koliko on "ubija" radijacijom.

 

 

Ako je to tacno i ako jeto radio NATO onda su to radili nekom sasvim desetom tehnologijom koja sa DU nema nikakve veze. Kazem ti DU se koristi kao zastita od radijacije prilikom zracenja u medicini i transportu radiokativnog materijala. Nidje veze je prica da DU izaziva rak i to zracenje. Toksicnoscu, mozda ali to deluje na sasvim drugi nacin.

 

 

Проблем са уранијом је гутање или удисање честица, а не зрачење самог метала које ти не може практично ништа. Не бих се кладио да је баш то узрок експлозије умирања од рака у Србији (шта је са стресом, шта је са очајним стањем српске медицине у којем људи и деца умиру од скоро рутински излечивих болести итд.), али дима има. Да ли има ватре, нисам сигуран. Ево прелистај мало:

 

http://scholar.google.com/scholar?start=0&q=depleted+uranium+and+health&hl=sr&as_sdt=0&as_vis=1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...