Jump to content

Техничка подршка за сналажење на форуму

Оцени ову тему


Guest Alefshin

Препоручена порука

  • Гости

Видео садржаје постављате тако што само ставите линк као нпр овај јутјуб линк унутар кода


и то је све. Подржани су сервиси youtube,vimeo,google,yahoо,imageshack,photobucket,metacafe,flickr,facebook и dailymotion.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Уоквириш мишем линк слике ( нпр. http://kinozebra.com/moviesimg/318.jpg ) и кликнеш на други модул слева у другом реду( испод знака за италику, тј. кривог I ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Један савет везан за постављање видео фајлова. Наиме, због могућности блокирања интернет броузера( internet explorer, opera, mozila...) могуће је на једној страни теме( 15 порука) поставити исто толико видео садржаја па у оквиру једне поруке треба штедети исте те видео садржаје, тј. постављати 1 или 2 максимално, а следећи, ако их има, нека иду у следећу поруку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Такође, фотографије са ваших хард дискова које хоћете поставити на форум морате прво да аплоадујете на неки сервис као што је нпр. http://imageshack.us/( Browse, нађете је на хард диску, па start upload), онда копи-пејстујете линк hotlink for forums 1 или 2, скроз доле, у поруку и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ово је почетак форума, постојимо мање од 3 дана. Хвала Богу, већ нас има више од 100 на форуму( регистрованих чланова), тако да је сасвим нормално да имамо одређене `дечије болести` јер смо, јел`те, на нивоу фетуса-у смислу нашег времена постојања. Оно што бих као свештеник и модератор нагласио је да треба мало-по-мало да се `девикипедизујемо` и `декопипастизујемо`. То је сасвим нормално на почетку, и сам користим ту методологију за увод у неке теме, али свакако да квалитет форума зависе најпре од живости тема и оригиналности учесника дискусија и то би требали сви да имамо у виду...

Живи били, драги чланови и надам се да ће нам ово дружење свима бити на духовну корист!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja se nadam da će biti i razgovora no iz iskustva znam da se ljudi snebivaju, i sama sam prošla "golgotu" na pojedinim forumima.

posle pauze od 3 godine evo me opet na jednom pravoslavnom forumu, još nisam banovana, nisam proglašena jeretikom, nije mi rečeno da...ćutim kad muškarci razgovaraju jer tako piše u Sv.Pismu...mislim da članovi ovog foruma imaju širinu, ljubav i razumevanje za  nas obične mirjane, za one koji ponešto znaju i za one koji se tek upoznaju sa pravoslavljem....

Svako dobro svim članovima, kao i gostima foruma, želim vam zdravlje , ljubav i mir

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Наравно драга Марија. Управо, овај форум и јесте отворен да мирјани уз помоћ свештеника осмисле живот у хришћанском духу. Ми смо од оних који се труде да према свима буду отворени, да саслушају човека до краја, да му почетак дијалога не буде са Не већ са Да (онда може и оно али), да буду свима све не би ли кога придобили за Христа. Једино што се никако неће толерисати је вређање на било којој основи (веркој, националној, полној...). Таквима после опомене следи бановање, на одређено време, а потом и заувек.

Сам назив форума је једино оправдан ако се овде људи осећају пријатно, да радо посећују ове о виртуелно место. Циљ је да кроз нормалан дијалог спознамо Истину и да нас Истина просветли. Да се остваримо као заједничарске личности.

Овај форум је отворен за све људе добре воље, и верујући и неверујући, свих верских погледа, било које  националности. У расправама  једино валидно треба да буду чињенице. И на крају да на спавање одемо растерећени, а не у свађи и мржњи.

Лаку ноћ, нека нас Господ све благослови

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих замолио форумаше да уместо америчког сајта (http://imageshack.us/) на који смо сви навикли, користе неки од домаћих:

http://www.dodaj.rs/

http://www.fotorola.com/

Друго, придружио бих се позиву да се `девикипедизујемо` и `декопипастизујемо`, јер се форум зове "Живе речи утехе".

Већ након пар дана рада имамо 217 теме, или 2/члану Форума. Мени ово и не смета толико, али молим за мало више пажње.

Скоро сваки дати линк је погрешан, јер се поруке копирају без прегледа са других Форума из ко зна ког периода.

На пример, ако се линк завршава са (.yu) уместо (.rs), највероватније не ради итд.  ;D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Примедбе су сасвим на месту, прелазимо полако са копипејстовања на стварне мисли тј. наше мисли-Дух дише где хоће!

За ове наше сајтове за сладиштење слика нисам ни знао, придружујем се позиву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????? ?? ?????? ?? ?????, ????????? ?????? ?? ?????????????? ?? ??????? ????? ??. ???? ?????-??? ???? ??? ????!

?? ??? ???? ??????? ?? ?????????? ????? ????? ?? ????, ??????????? ?? ??????.

Od srca se nadam da ho?emo, jer svako znanje mora pre?i u saznanje, a saznanje se može sticati samo komunikacijom, a ako nije dvosmerna onda nije komunikacija :-X

Svi mi vidimo stvari na razli?ite na?ine, kao što smo razli?iti po svemu, svi smo mi ejdinstveni an svoj na?in, o?i sve vide, ali sebe ne vide, samo uzajamnom razmenom misli možemo sagledati stvari sa svih strana, objektivno

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

После пар дана рада форума, могло би се почети са критикама, зар не?

Може ли се превести са енглеског и онај део који описује позицију члана.

није да ми смета ал би ми сигурно више пријало да сам новајлија негo newbie,

Рачунам да ако су уредници, уредници, да се и остало може уредити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се охрабрио после првог предлога, па ево, на разматрање

administrator-старешина форума

full member-форумаш

global moderator-старији уредник

Jr member -средњак

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Убачени су нови подфоруми, `Народна медицина` у `Здрав живот` и `Православна квискотека` у `Разбибрига`.

Што се првог тиче све је јасно, што се другог тиче, хајде да учимо мало уз одређену дозу разоноде. Имам 2 идеје/теме за почетак-прва је игра питања и одговора. Нпр. постави се питање и следећи одговара на то питање и поставља ново. Питања треба да буду едукативна, не морају обавезно да буду верске природе( могу и општеобразовна), али таква треба да доминирају. Нпр. питање `Шта значи реч Дечани и по коме је манастир добио име`, у следећој поруци следи одговор и онај који је правилно одговорио даје следеће питање нпр. `Шта значи реч Синај( планина)?` итд. Тако би смо учили на један опуштен начин.

Друга идеја су асоцијације са општеобразовним садржајем, као из Музичке слагалице, са нпр. нарочитим освртом на српску историју и појмове везане за братске православне народе. Тако би се и кроз ову игру учило па кад могу магистри наука на ртс-у, можемо и ми овде, зар не?

Шта мислите о овим идејама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...