Jump to content

Однос Цркве и света!


Препоручена порука

Стоји, то је реченица из филма " Црни лабуд", и никакве везе нема са религијом.

незнање се увек бори против вере ... не, не, нисам то хтео да напишем - вера се увек бори против незнања, одатле све грешке ;)

за почетак, религија и вера нису исто, чак ни у колоквијалним терминима :)

пс. глупо ми да ти обратим пажњу на то де се истичеш као деиста, неко ко верује ... илити роб, јелте. испадa да сама себи ускачеш у уста :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ok... apsolutno sam otvoren za mogućnost da grešim ako mi kažeš šta drugo znače delovi koje sam citirao i tvoj potpis ako ne to da ako želiš da upoznaš Boga a i da afirmišeš sebe kao ličnost moraš da sahraniš starog sebe tj. ego...

a može i ovako

napuklo.jpg

Погрешно си скапирао. Реченица ми одговара и мотивише ме на сасвим друге ствари, које нису уопште везане за религију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339961598' post='661729]

незнање се увек бори против вере ... не, не, нисам то хтео да напишем - вера се увек бори против незнања, одатле све грешке ;)

за почетак, религија и вера нису исто, чак ни у колоквијалним терминима :)

пс. глупо ми да ти обратим пажњу на то де се истичеш као деиста, неко ко верује ... илити роб, јелте. испадa да сама себи ускачеш у уста :D

Ма, не брини, сад да ми ниси то рекао не знам шта бих са својим животом, Свезнајући-увек сам у праву-ви сте сви глупи-ја сам најпаметнији- пун сам себе јер све знам- Медо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339961598' post='661729]

пс. глупо ми да ти обратим пажњу на то де се истичеш као деиста, неко ко верује ... илити роб, јелте. испадa да сама себи ускачеш у уста :D

Не знам шта си видео погрешно, али верујем, само не робујем. Осећам потпуну слободу да верујем у Бога који можда није онакав каквим га религије представљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта си видео погрешно, али верујем, само не робујем. Осећам потпуну слободу да верујем у Бога који можда није онакав каквим га религије представљају.

не мораш да ми појашњаваш шта значи деизам, о просвећена :D

ал ајд да загризем удицу, да видим куда ово иде: а који контекст носи онда "вера као улазак у ропство" кад се вера заснива и исказује повере према неком/нечему а не на религији?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма, не брини, сад да ми ниси то рекао не знам шта бих са својим животом, Свезнајући-увек сам у праву-ви сте сви глупи-ја сам најпаметнији- пун сам себе јер све знам- Медо .

није ми пријатно што ме тако површно капираш, ал ваљда има неке везе са способностима личности да запажа и закључује ... нажалост, обично је или ствар сујете или биологије, па ја ту немам шта даље да коментаришем :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339962569' post='661739]

не мораш да ми појашњаваш шта значи деизам, о просвећена :D

ал ајд да загризем удицу, да видим куда ово иде: а који контекст носи онда "вера као улазак у ропство" кад се вера заснива и исказује повере према неком/нечему а не на религији?

Ок, била сам сувише кратка у изражавању свог става. Кад сам рекла да је вера ропство, мислила сам на православну/католичку/исламску... веру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1339962651' post='661740]

није ми пријатно што ме тако површно капираш, ал ваљда има неке везе са способностима личности да запажа и закључује ... нажалост, обично је или ствар сујете или биологије, па ја ту немам шта даље да коментаришем :)

Није пријатно, да ... многима много тога није овде пријатно. Ваљда се сви површно схватамо. Мада, имам утисак да мислиш да си "оперисан" од сујете, али мало озбиљније прочитај своје постове по форуму...можда сагледаш ствари из другог угла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок, била сам сувише кратка у изражавању свог става. Кад сам рекла да је вера ропство, мислила сам на православну/католичку/исламску... веру.

А хиндуизам, будизам, шаманизам и остало у том фазону не поробљава људе? :)

Интересантно ми је питање, јер управо гледам вамо филм о хиндуизму и последицама које оставља :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А хиндуизам, будизам, шаманизам и остало у том фазону не поробљава људе? :)

Интересантно ми је питање, јер управо гледам вамо филм о хиндуизму и последицама које оставља :)

И то. То је само моје мишљење, надам се да није проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, наравно, него сам погрешно укапирао, мислио сам да делиш религије по неком критеријуму, занимао ме критеријум. Опуштено ;)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Apostol Pavle iz svog isksutva sa Hristom Isusom piše:

"Hristos nas je oslobodio za slobodu. Stojte, dakle, čvrsto i ne potčinjavajte se opet ropskom jarmu."

I tako i ja postadoh pravoslavni vernik a preskočih čak i tu religioznu 'fazu'....

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није пријатно, да ... многима много тога није овде пријатно. Ваљда се сви површно схватамо. Мада, имам утисак да мислиш да си "оперисан" од сујете, али мало озбиљније прочитај своје постове по форуму...можда сагледаш ствари из другог угла.

не знам одакле ти тај утисак, нисам оперисан - чак сам врло свестан да гајим мега арогантан став према људима с којима ступим у раскорак ... једино што то не узимам ни себи ни другом за зло, мене и брзо прође а и ситно ми да бројим и своје и туђе слабости :)

важније су ми друге ствари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ок, била сам сувише кратка у изражавању свог става. Кад сам рекла да је вера ропство, мислила сам на православну/католичку/исламску... веру.

сестро, то је као да си написала да је ропство веровати у Бога, пошто се око тога врте а не око религије и контрадикторно је твом уверењу, вери у Бога :)

вера је доживљај и поверење, религија је систематизован скуп правила и граница тог уверења и једно с другим не мора да буде повезано пошто може да постоји и нешто што се категорише као деизам.

мислим да је поента да се теби не свиђају границе тих уверења а не само уверење у Бога.

због свега тога што пишеш није ми ни баш јасно пар ствари, па бих те питао једноставно питање да себи искристалишем неке недоумице: јел ти верујеш да се Бог меша у овај свет и дела људи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...