Jump to content

Неколико чињеница за све који гледају серију "Сулејман Величанствени"

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

   Prava rečenica na pravom mestu .

 

 Tražiti istorijske činjenice u ovako nečemu ?  Pa mi ne možemo naći u Srbiji knjigu sa tačnim istorijskim činjenicama a ne seriju i to još tursku .

 

  Turci su nas satrli kroz vekove , pola stanovništva nam pobili od one druge polovine pola napravili robovima koji će da im rađaju vojnike (janičare) a drugu polovinu preveli u svoju veru . 

 

   Ali izgleda da se ovaj narod opametio ove godine  matične knjige kažu da nijedan Sulejman se nije rodio u Beogradu (Setite se samo Kasandri i Ljovisni ...) sHa_sarcasticlol

 

Ма нису нама Турци толико криви. Највећи део зулумћара нису били Турци већ Срби муслимани који су примили Ислам због разних повластица а неки и управо да би могли да чине зулуме. А сад , глупо је да кривимо Турке што смо имали такав шљам којем ништа није свето међу својим народом, таквих је било и биће. Ако нису ту Турци и ислам, онда су ту комунисти, ЕУ или већ неко трећи, робе за продају има, само је потребан купац. У ствари, рекао бих да ова серија привлачи пажњу само код нас, ни Турци је нешто претерано не воле, ваљда се једино још код нас задржало отоманско царство . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 94
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

глупо је да кривимо Турке што смо имали такав шљам којем ништа није свето међу својим народом

 

Ма да, као кад народ каже за неко зло на које опомиње "и после ти ђаво крив" као да он није крив, правитељ и смишљатељ зла, као да турци нису изазвали ту целу смртну несрећу која се вуче за нама 600 година; да јадан ђаво, јадни турци. :)

 

more-marko-tv-nam-ne-.jpg

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма нису нама Турци толико криви. Највећи део зулумћара нису били Турци већ Срби муслимани који су примили Ислам због разних повластица а неки и управо да би могли да чине зулуме. А сад , глупо је да кривимо Турке што смо имали такав шљам којем ништа није свето међу својим народом, таквих је било и биће. Ако нису ту Турци и ислам, онда су ту комунисти, ЕУ или већ неко трећи, робе за продају има, само је потребан купац. У ствари, рекао бих да ова серија привлачи пажњу само код нас, ни Турци је нешто претерано не воле, ваљда се једино још код нас задржало отоманско царство . 

 

Jeste to tacno da je domaci olos umeo da bude i mnogo gori od samih turaka, ali da se ne lazemo - i na njima lezi citavo brdo najzverskijih zuluma...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма нису нама Турци толико криви.

 

Turci su stalno pod Turcima...   ;)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...